Въпрос относно купуване на Antminer S1

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот larry12 » 01 Апр 2014, 15:04

тъкмо освободих последната ми мравка :
обявена стойност - 425$
Ддс - 125лв с превода
митнически документи - 20лв
транзитна такса на UPS - 12лв

и минус 2ч. в българската администрация....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот ZAX » 01 Апр 2014, 15:59

Беше ми обявена за сряда, но са подранили и още вчера е пристигнала, ще ми струва 150 лева да ми я донесат днес, без да си мръдна пръста : ]

И все пак ако не беше по скапания UPS, щеше да дойде още по-бързо по DHL и щеше да е в рамките на 100 лева същото!

Пък по-умните от нас нека да купуват от Марто. 260GH/s за 1600 лева и средата на април, ама ако благоволи да спази срока, е айде няма нужда... Предвид че мравката в момента струва под 600 лева, той следва да продава на 300, предвид разликата в качеството и изработката, да не говорим че няма по брутален бълк от неговия...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот larry12 » 01 Апр 2014, 16:42

не виждам как DHL ще я освободят за 100лв при положение че ДДС е 80$...
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот ZAX » 02 Апр 2014, 00:12

И аз се чудих как ДДС ми излезе 10%, но факт... Явно все още има начин да се вкара без ДДС.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот nightyj » 02 Апр 2014, 10:56

Закс айде сега ни снимай документите си да видим как така си платил 10 процента ддс или ще се покриеш като 7850-ките на 450 килохеша и 13 интензитет :lol: . Изкарали сте късмет, че са ви ги изпратили по UPS с тях се печелят няколко дни спрямо DHL , приятно копаене колеги :dance:
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот larry12 » 02 Апр 2014, 11:05

Колегата е прав .... нЕма начин да платиш 10% ДДС....
Щото ДДС не е плаваща стойност а е фиксирано на 20%.



При мен с UPS-a дойде един по-рано от това което ми показваше тракинг-а.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот ZAX » 02 Апр 2014, 21:41

viewtopic.php?p=18480#p18480 Я пак си помисли дали съм се покрил за 7850-тките?

Както казах за по 150 лева на машинка ми го донесоха до вратата, а ДДС няма как да са платили, защото иначе не виждам къде им е кирията (документи не стигнаха до мен) :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот marto74 » 04 Апр 2014, 22:09

ZAX написа:Беше ми обявена за сряда, но са подранили и още вчера е пристигнала, ще ми струва 150 лева да ми я донесат днес, без да си мръдна пръста : ]

И все пак ако не беше по скапания UPS, щеше да дойде още по-бързо по DHL и щеше да е в рамките на 100 лева същото!

Пък по-умните от нас нека да купуват от Марто. 260GH/s за 1600 лева и средата на април, ама ако благоволи да спази срока, е айде няма нужда... Предвид че мравката в момента струва под 600 лева, той следва да продава на 300, предвид разликата в качеството и изработката, да не говорим че няма по брутален бълк от неговия...

Като направиш миньор и го произведеш , тогава можеш да почнеш и цени да определяш...
До тогава си просто трол

Поздрави
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот ZAX » 05 Апр 2014, 01:59

Не знаех че ти произвеждаш миньори (да не се бърка асемблиране с производство). Не помня да си разработвал собствени чипове, извини ме и непременно ме поправи ако греша. Всъщност въобще има ли някой компонент произведен от теб или поне изработен по твоя авторска разработка, а не просто нещо чуждо преправено лекичко и стъкмено криво-ляво... Понякога ти се получава или не до там, друг път съвсем не...

Но други дет викаш и толкова не могат (или просто не това им е работата)... Но не това е най-важното. Моят проблем в случай че до сега не си разбрал е изцяло насочен към това че ти просто нищо не разбираш от търговия и вместо да си понесеш съответните неустойки от това като мъж, ти караш клиентите ти да плащат за всичките ти маркетингови грешки, а така нито се запазват стари, нито се печелят нови клиенти. Искрено се надявам някой ден да проумееш тези неща и да се поправиш, но до тогава може да не си единствен в България. То май вече и не си. Но и това няма голямо значение, щом дори Аз (пълния некадърник - според теб), мога да си поръчам от комунистически Китай и да ми дойде за няколко дни. Както вече споменах първата мравка дойде за 3 дни, следващите 4 хванаха събота и неделя но предвид от къде идват, ще го преживея двата дни отгоре. Ти ми предлагаш по-лоша изработка, бавиш ми се 5 пъти повече и поне нещата които аз съм купувал от теб идват с такова закъснение че реално докато дойдат и вече бяха за кофата... А ако беше шипнал на време се избиваха още първия месец, сега след половин година все още дори на половина не са се избили, даже не ми се смята колко е зле положението, защото не искам излишно да се нервирам. Но чашата я преля твоето недопустимо отношение към клиентите ти. И всичко това на двойна цена. Защо да се купува от теб?

Ако пуснеш нещо на адекватна цена и то по някакъв начин стигне до мен (аз повече от теб директно няма да си купя, защото вече си ме лъгал и ти нямам доверие) и ако си се поправил и за всичко останало, чак тогава бих си променил мнението, но за сега няма на база на какво! Но дали ще е достатъчно добро за да изтрие горчивината от миналите ти издънки, ти готов ли си да се обзаложиш на това?

Цената не я определям аз, а най-добрият продукт на пазара.

Поздрави
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот marto74 » 05 Апр 2014, 02:30

От всичките ти простотии в миналото приемам като обективни , само критиките за забавянията ни в миналото .
Това е факт и ще мине доста време докато убедим клиентите че това е в миналото.
За другото все тая .. трола си е трол
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin