Упътване при избор на ASIC копачка

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот rombeca » 03 Окт 2013, 12:38

... от друга страна пък, всеки продукт си има остатъчна цена.


В тоя ред на мисли, нищо не пречи някой умник да измисли какво друго може да се прави с копачките.
Пак да си смятат, ама нещо друго... Изкуствен Интелект например? :)

Иначе Странник супер тема, много изчерпателна и информативна, браво.
rombeca
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:21

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот crab » 03 Окт 2013, 12:41

В тоя ред на мисли, нищо не пречи някой умник да измисли какво друго може да се прави с копачките.
Пак да си смятат, ама нещо друго... Изкуствен Интелект например? :)


Аз лично се замислям дали няма да стане да чупим пароли на SHA256 :D на MD5 има цели бази с готовите резултати ама на SHA256 идва в повечко, една копачка с 10-20GH/s ще реди доста бързо комбинациите и нормална парола ще я чупи сравнително бързо :))))
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот cnerd » 03 Окт 2013, 12:51

http://en.wikipedia.org/wiki/SHA-2#Applications
"including TLS and SSL, PGP, SSH, S/MIME, Bitcoin, PPCoin and IPsec"
аз лично научих за sha-2, когато преди време на работа ни счупиха SSL-а :)
Разбира се, за модерните SSL-и 256 битова енкрипция е несериозно и асиците на дали ще могат да се справят с 2048 и по-високи ключове.
Не знам честно казано, само спекулирам. Мътни са ми лекциите по криптография вече, кой знае какви глупости приказвам
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот Chris__ » 03 Окт 2013, 15:46

ComputerNerd написа:Странник, браво, хубава инициатива. Само я прегледах, като я прочета по-подробно може и да ръкопляскам дори :)
food for thought: от друга страна пък, всеки продукт си има остатъчна цена. Ако някой иска да се позаиграе със сметките и търговските си умения, може да пробва да купи асик на цена 10 лева, да изкара 3 лева с него за 1 месец и след това да го продаде за 8. Задържането на хардуер е като задържането на валута, стои и отлежава, я се дигне цената, я не. В тази връзка @chris__, цената се определя от търсенето и обратното. Ако спрем да купуваме ще падне и цената


Предполагам е така колега, нямам си и представа от търговия... :D
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот angelche1973 » 04 Окт 2013, 10:37

Много хубава тема. Благодарности на автора за положения труд :obscene-drinkingcheers:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот tonio » 04 Окт 2013, 17:37

Браво Странник постарал си се, но си сложил BTC константа а то ти е най-голямата неизвестна :)
как ще изглеждат сметките ти при бтц 1300$ догодина април месец, а при 2500$ догодина октомври,
имай го на предвид току виж си направил на някой лоша услуга като си го посъветвал да не купува ;)
tonio
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юни 2013, 23:36

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот kopacha » 04 Окт 2013, 21:27

Колега да tonio e прав обадими се един колега и каза прочетох статията на странник и вече ме е страх да се заема:)) Наплашил си яко народа :)))) Нищо по добре за нас по малко нови копачи повече изкоп за нас хохохохо :))))) Каза че прочел в темата ти че другия месец сложностата ставала 10 пъти по голяма :))) аз не го видях къде е това сигурно се е объркал нещо :)))
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот Странник » 04 Окт 2013, 21:47

tonio написа:Браво Странник постарал си се, но си сложил BTC константа а то ти е най-голямата неизвестна :)
как ще изглеждат сметките ти при бтц 1300$ догодина април месец, а при 2500$ догодина октомври,
имай го на предвид току виж си направил на някой лоша услуга като си го посъветвал да не купува ;)


Колега толкова си и прочел какво съм писал вижда се.Изрично съм споменал че не се наемам с
прогонози още в точка 3.
Като си толкова сигурен в това което твърдиш купувай си копачки -виж какво изобилие от оферти
има напоследък.Или се чудиш нещо?
Април месец BTC беше стигнал и 250 евро но се срина цената до 65 евро след това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот 2GOOD » 05 Окт 2013, 02:13

Без риск няма печалба, според мен идеята на тази тема е риска да е премерен и най-вече да са информирани потребителите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот CYPER » 05 Окт 2013, 02:51

Странник написа:Април месец BTC беше стигнал и 250 евро но се срина цената до 65 евро след това.


Долара, а не евро ;)
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin