Упътване при избор на ASIC копачка

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот LuckyBG » 03 Фев 2014, 00:53

Едва ли имат нещо за продаване, сигурно всичко са разпродали и разпратили още преди Коледа :). А нова доставка на чипове не става от днес за утре, т.е. едва ли имат с какво да сглобят нещо от старото поколение машини.

А най-вероятно сега насред зима си харчат паричките някъде на Карибите :), докато чакат да пристигнат компонентите и да започнат да сглобяват новите Нептуни. То въобще дали ще има търсене на нещо "морално остаряло", при положение, че след няколко месеца ще пуснат 6 пъти по-бързи копачи?
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот cnerd » 19 Май 2014, 15:31

Мисля, че това е подходящо място за тази статия:
http://www.coindesk.com/46k-spent-minin ... ened-next/
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот brainsick442 » 19 Апр 2022, 17:04

Привет на всички :) ,

Откъде в България може да се закупи битмайн антмайнер. Можете ли да ми препоръчате надежден доставчик?
brainsick442
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2022, 17:01

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот 2GOOD » 19 Апр 2022, 17:31

brainsick442 написа:Привет на всички :) ,

Откъде в България може да се закупи битмайн антмайнер. Можете ли да ми препоръчате надежден доставчик?


Трудна работа, най-добре директно от Битмейн, идва, плащате му ддс-то и така.
Ето това например, имат го наличен:
https://shop.bitmain.com/product/detail ... 1lwVkH06AC

с DHL за 10-на дни ще е тук (поне преди пандемията беше так)

Едит:
Очаквам до половин година да се появят ASIC копачки с чипа на интел, да видим - може и някой голям производител да се реши да прави подобен продукт. Нещо подходящо за домашни условия ще е супер!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот brainsick442 » 19 Апр 2022, 19:45

2GOOD написа:
brainsick442 написа:Привет на всички :) ,

Откъде в България може да се закупи битмайн антмайнер. Можете ли да ми препоръчате надежден доставчик?


Трудна работа, най-добре директно от Битмейн, идва, плащате му ддс-то и така.
Ето това например, имат го наличен:
https://shop.bitmain.com/product/detail ... 1lwVkH06AC

с DHL за 10-на дни ще е тук (поне преди пандемията беше так)

Едит:
Очаквам до половин година да се появят ASIC копачки с чипа на интел, да видим - може и някой голям производител да се реши да прави подобен продукт. Нещо подходящо за домашни условия ще е супер!


Гледах го в сайта, но не съм сигурен какво са процедурите по взимане от митницата. Знам, че е доста разправия. Но ще проуча по-детайлно въпроса :)
Иначе гледах, че в OLX продават, но не съм сигурен доколко е сериозно да се купува оттам.

Конкретно за този модел в биткойн калкулатора за копаене му дава, че за 24ч. "изкопава" 0,00048 btc.
Дали може да се вярва на тези данни?

https://www.nicehash.com/profitability- ... er-s19-pro
brainsick442
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2022, 17:01

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот 2GOOD » 19 Апр 2022, 20:25

brainsick442 написа:
2GOOD написа:
brainsick442 написа:Привет на всички :) ,

Откъде в България може да се закупи битмайн антмайнер. Можете ли да ми препоръчате надежден доставчик?


Трудна работа, най-добре директно от Битмейн, идва, плащате му ддс-то и така.
Ето това например, имат го наличен:
https://shop.bitmain.com/product/detail ... 1lwVkH06AC

с DHL за 10-на дни ще е тук (поне преди пандемията беше так)

Едит:
Очаквам до половин година да се появят ASIC копачки с чипа на интел, да видим - може и някой голям производител да се реши да прави подобен продукт. Нещо подходящо за домашни условия ще е супер!


Гледах го в сайта, но не съм сигурен какво са процедурите по взимане от митницата. Знам, че е доста разправия. Но ще проуча по-детайлно въпроса :)
Иначе гледах, че в OLX продават, но не съм сигурен доколко е сериозно да се купува оттам.

Конкретно за този модел в биткойн калкулатора за копаене му дава, че за 24ч. "изкопава" 0,00048 btc.
Дали може да се вярва на тези данни?

https://www.nicehash.com/profitability- ... er-s19-pro


За митниците и освобождаването на пратка е дискутирано много през годините във форума. Накратко, най-лесно се упълномощават DHL и те освобождават пратката. Другия вариант е, правите си EORI с молба в АМ, и като дойде пратката в БГ, куриерите ви дават данните, с документ за плащането (дори и крипто транзакция) и фактурата се попълва митническа декларация или някоя агенция го прави срещу заплащане. Плащат се данъците и освобождавате пратката. Определено вариант 1 е по-добър и по-бърз.

Относно калкулациите, преди години (ама много) направих едно калкулаторче, което до ден днещен си работи:
Калкулатор за ROI на ASIC копачка
Цената на ЕВН за домашни потребители е актуална, попълвате горе трите зелени полета: мощност, скорост и за колко дни и ще добиете представа за дохода към днешна дата. Дохода зависи от 2 неща:
1. Цената на биткойн разбира си
2. Трудността на копане - фактор трудност се актуализира средно на всеки 14дни, като обикновенно расте, което означава, че на всеки 2 седмици ще получавате по-малко биткойни.
В калкулатора не се взима предвид таксата на басейн, която е от 1 до 3%, но пък не са вписани и таксите за транзакции, които повишават добива.

Това е накратко за биткойн майнинга ;)

П.С.
====
Машините са много шумни!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Упътване при избор на ASIC копачка

Мнениеот brainsick442 » 20 Апр 2022, 07:49

Сега ще разгледам форума за информация относно DHL :)
Пробвах калкулатора - благодаря!
brainsick442
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2022, 17:01

Предишна

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin