Antminer S9

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Antminer S9

Мнениеот marcoin » 06 Юни 2016, 15:51

bubolino написа:така ти излизат цифрите сега защото цената на БТЦ расте както и да е няма да спорим по принцип се занимавам с търговия и знам едно цената на едно нещо е не тази която ти искаш а тази която купувача е склонен да даде т.е да се срешнат интересите на продавач и купувач. И само един въпрос на каква цена на тока в USD го сметна това ?

0.09$
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Antminer S9

Мнениеот rossen » 06 Юни 2016, 20:31

Моя личен опит с асиците е, че ако по сегашен калкулатор си купиш асик и се избие за 4 месеца то реално ще го избиеш с доставката след 8-10 месеца. Това е, защото имаш месец за доставка, двойно скачане на трудност през това време и пролжаващ скок в трудността по време на копаенето. Ако сега поръчам копач, който ще се изплати за 5-6 месеца той е неизплатим. Освен, ако не успея да го продам на остатъчна стойност + печалбата от копаене и да съм малко над нулата. Реално копаенето умира с всяка следваща година. Заливането на пазара със тока, която все още може да работи, но консумира ток ще откаже хората да я ползват или трябва да се търси друго решение в други валути, които на всичкото отгоре да не са обвързани с Биткойн единствено.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Antminer S9

Мнениеот bubolino » 07 Юни 2016, 11:05

marcoin написа:
bubolino написа:така ти излизат цифрите сега защото цената на БТЦ расте както и да е няма да спорим по принцип се занимавам с търговия и знам едно цената на едно нещо е не тази която ти искаш а тази която купувача е склонен да даде т.е да се срешнат интересите на продавач и купувач. И само един въпрос на каква цена на тока в USD го сметна това ?

0.09$


тази цена е със или без ДДС е ? защото това са 0,15 ст на Кв което като цена може да го има само на совобдния пазар а там физическите лица все още доста трудно влизат сега тепърва започват ако е на фирма може но трябва голяма консумация така че няма как да излязат сметките
на чез към които съм аз цената е 0,18 ст без ДДС за битови абонати или 0,22 със ддс или по курс на долара 1.7 се падат
по 0.12 цента сметката идва малко доста по различна чак февруари догодина но до тогава я камилата я камиларя ;)
Изображение
bubolino
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Апр 2015, 11:40

Re: Antminer S9

Мнениеот marcoin » 07 Юни 2016, 11:19

bubolino написа:
marcoin написа:
bubolino написа:така ти излизат цифрите сега защото цената на БТЦ расте както и да е няма да спорим по принцип се занимавам с търговия и знам едно цената на едно нещо е не тази която ти искаш а тази която купувача е склонен да даде т.е да се срешнат интересите на продавач и купувач. И само един въпрос на каква цена на тока в USD го сметна това ?

0.09$


тази цена е със или без ДДС е ? защото това са 0,15 ст на Кв което като цена може да го има само на совобдния пазар а там физическите лица все още доста трудно влизат сега тепърва започват ако е на фирма може но трябва голяма консумация така че няма как да излязат сметките
на чез към които съм аз цената е 0,18 ст без ДДС за битови абонати или 0,22 със ддс или по курс на долара 1.7 се падат
по 0.12 цента сметката идва малко доста по различна чак февруари догодина но до тогава я камилата я камиларя ;)
Изображение

Аз съм към енерго-про, при средна сметка от 9000 лв./мес се постига тази цена. Ако трябва да съм точен 1кв ми излиза 0.165лв без ддс което е 0,097$ при курс 1.7
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Antminer S9

Мнениеот BGanio » 07 Юни 2016, 13:12

В тая сметка не виждам халфинга :(
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Antminer S9

Мнениеот bubolino » 08 Юни 2016, 11:49

Аз съм към енерго-про, при средна сметка от 9000 лв./мес се постига тази цена. Ако трябва да съм точен 1кв ми излиза 0.165лв без ддс което е 0,097$ при курс 1.7

А ДДС защ не го слагаш ? явно някои ти го поема отчита разходи така до някъде се връзва сметката но както вече казах реалната цена не тази която продавача иска а тази която купувача и пазара е склонен да даде там някъде по средата.
bubolino
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Апр 2015, 11:40

Re: Antminer S9

Мнениеот embak » 18 Юли 2016, 12:46

Абсолютно сте прави колеги.
Ако днес си поръчате Antminer S9 и той пристигне и започне да "копае" в началото на Август , то той е НЕИЗПЛАТИМ :mrgreen:

Послепис: Изплатим е само ако е закачен на "абсолютно безплатен ток" ....
Don't argue with a fool ! He will drag you down to his level and beat you with experience.

Diskutiere nicht mit Dummköpfen ! Sie ziehen dich auf ihr Niveau herab und schlagen dich durch Erfahrung.
Аватар
embak
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2016, 12:29
Местоположение: София

Re: Antminer S9

Мнениеот BGanio » 18 Юли 2016, 13:57

При 5% нарастване на трудността и 1660$ за BTC се изплаща за 160 дена с включен ток
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Antminer S9

Мнениеот embak » 18 Юли 2016, 14:49

то :dance: хубаво , само дето трудноста за таз година (имам в предвид година напред) ще е минимум 250% ако не и повеке ...
по добре си купи койни сега на 1200 лв/броя и ги продай по твоята цена 1700 - 1800 долара след година/
не ти трябва да ги копаш ама грам :mrgreen:
Don't argue with a fool ! He will drag you down to his level and beat you with experience.

Diskutiere nicht mit Dummköpfen ! Sie ziehen dich auf ihr Niveau herab und schlagen dich durch Erfahrung.
Аватар
embak
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2016, 12:29
Местоположение: София

Re: Antminer S9

Мнениеот BAUAR » 23 Авг 2017, 00:56

Колеги, моля за съвет дали мога да сложа това захранване на S9? (от снимката)
А това реално са параметрите на уж препоръчаното от Bitman захранване - https://shop.bitmain.com/productDetail. ... 7QTNd9067F

До колкото виждам може да го захрани. Но не съм много по тоците и не съм много сигурен.

Предварително ви благодаря!
Прикачени файлове
DSC_2870.JPG
DSC_2870.JPG (1.2 MiB) Прегледано 5089 пъти
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin

cron