Antminer L1

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 07 Сеп 2014, 03:43

От сега ви казвам че няма да се избие и вече никоя машина на битмайните не се избива и никога вече няма да се. Аз казах :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот val1900 » 07 Сеп 2014, 15:34

Това си е вече гадателство от твоя страна.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 07 Сеп 2014, 21:44

Гадателство е до колкото на екшънмен е гадателство :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот val1900 » 09 Сеп 2014, 13:03

Моето мнение , което не се основава на "аз казах", е че възможностите на технологията при SHA-256 е изчерпана и не се очаква появаата на нов чип, който да подобри сегашния с повече от 20%. Това според мен е гаранция за дълъг живот на S3 машините, а от там и на избиването им. Вярно вече ще е с по-нормални темпове от порядъка на 365 дни за избиване.
Същото се отнася и за 28nm чип при L1, макар че до декември има доста вода да изтече и може да се окаже, че може и да не е най-оптималното решение, но едва ли е толкова калпаво проектиран, че да бъде бит с повече от 50%. Друг е въпроса дали ще има Script валути след Нова година. Тук риска е по-голям и никак не е за подценяване.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 09 Сеп 2014, 14:24

И какво значение има как стигаме до верният отговор, след като в крайна сметка и двамата твърдим едно и също нещо? А дали е верен наистина само времето може да покаже, но щом е толкова важно на какво се основава, ами че те и твоите твърдения които си приел за истина и изхождаш от тях, просто не са вечени...

Смея да твърдя че нито един от тези чипове не е нещо принципно ново и революционно, това са технологии съществували още преди bitcoin да бъде измислен... Но и да не беше така, кога и дали някой наистина ще измисли нещо НАИСТИНА принципно ново, но и то да е толкова по-добро (а то може да е просто ново и пак да не е по-добро) че да удари всичко налично в земята, ти просто няма как да знаеш...

Това което аз ти казвам е че S3 и в момента са напълно неизбиваеми, просто защото ще спрат да си плащат шибаният ток...

Малко съм слаб по електротехника (по-точно никога не съм учил и нямам дори елементарни познания), така че поправи ме ако греша, но нали се смята по следният начин?

Имаме S3 с разход 355W за 445GH/s, което за месец са 355х24х30х12/100000=30.672 или кажи го 30 лева би трябвало да ти е сметката за тока ако е по 12 стинки осредненото, а то май вече е повече, пък и като надпишат малко, бе 40-50 ще отнесец на машинка ми се струва, но нека разглеждаме идеалният вариант с 30 лева та да им дадем максимално дълъг живот...

445GH/s в момента изкарват по 5-6 лева на ден, като това ще е вярно само още 4-5 дни... след това ще падне с 10% и така през 2 седмици. но това ако курсът не се промени и ако пада само с по 10% и все пак не очаквам големи колебания скоро или поне не в положителна посока, а щяхме да сме оптимисти, така че за умрелия или добро или нищо...

И стигаме до моментът в който сметката за ток продължава да си е най-малко с 30 лева отгоре, а мравката вече не изкарва дори толкова, като този момент ще дойде само след 3-4 месеца...

А споменах ли че ако го пуснеш сега, до края на месеца ще изкараш едва 170-20=150, за октомври имаш 130-30=100, за ноември пък са 100-30=70, декември 45, януари 25, февруари 10 и евентуално март и април можеш да се отопляваш с него почти безплатно, а май месец най-късно ще ти се наложи да го спреш, като до този момент ще си генерирал коини на стойност не повече от 400 лева, като това ти е чистата печалба, след като си платил тока. Вече ако си крал ток може и да имаш някой лев отгоре... Но дори тогава е по-изгодно да пускаш чужди машини под наем, а не да се набутваш ти да си купуваш, просто защото в момента най-ниската оферта е 550 лева и то само на един от потребителите тук, останалите алчно са заложили на цени от 700 до 800... Супер нереални цени, но човешката алчност няма граници и това при условие че може да се вземе и за 400 лева, вярно че ще дойде чак след 2 седмици което са си едно поне 60 лева разлика, но пак си е по-добре ако си го поръчаш сам. та да кажем че реалната му стойност в момента е 400-500 лева, а ти можеш да си го вземеш за 500-600, понеже ние сме богати европейци... А после ще ти се върнат само 400, ми някак си не виждам смисъла :mrgreen:

Това като аргументация стига ли ти? Ето затова цената му според мен е 300 лева, понеже то лайфтайм може да изкара 400, а когато се инвестира в нещо, това се прави с цел печалба, ако не греша?

Сега за новият продукт на тази фирма, ами до декември я камилата, я камиларя, както се казва... Но цената пак им е неоправдано висока, да не говорим че там нещата са много по-лабилни, реално сега може и да се вижда някаква печалба далеч там някъде отвъд хоризонта, но когато почнат да шипват, а до тогава не само те... Еми няма да има избиване разбира се... А този филм сме го гледали вече достатъчно много пъти, нали? И забележи че всички говорят за прословутото избиване, ами печалбата?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот val1900 » 09 Сеп 2014, 16:40

Не си разбрал това ,което съм написал. Но си малко момче и ти е простено. Разсъждаваш за трудността като за постоянно нарастваща константна величина (това не е компютърна игра). За да расте трудността трябва някой да купува нови машинки и да ги включва в мрежата, а за да го прави трябва сметката на машинките (колкото и неправилно да е сметната) да излиза. В момента се появяват много хостинг сайтове, защото само те могат да намалят себестойността на мощностите, но и това има граници. Ти ще си купиш ли машинка, която ще произведе за 1 година собствената си цена?
Предполагам не. Е защо смяташ , че някой друг ще купи? Ако няма кой да купи трудността ще спре да нараства.
Сега за сметките. Гледай да правиш собствените си сметки много по-добре. Явно си под 18 години и сметки за ток никога не си плащал. Ток по 0.12лв. - няма (освен ,ако не работиш само на нощна енергия). Една S3-ка изразходва 45лв. за 30дни без overclock и 50лв. с overclock (това е с качественно захранване 92%). До сега нямам машинка , която за последните 25 дни да не е направила 0.01ВТС/ден. За последните 24-часа даже е 0.012ВТС/ден, така че сметките, които правиш и в това са грешни.
Колегите ти били виновни, че продават скъпо. Възползвай се продавай на народни цени, те не ти пречат.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Antminer L1

Мнениеот LT530 » 09 Сеп 2014, 17:56

val1900 написа:За да расте трудността трябва някой да купува нови машинки и да ги включва в мрежата, а за да го прави трябва сметката на машинките (колкото и неправилно да е сметната) да излиза.


Грешиш :) !
В тази интересна дискусия изходната позиция и на двама ви е неправилна - двамата не гледате на крипото като валута, а като на стока - т.е обръщате всичко в долар/лев.
Една машинка за копаене ще е изгодна до момента в който цената която съм платил за да се сдобия с крипто чрез нея ще е по-ниска от цената която бих дал на борсата. Така че винаги ще има кой да вкарва нова мощност. И всичко ще се свежда то "Колкото повече - толкова повече"

Въпреки това S3 като такава ще донесе твърде малък профит за платената цена. L1 не и отстъпва - най-вече заради първоначалната инвестиция.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 09 Сеп 2014, 18:11

Специално сметката за ток я плащам от 14 годишен само аз... Но тя никога не е под 100 лева така или иначе, понеже е голям апартамент и т.н. И понеже не съм само аз в този апартамент, няма и как да засека защото при едни и същи уреди, сметките вариарат безобразно много... Явно е че се надписват твърде алчно... И както казах реално толкова, 40-50 на месец поне... И при 50 на месец имаме една много по-различна сметка, тогава ще се наложи да разтуриш мравуняка още покрай нова година и ти остават най-много по 300 лева на мравка лайфтайм.

Бил съм и на безплатен ток миналата година, тогава и сметките ми бяха други, но тогава и една видеокарта изкарваше повече от една мравка сега, а колко изкарват картите сега? И все пак държат някаква цена, макар и 3-4 пъти по-ниска, докато мравките до края на годината ще струват точно 0 лева, както и всеки ейсик, освен евентуално нещо на вторични да ти дадат някой лев.

Цена от мартенска сметка за тази година беше първата която ми попадна:
достъп до РМ: 0.00496
достъп до ЕМ: 0.00276
пренос през РМ: 0.03124
пренос през ЕМ: 0.00415

(тези тук са кражба, лъжа и измама, но законна такава...)

Общо стойност за разпределение ще ти излизат с по 0.04311 х 255.6 = 11.018916 левчета на месец... за поредната хайка крадци да има...

От друга страна това което дават като цена на тока е следното:
дневна: 0.10638
нощна: 0.04197

сега тук има един тънък момент че всъщност дневната и нощната са 2:1 като времетраене и като вземем и това предвид в крайна сметка осреднената цена излиза 0.08491, към което трябва да добавим към 50% надписване или по-точно 0.04311 и станаха 0.12802, а накрая разбира се трябва да се отчетем и пред най-големият крадец, а именно държавата и "обща стойност на сделката" след като добавим и ДДС излиза че е 0.153624 лева на квтч... Но да не забравяме че умишлено съм подчертал че разглеждам най-оптимистичния вариант, а все пак има хора които съвсем законно не дължат това ДДС.

Но това все пак е от сметката ми за март месец, а като се разрових гледам че така лекииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииичко са вдигнали цените...

С по още само 20-тина процента от тогава до сега: https://www.energo-pro.bg/bg/Dejstvasht ... vi-klienti и явно това съм гледал и ми е останало като спомен че тук цената е точно 12 стотинки с ДДС, но с преноса отиваме на почти 14 и ме мързи да им чета всичките глупости а и нямам време сега, така че този пост се налага да го приключа тук и просто ще си погледна следващата сметка като дойде колко 18 стотинки е станал тока вече...

Значи както казах S3 цената му вече все повече клони към нула при тези цени на тока...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот val1900 » 09 Сеп 2014, 18:26

Ти си решаваш.Аз ще си купя S3-ки още колкото мога. Ако имаш по 400лв. както обеща давай насам.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Antminer L1

Мнениеот val1900 » 09 Сеп 2014, 18:45

LT530 написа:Една машинка за копаене ще е изгодна до момента в който цената която съм платил за да се сдобия с крипто чрез нея ще е по-ниска от цената която бих дал на борсата. Така че винаги ще има кой да вкарва нова мощност. И всичко ще се свежда то "Колкото повече - толкова повече"


Това в червеното кога го изчисляваш? В момента на покупката? Ако по Нова година ВТС е под 300$ (което ще се случи най-вероятно) какво става с изчисленията? По нищо не си личи, че ВТС е в период на възход, така че го купувам само при разплащане и продавам ежедневно.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, UserX1XO

cron