Antminer L1

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 14 Сеп 2014, 03:36

Ти колко S3 изби че не разбрах?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот marincho » 14 Сеп 2014, 10:22

Николко, след седмица - два броя.
А се избиват, дори да се купят сега.
Сега разбра ли?
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 14 Сеп 2014, 11:36

Не все още не разбирам напълно, но след седмица когато ги избиеш двата броя, тогава ще доразбера. Т.е. ако :mrgreen:

До сега съм избил само това което почти веднага съм препродал или това което съм пускал по алтернативки, а което съм си оставил на BTC, то няма избиване, факт...

Иначе чакам новия бач да видим какво ще предложат като цена...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот zigzag » 14 Сеп 2014, 13:13

Колкото и привлекателна да е цената на ANTMINER L1 машината няма да се избие. Защото скрипт валутите нямат потенциала да издържат напъна на дъмпващите инвеститори-копачи. Самите производители ще копаят и те. Първо ще оберат каймака и на края на декември ще разпращат. KNC ще шипват другата седмица техните скрипт копачи. Има още няколко големи и те ще продължат да бълват машини. Няма кой да налива толкова много пари в алт монети. Цената на монетите ще се срива все повече и повече. Машините ще убият скрипт монетите. Много маймуни станаха на клона. Това ще стане според мен.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Antminer L1

Мнениеот larry12 » 15 Сеп 2014, 09:22

val1900 написа:
larry12 написа:Прочетох я още преди да постна.
Просто моето мнение е такова :think:
Може и с малки темпове да е но трудноста ще продължи да расте. За спадане не мисля че скоро ще наблюдаваме колкото и да ни се иска.


Лично аз предпочитам да расте бързо. Това означава, че печалбата е голяма и много хора искат да се включат, но това има край.


пълни глупости.....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Antminer L1

Мнениеот cnerd » 15 Сеп 2014, 17:05

zigzag написа:Колкото и привлекателна да е цената на ANTMINER L1 машината няма да се избие. Защото скрипт валутите нямат потенциала да издържат напъна на дъмпващите инвеститори-копачи. Самите производители ще копаят и те. Първо ще оберат каймака и на края на декември ще разпращат. KNC ще шипват другата седмица техните скрипт копачи. Има още няколко големи и те ще продължат да бълват машини. Няма кой да налива толкова много пари в алт монети. Цената на монетите ще се срива все повече и повече. Машините ще убият скрипт монетите. Много маймуни станаха на клона. Това ще стане според мен.

Това вече съм го чувал не знам колко пъти.
Не разбирам обаче, защо винаги единствения фактор в уравнението е това кой колко ще "дъпм-не" на ден. Благодарение на това ли се определя всичко?
Последните 2 месеца, когато всички алтернативки започнаха да падат, всеки изведнъж стана експерт по икономика и започна да крещи "инфлация", въпреки, че значението на тази дума очевидно е изкривено. Сега, когато много монети се задържаха (някои дори започнаха да растат отново) за около месец какво стана с "инфлацията"?
От чисто икономическа гледна точка скрипт-а няма да умре, колкото и да се повишава трудността. Дори може де каже, че колкото по-трудно става копането, толкова повече популярност набира мрежата. Причината за всичко това е, че конкуренцията е безмерно полезна за развитието на една финансова система ( :btc: ) и колкото по-силна става конкуренцията, толкова повече допринася тя за изграждането на цялостната индустрия.
Погледнато от психологическа гледна точка - хората обичат да имат избор.
Стратегически погледнато - LTC играе ролята на backup в случай, че нещо се случи с BTC.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 15 Сеп 2014, 17:28

Съгласен съм с всичко, освен последното изречение. Защото ако се случи нещо с BTC, LTC така зверски ще потъне, че няма да ти се вярва. Дори повече от BTC ще потъне, макар реално да няма причина за това...

Я кажи какво ще стане с лева ако стане нещо с еврото?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот cnerd » 15 Сеп 2014, 18:55

Асоциацията ти не е правилна.
Лева и Еврото са валутите на две отделни икономики, ако едната икономика се срине, другата ще пострада, но няма да умре.
При ЛТЦ/БТЦ нещата определено са дори много по-взаимносвързани.
Един от възможните сценарии за краха на биткойн е технически/технологичен (примерно 51% атака), а в твоя пример става въпрос за икономически срив. В такъв случай, аналогичната (важно да се отбележи, че технологията не е идентична) технология също ще пострада, но ще устои.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Antminer L1

Мнениеот ZAX » 15 Сеп 2014, 19:44

Да, точно това казах и аз.

А след това идва и психологическият момент в който хората си казват "Аха, виж какво стана с по-по-най валутата (друг въпрос е че тя не е най в много отношения, ама заварено положение... а и това са подробности които масовият потребител въобще не го вълнуват), къде ще ти инвестираме в алтернативки..." и клошарите даже ще подминават кашоните с карти до кофите за боклук (е тук вече прекалих малко, ама съм повлиян от "колегата" дето ги купува по 180 лева 280X, що иначе не се избивали... сякаш те за друго не стават?! Ами ейсиците дето наистина за друго не стават?!) :mrgreen:

Кажи ми какво ще стане ако няколкото скучаещи милионери дето се гъбаркат с нас, вземе че им писне и си изтеглят парите от всичко това?

П.П. Отново бях прав че ще разпратят бача за 20-ти доста по-рано. Даже следващия е с дата 18-ти... И същата грозна цена...

И сега се чудя точно какво искат да ни кажат с тези си действия, като виждам следните варианти:

1. Не стига че се насраха да копаят с миналия бач, т.е. с нещо което не е тяхно! Ми сега се опитват да ни убедят че месец по-късно ще изкараме същото?

2. Толкова им струва изработката и не могат да свалят повече. (това би било началото на края на тази компания)

Разбира се и двете твърдения няма как да са верни, а просто се е намесил някой много алчен боклук и там. Но поне бързо се накопа... Но не твърде бързо, според мен ги съсипа...

П.П.П. Мнение направено на следващия ден (02:30) нямащо нищо общо с предното не може и не трябва да се слива, просто е грозно, нечетливо и неправилно, но да угодим на шефа...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Antminer L1

Мнениеот LT530 » 16 Сеп 2014, 10:37

cnerd написа:Не разбирам обаче, защо винаги единствения фактор в уравнението е това кой колко ще "дъпм-не" на ден. Благодарение на това ли се определя всичко?


Да но не е на ден. :D
На 10-09-2014 след поредния срив в генерирането на LTC блоковете на известна китайска борса започва търсене на криптото. В същото време започва и леко покачване на генерирането, а цената на LTC достига едни скромни 7-8% ръст. На 12-ти септември в блок 639072 следва леко покачване на трудноста и в също време отново лек ръст на същата китайска борса. Какво следва обаче?
Между 12 и 15-ти септември скороста на генериране расте с невероятни темпове. Дотолкова, че в блок 641088 следва покачване на трудноста с цели 16.6% - нещо което не се е случвало от 5 месеца. А при скороста на генериране отново следва рязък спад. Блок 641088 е генериран в 06:46 UTC...
Час и половина по-късно на същата китайска борса започва масово продаване на големи количества LTC което срива цената с 10% за 15 мин.

Хайде опитай пак, да докажеш че нямаш сестра. :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, Sando_83, svetlim, UserX1XO, viniamin