OpenWrt + mining proxy + bfgminer

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот tenax » 25 Окт 2013, 16:53

Някой пробвал ли е да интегрира в OpenWrt прокси и bfgminer.

За блейда съм пуснал прокси, за бътерфлая - bfgminer, част от HEX16 работят с рутер, а част - с HEX miner.
Исками се да ги събера всички на рутера.
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот ekrem » 25 Окт 2013, 17:10

блейда с bfgminer върви
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот ZAX » 26 Окт 2013, 01:27

А защо само част вървят на хексмайнъра и как въобще го подкара?

И обратно, какво пречи да са всички на рутера, гледам колеги с десетки платки им е всичко само на един рутер.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот tenax » 26 Окт 2013, 07:55

А защо само част вървят на хексмайнъра и как въобще го подкара?

И обратно, какво пречи да са всички на рутера, гледам колеги с десетки платки им е всичко само на един рутер.


В момента са разделени, защото чакам да ми пристигне свестен USB хъб. Иначе и осемте хекса ги закачих на компа и с хексмаинер нямаше никакви проблеми. Но искам да ги прехвърля на рутера. Замислих се дали не мога да прехвърля и двата бътерфлая на рутера и блейда и него...И да спра компа. Това е :)
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот ZAX » 26 Окт 2013, 15:13

Внимавай: viewtopic.php?p=5656#p5656

На каква ОС нямаш проблеми с hexminer?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот tenax » 26 Окт 2013, 19:21

Внимавай: viewtopic.php?p=5656#p5656

На каква ОС нямаш проблеми с hexminer?


Не разбрах с кое трябва да внимавам.

На Win 7 32bit ги пуснах още от както пристигнаха. Инсталирах си драйверите, проксито, хексмаинера...и всичко е ОК.
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот ZAX » 26 Окт 2013, 21:48

tenax написа:
Внимавай: viewtopic.php?p=5656#p5656

На каква ОС нямаш проблеми с hexminer?


Не разбрах с кое трябва да внимавам.

На Win 7 32bit ги пуснах още от както пристигнаха. Инсталирах си драйверите, проксито, хексмаинера...и всичко е ОК.

Zmejsky написа:
и се чудя какво ще стане ако бодна флашките при платките, cgminer-а от рутера ще се оправи ли? :think:

Eдин приятел скоро така направи БУМ , добре че гръмна само хъба :)

флашки/блейд + платки = БУМ (превод)

Радвам се че до сега си имал късмет и всичките ти грешки са били верни, но ничий късмет не е безкраен... Предупреден си.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот tenax » 27 Окт 2013, 00:00

флашки/блейд + платки = БУМ (превод)

Радвам се че до сега си имал късмет и всичките ти грешки са били верни, но ничий късмет не е безкраен... Предупреден си.


Сори, ама пак не разбрах за какво съм предупреден... Никъде не съм споменавал, че ще включвам "флашки". Блейдът ми е включен към мрежовия суич и работи по LAN, а не по USB.
На късмет не работя. :D

П.П. Вероятно "БУМ" от твоя пример се е получил от включването на "флашки" в USB хъб, който не е имал необходимото захранване на порт и тъй като въпросният Erupter черпи повечко, хъбът не е издържал. Вероятно не е имал и защита от претоварване по ток по порт.
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот ZAX » 27 Окт 2013, 00:27

Нали разбираш че флашката и блейда са една и съща технология :)

Аз блейдове не съм имал и не ги знам как се захранват и т.н. Всъщност въобще нямам представа какво представляват. Но ми се струва че колегата всъщнст иска да каже, че не трябва да се включва нищо друго освен платки към рутерчето. А ти нали възнамеряваш да направиш точно това, да му включиш и други неща. Но да, през друг рутер към копаещия и на отделен хъб и аз не виждам как може да има проблем. Но съвсем друго се разбира от предните ти постове.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: OpenWrt + mining proxy + bfgminer

Мнениеот tenax » 27 Окт 2013, 07:37

Нали разбираш че флашката и блейда са една и съща технология :)

Аз блейдове не съм имал и не ги знам как се захранват и т.н. Всъщност въобще нямам представа какво представляват. Но ми се струва че колегата всъщнст иска да каже, че не трябва да се включва нищо друго освен платки към рутерчето. А ти нали възнамеряваш да направиш точно това, да му включиш и други неща. Но да, през друг рутер към копаещия и на отделен хъб и аз не виждам как може да има проблем. Но съвсем друго се разбира от предните ти постове.


Аз разбирам, че блейда и иръптъра са една и съща технология, но очевидно ти не разбираш, че интерфейса на блейда е ЛАН. Блейда, рутера, компютъра, мрежовия принтер, компютрите на колегите, ИП телефона, микротика от който идва интернета в офиса, са на един МРЕЖОВИ СУИЧ. До сега е била така и така ще си остане.
Въпросът ми не касае физическата свързаност на устройствата, а софтуерната. С по-прости думи казано - как да накарам блейда да спре да взима пакети от проксито на компютъра и да започне да взима пакети от някакво прокси на тп-линк рутера (пак по мрежа).

Моля те, ако имаш представа как да добавя bfgminer i miner proxy в ТП-ЛИНК рутера. Да се прекомпилира кернела и да тръгне, обясни ми стъпка по стъпка, за да мога да се справя.

иръптъра (това да го наричам флашка ми звучи, сякаш наричам ксерокс, копирка тошиба)
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin