Купувам KNC Controller Board

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот 2GOOD » 09 Сеп 2015, 13:54

Sando_83 написа:Колеги дайте малко да вдигнем темата сега след излизането на Antminer s5+ и antminer s7 нека по запознатите колеги да споделят какво се случва според тях


Новата биткойн копачка от битмайн - ANTMINER S7 е добра машина, но е доста рискована инвестиция. Поне според мен има много неизвестни в уравнението най-вече за трудността. Става въпрос за 2-ма големи играчи KnC и BitFury, които ако не готови са почти готови с техните 16нм чипове. И двете компании работят с пари на инвеститори и няма да продават чипове/машини. Фюри обявиха консумация от 0.06W на GH, a KnC вече копаят. Не искам да съм черноглед, но към тях като прибавим и Spondo, които най-вероятно също няма да продават ASIC нещата стават тежки.

И не на последно място добива на блок ще падне на 12.5BTC след по-малко от година, т.е. когато правите калкулация за ROI slagate 5% ръст на трудността и ако сметките излизат за 6-9 месеца може да се рискува. По спомен С7-цата излизаше на 9-12 месеца заради транспорта и ДДС при внос, това без да взимаме фактор трудност.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот Sando_83 » 09 Сеп 2015, 14:16

По груби сметки с5 цата след около 3-4 месеца вече няма да може да си плаща тока какво остава за нас тогава освен с7 и да се надяваме малко съм обезверен нещата са много зле с3 вече работи на загуба какъв ни е вариянта ???
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот skycat » 09 Сеп 2015, 14:28

Ужасно бързо се вдига трудността, ако не си актуализира човек хардуера, няма да отселее май.. Но мен лично ме притеснява, че с тези темпове, скоро и скъпите АСИЦи няма да могат да си избиват основната инвестиция, камо ли да се излиза на печалба.. Кога ще платиш близо 3000 $ с доставката и данъците, кога ще си избиеш, кога ще си покриеш тока че и на печалба да излезеш - то до тогава този хардуер няма да може да копае качествено, ще има много по-зверски машини.. и се изпада в омагьосана спирала..
Моето мнение след толкова четене е, че трябва да се залага на фауцетите или борсовите операции с коини и това е.. Производството (копаенето) ще се монополизира от производителите на АСИЦи.. Снощи даже попаднах на някакви басейни, които имаха ограничение не само да се копае само с АСИК, а на всичкото отгоре да са с определена производителност и нагоре - да не са от първите модели, камо ли пирамиди, фараони и други макарони..
skycat
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Авг 2015, 09:25

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот zenon » 21 Сеп 2015, 18:14

Бих казал че вече копаенето се монополизира от големите компании и единственият начин да е рентабилно за простите хорица, е да се търси евтин ток. Като вариантите за това са два - "прелокиране" на копачите в държави с по-евтин ток или търсене на варианти за евтин ток в БГ (възобновяеми, собствени източници и т.н.)
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот deyan_rashkov » 21 Сеп 2015, 19:28

говори ли сме неколкократно последната година, че има вариант да имаш ниска цена на тока и в бг, но пътя за включване на свободния пазар е дълъг и труден като изискванията са фирмена партида ,консумация над 1 MW месечно , време и нерви да минеш през бюрокрация и накрая може да имаш ток на 0,1 лв без ДДС
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот zenon » 23 Сеп 2015, 20:20

Като цяло производителите са два: Bitmaintech и Spondoоlies. Като по мое наблюдение Spondoolies са една идея по-качествени, но и с двата бранда няма да сбъркаш.
Най-изгодно в момента, ако нямаш много пари, е да си купиш Spondoolies SP30/31. Вървят към 3000лв, в зависимост от състоянието. Ако се решиш на такова, мога да ти предложа една машина на добра цена. Иначе ако ти се намират няколко десетки хиляди взимай веднага звярът SP50. Повече инфо тук: http://www.spondoolies-tech.com/products/sp50
Ако пък си без бюджет, изборът е Antminer S5, може да се намаерят за около 700-1000лв, но не са много ефективни, и трябва отделно да се вземе и захранване.
Успех!
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот larry12 » 23 Сеп 2015, 20:51

Така или иначе в момента не е като да имаш голям избор, или хардуер втора ръка или с7.
За мен лично Битмайн-а е топ в правенето на безпроблемни устройства, просто спондотата са по-лъскави и капризни към високи температури.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот zenon » 23 Сеп 2015, 21:52

larry12 написа:Така или иначе в момента не е като да имаш голям избор, или хардуер втора ръка или с7.
За мен лично Битмайн-а е топ в правенето на безпроблемни устройства, просто спондотата са по-лъскави и капризни към високи температури.

По-капризни са, защото заводски се продават овърклокнати, като се даунклокнат малко, не са толкова капризни и дават много по-добра производителност като w/GH.
Иначе има и друг избор, SP50, ама трябва да имаш няколко десетки бона в сметката си:)
S7 не е лош избор въобще, ако говорим за нов:)
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: От къде да купя Хардуер ASIC за SHA-256

Мнениеот larry12 » 26 Сеп 2015, 10:54

Колега през ръцете са ми минали има няма 50-60 СП20-ки, тия машини първото което ме разочарова е че се продават за 1.7ТХ, недостижима скорост, от всичките които съм настроил имаше само една която задържаше без ядове 1.65ТХ и до там. Реално над 1.5 не работят стабилно, чиповете греят много и съответно горят. Трябва да се хостват в студено помещение. От друга страна битмайна продава С5 примерно за 1.1 а реално машинката без особени грижи работи на 1300, че и 1350 с допълнителен вентилатор, изключително стабилни, жегата не ги притеснява изобщо.

Моето мнение е че копането за малките фермери като нас приключи както и да го смятаме. СП50 изобщо не го коментираме, колко са хората които могат да хостват такава машина ? Говорим за 16Кв ?
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Предишна

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin