Въпрос относно купуване на Antminer S1

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Какво захранване за 2х AntminerS1 ?

Мнениеот dob » 25 Мар 2014, 09:12

Колеги, тъй като смятам да взема такова устройство от тук ли се купува и има ли още разходи /ддс, мито и др./?
https://www.bitmaintech.com/productDeta ... 5uBuxW06D6
Ще съм благодарен, ако някой ме светне, са също и дали е коректен продавача и за колко време реално идва тук?
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Какво захранване за 2х AntminerS1 ?

Мнениеот 2GOOD » 25 Мар 2014, 12:39

dob написа:Колеги, тъй като смятам да взема такова устройство от тук ли се купува и има ли още разходи /ддс, мито и др./?
https://www.bitmaintech.com/productDeta ... 5uBuxW06D6
Ще съм благодарен, ако някой ме светне, са също и дали е коректен продавача и за колко време реално идва тук?


Поста ти е преместен тук, прочети темата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот MicroMill » 26 Мар 2014, 11:11

не забравяй че ако е купено извун ЕС задалжително трябва да платиш ддс освен ако нямаш вратичка,
Също така не забравяй тичането и разправията по митниците - (4-5 часа и още около 50тина лв)
MicroMill
 
Мнения: 19
Регистриран на: 25 Мар 2014, 19:28

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот farmdve » 31 Мар 2014, 11:14

Както може да видите на предната страница, казах, че не си струва. Но благодарение на падащата цена на USD/BTC, намалената цена на продукта, и 4-те ми монети от марто, си поръчах S1. В момента е все още Paid,Unshipped,Valid, поръчан на 27-ми март, към 11 вечерта наше време.

Някои хора ми казаха, че най-вероятно е пратен, но не е обновен статуса. Но това не е въпроса ми, живея в град Ямбол, на 320-330 километра от София, аз си мислех, че устройството ще дойде тук в града в офис/клон на митниците, но сега се чудя дали наистина ще е така. Защото ако устройството е в София, аз нямам възможност да ходя до там. Та затова питам според вас от София ли ще трябва да го взимам или в моя град?
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот angelche1973 » 31 Мар 2014, 11:35

В най-близката митница :D Малък е шанса да го пропуснат митничарите, но се случва.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот farmdve » 31 Мар 2014, 11:44

В моя град има "митническо бюро", в село на 60 километра от тук(но се води в областта на града), има "митнически пункт". Разлика?
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот angelche1973 » 31 Мар 2014, 11:51

Нямам представа. Ще получиш бележка от пощите къде да отидеш. Ако искаш питай в пощите, къде се ходи за пратки от чужбина(за обмитяване). Другия вариант е куриерската фирма да ти извърши операцията по освобождаване на пратката(DHL предлагат тази услуга).
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот farmdve » 31 Мар 2014, 11:58

Сега гледам Bitmain са ми я пратили, в софия е в момента при UPS. От там дали ще дойде тук, не знам, но надявам се. Последното обновление на пратката е "Сканиране в склад", което не ми звучи много добре.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот 2GOOD » 31 Мар 2014, 12:07

farmdve написа:Сега гледам Bitmain са ми я пратили, в софия е в момента при UPS. От там дали ще дойде тук, не знам, но надявам се. Последното обновление на пратката е "Сканиране в склад", което не ми звучи много добре.


Ще дойде при теб, но при всички случаи ти трябва EORI, най-добре звънни на intime и ги питай къде и как се освобождава тази пратка. Не виждам смисъл да ходиш до София, като Бургас ти е по-близо.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос относно купуване на Antminer S1

Мнениеот ZAX » 31 Мар 2014, 13:37

Мама им мръсна китайска... Аз си мислех че заради 4-те бройки са ме пуснали по UPS тоя път, ама щом и само една бройка е така, значи ясно... Тази партида сме прецакани с по 50-тина лева на машинка а речем... Миналата не беше по UPS и дойде само за 3 дни, тази е седмица... Даже и повече, моята поръчка е от 25-ти за 2х2 машинки, понеже така ги намерих отстъпките и нямаше как да се пуснат на куп... Та две отделни пратки са пуснали глупаците... И вероятно отстъпките ще ми заминат на митницата, т.е. ако не друго поне едни 50 лева отгоре два пъти за документи, до тук назад с 250 лева минимум, спрямо най-добрия вариант. Но все пак идва от китай и смятам една седмица е чудесен срок. От Марто например идва доста по-бавно, не знам каква е тая охлювна поща неговата...

Общо взето поръчах в сряда ще дойде в сряда... Ако поръчаш понеделник/вторник, може и да имаш шанс за същата седмица. Предвид и че цената закова и с този курс едва ли скоро ще мръдне много надолу, добър момент е да се поръчва точно сега. А по-показателно от това с коините на марто да поръчаш от друг производител, просто няма. :mrgreen:

Ако толкова си зле с финансите, продай мъничко, колкото за влака и за митницата и ходи си ги вземи. Ако намериш човек и ако е само една, мисля че можеш да я отвържеш за 100-200 лева и то без да ходиш до митницата. Вече с DHL или други които официално предлагат услугата, не знам как е, но гаранция е по-солено. Така че едни 300-400 лева приготви поне...

П.П. Нека да видим как ще минат при мен нещата и човека дали ще свърши работа и ако всичко е наред, а твоята пратка също я закотвят в София, влака е 20 лева, ще съдействам напълно с каквото мога, да минеш максимално тънко и на митницата. Нали "нямам възможност" не се дължи на служебни ангажименти или здравословни проблеми? В такъв случай пак може да се измисли нещо разбира се, но просто е по-евтино и бързо да дойдеш да си я вземеш отколкото да се мота по куриери, особено ако дойде петък/събота пък съвсем. От друга страна ако подрани и се засече с моите, да ги отвърже на куп човека, то където 4, там и 5... Но пък ще са на различно име, та не знам... Но винаги има начин да не е свръх скъпо! А знам за колеги плащали по 700 лева и то купени за 2 BTC, грозна работа! Луда работа!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron