Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот traderbg » 25 Дек 2017, 17:06

То кеф цена нема, и аз съм в неговото положение. След месец копане се усетих, че тая не е като оная и сега съм на нула с някакви нелоши перспективи за близките 2-3 месеца. Но не и по натам.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот jamiemirror » 27 Дек 2017, 20:09

traderbg написа:То кеф цена нема, и аз съм в неговото положение. След месец копане се усетих, че тая не е като оная и сега съм на нула с някакви нелоши перспективи за близките 2-3 месеца. Но не и по натам.

Zasto ne i po natam?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот traderbg » 27 Дек 2017, 22:31

По мои сметки (още съм много зелен и се надявам да греша) една S9-ка преди месец и нещо вадеше 20000 сатошита на блок (копам в Slushpool), преди седмица падна на 17000, сега вади 13000. Като се вдигне трудността (демек така го разбирам като станат още повече миньорите - изкарах си акъла с каква скорост се развиват нещата - Slushpool като почнах беше с 35000 миньора, сега са 63000) намалява и наградата. Примерно след месец отива на 10000 сатошита, след два на 5000 и после идва дупката на геврека. Айде да кажем още месец-два да се повърти нагоре надолу, но посокота е еднопосочна - твърдо надолу.

Така ги виждам нещата от спекулативна гледна точка и много се надявам да греша.

Та историята, която ме вкарва в тези мисли е: Преди месец и нещо чух да се говори за тоя биткойн, поразгледах тук-там, попрочетох малко, усетих, че нещо ще става и бум с двата крака. Купих си 5 S9-ки за 30000 левчета и започнах да си копам. И по едно време като сметнах горните сметки се изплаших, че няма да си избия парите, а то тъкмо преди празниците едната машина се продаваше вече по 10000. Продадох три и избих другите. Сега си копат и квото капне е дар отгоре. Вече съм в клуба на щастливите миньори, копам си за кеф и не треперя на всяко вдигане и падане на цената на BTC. Едната машина даже я пуснах да копа DEM, може след време внуците да са на далавера.

А всичко можеше да стане много по просто, лесно и без нерви и без тоя шум от машините. Комшиите почнаха да ме питат самолета ли вдигам.
Ако бях купил койни за 30К сега щяха да са 60К. Затова всяка жаба трябва да си знае гьола.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот jamiemirror » 28 Дек 2017, 00:08

Cenite na S9 sa nenormalno spekulativni,taka e. Da mu misliat idiotite,kupuvashti na 10000 broikata. Trudnostta si raste, mining hardware se podmenia, ROI se smiata usredneno.
Ne e realistichno da smiatash ROI kym momenta v koito zapochvash.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот emo » 28 Дек 2017, 21:38

Здравеите честити празници на всички . имам едно питане и се извинявам за безпокоиството . от една седмица го гледам тоз биткоин и съм се запалил и аз да копая . имам желание да закупя 10 машини с9 . намерих ги налични във една обява във нета искат за една 10500 лева . та си мисла ако ги взема тез машини дали ще мога да изкарам пари от тази работа или да си налягам парцалите и да си кротувам . мисла си ми тоз биткоин ако стане 100000 лева или както гледах във едно видео че щял да стигне един милион долара тоз биткоин . аз ако мога да изкопая 10 биткоини то от ряз ще се избият и ще се искарат пари . извинявам се за правописа но ми е дозта зор навремето беше голям глад и трябваше да се ходи на работа още от 12 годишен та училището изостана доста на заден план . благодаря предварително и се извинявам за беспокоиството
emo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Дек 2017, 21:24

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Herzog » 28 Дек 2017, 22:09

emo написа:Здравеите честити празници на всички . имам едно питане и се извинявам за безпокоиството . от една седмица го гледам тоз биткоин и съм се запалил и аз да копая . имам желание да закупя 10 машини с9 . намерих ги налични във една обява във нета искат за една 10500 лева . та си мисла ако ги взема тез машини дали ще мога да изкарам пари от тази работа или да си налягам парцалите и да си кротувам . мисла си ми тоз биткоин ако стане 100000 лева или както гледах във едно видео че щял да стигне един милион долара тоз биткоин . аз ако мога да изкопая 10 биткоини то от ряз ще се избият и ще се искарат пари . извинявам се за правописа но ми е дозта зор навремето беше голям глад и трябваше да се ходи на работа още от 12 годишен та училището изостана доста на заден план . благодаря предварително и се извинявам за беспокоиството


Олелеле.............. :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот emo » 28 Дек 2017, 22:13

Herzog написа:
emo написа:Здравеите честити празници на всички . имам едно питане и се извинявам за безпокоиството . от една седмица го гледам тоз биткоин и съм се запалил и аз да копая . имам желание да закупя 10 машини с9 . намерих ги налични във една обява във нета искат за една 10500 лева . та си мисла ако ги взема тез машини дали ще мога да изкарам пари от тази работа или да си налягам парцалите и да си кротувам . мисла си ми тоз биткоин ако стане 100000 лева или както гледах във едно видео че щял да стигне един милион долара тоз биткоин . аз ако мога да изкопая 10 биткоини то от ряз ще се избият и ще се искарат пари . извинявам се за правописа но ми е дозта зор навремето беше голям глад и трябваше да се ходи на работа още от 12 годишен та училището изостана доста на заден план . благодаря предварително и се извинявам за беспокоиството


Олелеле.............. :)

кво мислиш дали ще се изкарат пари или ще си цъкаш и смееш
emo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Дек 2017, 21:24

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Herzog » 28 Дек 2017, 22:16

кво мислиш дали ще се изкарат пари или ще си цъкаш и смееш


Ще си цъкам и ще се смея! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот emo » 28 Дек 2017, 22:24

Herzog написа:
кво мислиш дали ще се изкарат пари или ще си цъкаш и смееш


Ще си цъкам и ще се смея! :)

мерси приятно изкарване на празниците
emo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Дек 2017, 21:24

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот cozmoo » 26 Мар 2018, 22:52

Здравейте. "Чисто нов" съм в копаенето и ми е изпаднала малко по-евтино от обявите една S9-ка, ток не се плаща за сега. В найсхаш в калкулатора по днешните курсове дава, че копае около 400лв на месец без разходите за ток. Та въпроса ми е дали е вярно, че като чета това за трудностите и започвам да мисля, че ако изкарва по 400лв. след месец ще падне на 200 и така в прогрес. :) Благодаря Ви.
И още един въпрос, с с9 може ли да се копае SaluS?
cozmoo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Мар 2018, 22:30

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO