Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот zenon » 23 Сеп 2015, 19:49

Израелците, от Spondoolies-Tech за пореден път ни изненадаха с новосъздаден звяр със следните спецификации:

Модел: SP50
Effective Hash Rate: 110 TH/s ± 10%
Power Efficiency: 0.15W/GH/s
Nominal Power Consumption: 16,570 W


Това реално е най-сериозният ASIC предлаган на пазара, като мощност, енергийна ефективност и какво ли още не:)

За повече информация тук:
http://www.spondoolies-tech.com/products/sp50

Не знам за вас, но аз искам едно такова за рожденият ми ден:)

И малко снимки, директно от сайта на производителят:

Изображение Изображение
Последна промяна zenon на 23 Сеп 2015, 20:10, променена общо 1 път
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот larry12 » 23 Сеп 2015, 20:14

Само че май няма да продават единични бройки а и съм сигурен че цената няма да ни хареса. С тая консумация от 16кВ всички домашни миньори автоматично забравят за тоя “звяр”, на мен лично не ми харесва на къде отиват нещата, малко по малко големите фирми и ферми съсипаха идеята на биткойн.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот zenon » 23 Сеп 2015, 22:02

Домашният Майнинг отдавна умря, тъй като машините тип "домашен майнер", който са на пазара в момента, трудно биха достигнали ROI и като цяло да се инвестират пари в това ми се струва нерентабилно. Единственият смисъл е ако се намерят втора употребата такива, с евтин/безплатен ток и помещение.
Но като цяло има дейтацентрове предлагащи добри условия, и човек като си сметна разходите за място, климатик, ток, UPS, алармена система и т.н., излиза по-евтино и сигурно да се хостват в хостинг провайдър било то в БГ или извън БГ. При мен със SP30-ката ми беше голям зор да я хоствам вкъщи, макар и да беше за няколко седмици зимата...., да не говорим че съм на първи етаж и зимата прозорецът беше открехнат и постоянно треперих някой да не я изнесе. Иначе бях предвидил помещение и т.н., но не бях предвидил че тока ще ми спира през ден :( Единственият плюс на хостването вкъщи, е че може да се направи система за отопление, както са направили други колеги във форума, но това е в употреба само за през зимата.

Иначе, наистина това е за бълк поръчки, но мисля че ще се навият на една, просто няма да е на най-изгодната цена.... но като сметнеш каква е възвращаемостта и колко малко консумира, смятам че ще е по-изгодно от другите алтернативи.

И на мен не ми харесва на къде отиват нещата и че идеята се съсипва, и единственото спасение е, ако обикновените потребители може да си вземем една такава машина (било то да се комбинираме).
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот larry12 » 23 Сеп 2015, 22:22

Не смятам ROI по тоя начин за колко време ще се избие инвестицията и ще съм на +, не мисля че е правилно изобщо да се прави за биткойн хардуер, обстановката последните месеци се нормализира и няма резки скокове от по 15-20% на 2 седмици както преди година примерно. Скоковете са сравнително предвидими, цената на биткойн за момента също. Но в крайна сметка не е важно на колко копаеш а на колко ще продадеш.

И въпреки всичко при тоя темп на развитие на технологията на асик чиповете изобщо не виждам смисъл да смятам за година напред дали желязото ще се е избило и тепърва ще ми носи пари, копая известно време, през това време съответно е заработило нещо и после продавам, като не ми се е случвало да продавам хардуер на много под цената на която съм го купил, с5/сп20 държат цени от няколко месеца, да не кажа близо година. Нашите ги купихме на китове от по 15бр. по спомен стъпваха на около 860-70лв/бр. продадох ги на 900лв/бр. преди седмица като съм продавал и на 1200лв/бр.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот zenon » 24 Сеп 2015, 19:14

larry12 написа:Не смятам ROI по тоя начин за колко време ще се избие инвестицията и ще съм на +, не мисля че е правилно изобщо да се прави за биткойн хардуер, обстановката последните месеци се нормализира и няма резки скокове от по 15-20% на 2 седмици както преди година примерно. Скоковете са сравнително предвидими, цената на биткойн за момента също. Но в крайна сметка не е важно на колко копаеш а на колко ще продадеш.

И въпреки всичко при тоя темп на развитие на технологията на асик чиповете изобщо не виждам смисъл да смятам за година напред дали желязото ще се е избило и тепърва ще ми носи пари, копая известно време, през това време съответно е заработило нещо и после продавам, като не ми се е случвало да продавам хардуер на много под цената на която съм го купил, с5/сп20 държат цени от няколко месеца, да не кажа близо година. Нашите ги купихме на китове от по 15бр. по спомен стъпваха на около 860-70лв/бр. продадох ги на 900лв/бр. преди седмица като съм продавал и на 1200лв/бр.


Твоят случай е от изключенията, тъй като ти очевидно си взел С5-ицата на най-ниската възможна цена, по времето когато биткойна се беше сринал и беше стигнал минималната цена. Малко след това цените и на нови и на втора употреба машини скочиха! При мен пък беше обратното, купих моето оборудване, точно когато биткойна беше много скъп 400-600$ и точно когато ми пристигна и почнах да копая, се срина под 300 и месец след това се срина съответно и цената на техниката. Нещата са свързани и за това е най-добре да се инвестира (в купуване на биткойни, оборудване и т.н.), когато пазарната цена на биткойна е ниска:)
Но както каза ти, сега е стабилна, тъй че и цената на оборудването е стабилно, но трудността се покачва, макар и бавно и си струва инвестицията в ефективно и мощно оборудване!
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот zenon » 24 Сеп 2015, 19:35

Някой би ли се навил да се комбинираме, да поръчаме няколко бройки. Така ще ни направят голяма отстъпка и предполагам, че и доставката ще излезе по-евтино?
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот larry12 » 24 Сеп 2015, 20:13

Не говоря само за моето положение, щото съм купувал и хардуер когато биткойна беше по 1000$. :wink:

Аз лично приключих с “промишленото” миньорство.
Разпродадохме цялата ферма с авера (към 75-80тх/с), стига толкова. Просто няма смисъл. От тук нататък ще си взема нещо което да ръчкам в къщи и до там. Ще обръщам и известно количество от месечните ми доходи към Биткойни и ще чакаме добри времена. Просто тая централизация дойде по-скоро отколкото очаквах.

Аз лично не виждам смисъл да дам едни пари за СП50 (а цената 100% няма да е под 40-45К $ + мита+ транспорт), отделно трудноста на мрежата ще излети до невиждани нива щото това СП50 няма да остане без отговор от Битмайна примерно, отделно битфюри и те готвят нещо, КНЦ вече май копаят с новите чипове та...... заеВи :wink:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот zenon » 25 Сеп 2015, 00:13

За всичко казано от теб съм съгласен и до някъде споделям твоето мнение.
Иначе идеята е ако се взима тази машина, да се поръчат 50-10 бройки, така че да ни излезе всяка доста евтино, говори се че ако се взимат 3 бройки, всяка ще излезе 20-25 000$, отделно идеята е да се хоства на евтин ток. Иначе наистина няма смисъл. Това би било последният опит за копаене със собствена машина. Иначе остава само клауда :(
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот bradli » 25 Сеп 2015, 19:48

Barbara Greenberg (Spondoolies Tech)
Sep 25, 16:32


Dear Mr,

Thank you for your email and your interest in the SP50. We are excited and proud to unveil our next generation machine as a breakthrough product for industrial mining.

With its extremely low power consumption and modular design the SP50 has been specifically designed for maximum power efficiency and ease of management.

Initially the SP50 will be offered in limited quantities only to a select group of customers. Due to the limited anticipated supply and overwhelming interest we initially intend to discuss purchases of the SP50 with certain significant shareholders, although this is not a requirement for purchase. If you have funding and are interested in a bulk purchase please reply to this email and let us know. If you are a BTCS shareholder please let us know that as well. Preference will be given to existing bulk customers and well-funded projects.

As we scale up production we hope to offer the SP50 to a wider market. At that time we will publish pricing and shipping terms.

We thank you for your interest in the SP50 and look forward to working with you.

Regards,

Barbara

-------------------

Kind regards,

Spondoolies Tech Support
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Нов копач 110TH/s, 0.15W/GH от Spondoolies

Мнениеот larry12 » 26 Сеп 2015, 10:51

zenon написа:За всичко казано от теб съм съгласен и до някъде споделям твоето мнение.
Иначе идеята е ако се взима тази машина, да се поръчат 50-10 бройки, така че да ни излезе всяка доста евтино, говори се че ако се взимат 3 бройки, всяка ще излезе 20-25 000$, отделно идеята е да се хоства на евтин ток. Иначе наистина няма смисъл. Това би било последният опит за копаене със собствена машина. Иначе остава само клауда :(


Забрави да е на цена от 20К $, бих заложил на поне 35-40К :think:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Sando_83, viniamin

cron