Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот opper » 13 Май 2015, 17:25

Това на колегата kmetax най-вероятно има някакъв генерален проблем със захранването според мен. До сега не съм се натъквал на чак толкова умрял куб.
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот nightyj » 02 Юли 2015, 14:49

От KNC се изложиха с тези кубчета, потребителите също разглобяват, сменят пасти, а никой не се сеща да ги извади от кубчетата. Ако искате да удължите живота на своите KNC базирани устройства задължително ги извадете от кутиите им и ги повдигнете на 3М шпилки да речем с по един вентилатор да духа отдолу на платката, трябва да има и допълнителен вентилатор да обдухва врми-те на които е задължително да се поставят охладители. Всеки един чип не може да се прецака от високата температура, но спойките се скапват и от там за мен идват проблемите, затова е и толкова важно да се охлажда и самата платка.

Това което може да направите за да съживите платките си е да потърсите резетващия фирмуер, за октомврийските вършише перфектна работа. Другото което е със станция за горещ въздух да се нагрее до презапояване всеки един врм. Презапоявате единия, пускате, другия, пускате и накрая и самия чип.

Пазенето на КНС машини и обдухването може вече да не е голям приоритет, но в началото при високата им цена бе задължително, отделно, че тези букси по платките не са достатъчни за тока който машинките гълтат и е добре да има по още една запоена отдолу, но това вече е доста по-сложен мод.

И аз съм взимал машини от момчето от Хасково и нито са били клоквани, нито са имали проблеми, проблема е в KNC , продължавам да не разбирам инженеринга на такива компании, спеставят няколко дола при машина със стойност от 10к :( .
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот kmetax » 02 Юли 2015, 20:26

При мен всичко е лош късмет. Ще пробвам да го изпека, но се съмнявам че ще има ефект.Какво е ресетващ фърмуер? Различно от управляващият така ли ( 1.06с)?
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот nightyj » 03 Юли 2015, 01:08

Това е софует който рестартира ядрата през определен къс период от време с цел да ги възбуди.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот kmetax » 03 Юли 2015, 01:28

От къде да го сваля?
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Помощ! KNC Neptune не вдига мощност.

Мнениеот nightyj » 03 Юли 2015, 15:09

Не знам, някъде в темата за KNC на bitcointalk го имаше, можеш да пишеш на съпорта да ти изпратят нов куб, момчето от Хасково ще ти съдейства ако има проблем.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Предишна

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Sando_83, veznata, viniamin