Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот chiko_o » 20 Ное 2015, 08:39

Здравейте след актуализиране на firmware на Antminer S7 се получи проблем при мен. Около 1 минута след стартиране на копача се задейства алармения сигнал (все едно че е изгубил басейн) и спира да копае. След четене по чуждите форуми се оказа, че проблема идва от вентилаторите. Новата версия на firmware разпознава 4 wire вентилатори а моите в момента са 3 wire.

Имате ли някаква идея как мога да подкарам Antmiera с 3 wire вентилатори?
chiko_o
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Сеп 2015, 13:02

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот filchef » 20 Ное 2015, 20:25

Опитай да върнеш стария фирмуер
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот chiko_o » 21 Ное 2015, 09:05

Писах на bitmaintech да ми пратят стария Firmware но те ме насочват към тяхната официална страница където е новия firmware.
chiko_o
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Сеп 2015, 13:02

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот bradli » 21 Ное 2015, 11:30

Ако се ресетне не връщаше ли заводските ?
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот chiko_o » 21 Ное 2015, 13:19

Като се ресетне си връща заводските настройки ама на новия firmware.
chiko_o
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Сеп 2015, 13:02

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот kmetax » 21 Ное 2015, 16:40

Направо резни пискуна :-)
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот filchef » 22 Ное 2015, 00:12

Бе няма ли някой в тоя форум такава машина със стария фирмуер да му направи направи бекъп и да го постне тук - то трябваше да се сетиш преди да го обновиш да си направиш бекъп.

chiko_o написа:Писах на bitmaintech да ми пратят стария Firmware но те ме насочват към тяхната официална страница където е новия firmware.

Отговори им че не искаш да си сменяш вентилаторите които са трипроводни и новия фирмуер който е на сайта не ти върши работа защото спира минера като мисли че има повреден вентилатор.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот marcoin » 22 Ное 2015, 09:27

chiko_o оправи ли си копачката? Аз съм със стария фърм на моите копачки и мога да го смъкна ако ти трябва.
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот chiko_o » 22 Ное 2015, 22:22

Аз направих backup преди да обновя firmware, но backup-а не връща стария firmware а просто ти възстановява настройките който си правил.
chiko_o
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Сеп 2015, 13:02

Re: Antminer S7 Firmware update ПРОБЛЕМ

Мнениеот filchef » 22 Ное 2015, 23:29

chiko_o написа:Аз направих backup преди да обновя firmware, но backup-а не връща стария firmware а просто ти възстановява настройките който си правил.

Това означава че си направил бакуп на настройките - доколкото прочетох от един друг форум има такава опция и за фирмуера.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Sando_83, veznata, viniamin

cron