Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот ianiovski » 12 Юни 2018, 09:42

А към днешна дата 12.06.2018 г. как седят нещата с Z9 mini и каква е причината му да спадне от $1,520 на $850 при положение ,че по документи копае с 10k sols/s ?? Някой казва ,че не ги отчитало в басейна ,но дали е така не знам .
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот -X5 » 12 Юни 2018, 10:49

Към днешна дата все още няма изпратени от модела. Аз купих един в момента , който се появи, но ще го изпратят между 20/30 юни.
Бих купил и от по-тънките, още повече, че вече може и купон да вкараш, но първо да пробвам как работи :D
10к---- че това са 20 нвидии 1070ти.
И първоначално цената беше 2300$ със захранване и DHL до тук.
-X5
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2018, 20:43

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Mateev » 12 Юни 2018, 10:52

Също така към днешна дата Antminer S9 вече е на границата да стане неизгодно копането с него. На ден вече копае по по-малко от 1 долар. Всъщност копае по 4.8 долара, но малко повече от 4 долара е разход за електроенергия. По всичко изглежда, че до 1-2 седмици ще трябва да ги изключваме и да ги хвърляме на боклука.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Mateev » 12 Юни 2018, 11:09

ianiovski написа:А към днешна дата 12.06.2018 г. как седят нещата с Z9 mini и каква е причината му да спадне от $1,520 на $850 при положение ,че по документи копае с 10k sols/s ?? Някой казва ,че не ги отчитало в басейна ,но дали е така не знам .


Аз смятам, че трябва да се подхожда много резервирано към всички видове ASIC-и. Опита от последните месеци сочи, че самия факт на появата на ASIC за някакъв алгоритъм срива цената на койните по този алгоритъм, и ASIC-а става неизгоден още преди да е дошъл от Китай. Има още едно обяснение на този факт - вероятно ASIC-ите вече са в големи количества и вече копаят в големи ферми много преди да бъдат обявени за официална продажба на дребно.

Единственото изключение са Ethereum ASIC-ите, които явно не са чак толкова масови, и все още не са направили бърз ръст на Network HashRate. Появата им обаче се чувства и с всеки изминал ден копането на Ethereum става все по-неизгодно.

За всичките тези проблеми не са виновни намаляващите цени на всички криптовалути. Ако беше само това, можехме да се надяваме, че е въпрос на време цените да нарастнат и нещата да се оправят. Проблемът всъщност е в бързото нарастването на сложноста на всички криптовалути, за които вече има направен ASIC. Този проблем е неразрешим и скоро може да доведе до изхвърляне на боклука не само на старите ASIC-и, но и на голяма част от графичните карти.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот ianiovski » 12 Юни 2018, 20:04

-X5 написа:Към днешна дата все още няма изпратени от модела. Аз купих един в момента , който се появи, но ще го изпратят между 20/30 юни.
Бих купил и от по-тънките, още повече, че вече може и купон да вкараш, но първо да пробвам как работи :D
10к---- че това са 20 нвидии 1070ти.
И първоначално цената беше 2300$ със захранване и DHL до тук.


Я обясни как стоят нещата с този купон ?
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот monopola » 12 Юни 2018, 20:11

Някой дали има останали купони от 200, 250 или 420 долара? Че на мен ми останаха само под 200 пък се чудя за ощя някоя машинка. Предлагам бартер 2 към 1 примерно. Демек за един купон от 420 долара давам 8 купона по 100 долара.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот -X5 » 12 Юни 2018, 23:02

ianiovski написа:
-X5 написа:Към днешна дата все още няма изпратени от модела. Аз купих един в момента , който се появи, но ще го изпратят между 20/30 юни.
Бих купил и от по-тънките, още повече, че вече може и купон да вкараш, но първо да пробвам как работи :D
10к---- че това са 20 нвидии 1070ти.
И първоначално цената беше 2300$ със захранване и DHL до тук.


Я обясни как стоят нещата с този купон ?

Като си купиш нещо от тях, след време ти пишат, че си голям пич :) , лоялен клиент и ти изпращат купони... за 100, 200 , 250 $
В зависимост от сумата , която си похарчил при тях. При следващи поръчки част от сумата можеш да я платиш с тези купони.
-X5
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2018, 20:43

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот ianiovski » 13 Юни 2018, 09:31

Ясно благодаря ти за инфото .
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Mateev » 08 Авг 2018, 07:32

Днешния ден е паметен. Трябва да запомним датата - 08.08.2018.

Бъдещите поколения ще си спомнят, че на тази дата всички видове ASIC-и станаха неизгодни за копане на криптовалути. Вече можем спокойно да ги изхвърлим на боклука. Също така на днешния ден цените на биткойна паднаха значително, като двете събития вероятно са свързани. Само където не се знае кое е първопричината от двете - цените убиха ASIC-ите или обратното - бума на ASIC-и и високата сложност доведоха до срив на цените.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот stylius » 08 Авг 2018, 08:29

Айде сега, какви са тея апокалиптични прогнози и крайни изказвания. Утре Bitcoin като удари пак $20 000 всичко живо ще се хвърли да купува нови S9-тки. Отделно има хора, които си имат алтернативни начини за добиване на енергия, включително "неплащане", те още ще си копаят.

П.С. Ако някой има такава схема, да свирка, влизам в партия веднага. :D
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin