KNC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: KNC

Мнениеот dobo79 » 12 Ное 2013, 17:31

Честито на набуталите се.
Очаквам съвсем скоро обявите да се напълнят с оферти за Юпитери.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: KNC

Мнениеот 2GOOD » 12 Ное 2013, 17:46

dobo79 написа:Честито на набуталите се.
Очаквам съвсем скоро обявите да се напълнят с оферти за Юпитери.


На мен ми се струва добра оферта 2.5BTC za 125GH/s доставка веднага, даже може да закачат от "ниската" трудност 510мил.


lorius написа:Привет на всички и поздрави на 2GOOD :)
При KnC вече всичко е разпродадено дори новите модули от по 950$ се разпродадоха като топъл хляб.


Добре дошъл :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 12 Ное 2013, 18:36

Абе нещо чувам че и с KNC не можело на соло :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 13 Ное 2013, 03:31

dobo79 написа:Честито на набуталите се.
Очаквам съвсем скоро обявите да се напълнят с оферти за Юпитери.

Има да си чакаш :naughty:
Иначе не знам дали съм се набутал, но ей сега сметнах, че единия Jupiter съм го избил днес (изкопаното x моментната цена)
Това за 13 дена. Разбира се 6-те BTC, които получих от един пич за да му ползвам Referral link-а помогнаха.

2GOOD написа:На мен ми се струва добра оферта 2.5BTC za 125GH/s доставка веднага, даже може да закачат от "ниската" трудност 510мил.


Успях да взема 3 броя в касапницата: платих точно 8.13BTC без доставка, че се бяха оляли здраво: $180 или по $60 на модул. Ще ходя да си ги взема на място + ще подменя 2 от платките ми, дето не смятат на макс.
И btw модулите/платките са по 140GH/s, а не 125 ;)

ZAX написа:Все още можем да си купим юпитер обаче, който ще пристигне още този месец!


И тоя влак замина. Успях да взема 2 броя 1 ден преди да свършат, та очаквам 2.6ТH/s началото на Декември.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 13 Ное 2013, 03:59

Браво колега. Който има акъл знае какво да си купи :clap:

За съжаление има само още едно условие, което препъва много от нас (трябват и парички) :cry:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот dobo79 » 13 Ное 2013, 11:49

CYPER написа:
dobo79 написа:Честито на набуталите се.
Очаквам съвсем скоро обявите да се напълнят с оферти за Юпитери.

Има да си чакаш :naughty:
Иначе не знам дали съм се набутал, но ей сега сметнах, че единия Jupiter съм го избил днес (изкопаното x моментната цена)


О,само наблюдавай какво ще се случи след броени дни като започне разпращане на бач 2.Прекалено се насити пазара с асици и това води до негативно влияние за самите копачи.В момента виждам същата ситуация,която се получи и с авалонските машини:бач 1 изкараха добра възвръщаемост и добра печалба,бач 2-някой изкараха възвръщаемост и малка печалба,други само възвръщаемост,докато бач 3 всички са вътре с по около 50-60 коина.
Така че радвай се ако наистина си избил едната машина,но целта не е само да се избие ами и да изкара някой лев в крайна сметка.
Иначе за обявите няма какво да чакам.Онзи ден се продадоха 4 Юпитера за по 25 бтц,които ако ги бях взел вече щяха да ми копаят,но прецених че по добре да не се рискува докато не се успокои пазара.Разбирам че повишаването на курса съкращава времето за избиване,но дано не се срине същия,защото тогава ще стане страшно.Аз се ослушвам на този етап и само наблюдавам ситуацията.Когато се поуспокоят нещата бих инвестирал отново-монетите си ми стоят без да съм ги заложил за хардуер,който е под въпрос относно това кога,как и дали ще се избие.Всички виждаме как се обезценява този тип хардуер и мисля че момента е неподходящ за всякакъв вид инвестиция.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: KNC

Мнениеот 2GOOD » 13 Ное 2013, 12:19

Първия бач си избива парите като пари, като биткойни - никога. Това важи за почти всичкия ASIC хардуер.

Но както казва Коко: "Аз биткойни не ям" :lol:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 13 Ное 2013, 13:34

ПОКАЧВАНЕТО НА КУРСА НЕ ВОДИ ДО ПЕЧАЛБА ОТ ЗАКУПЕН ПРЕДИ ТОВА ХАРДУЕР, ПРОУМЕЙТЕ ГО НАЙ-ПОСЛЕ !!!

повече тук: viewtopic.php?f=24&t=472
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 13 Ное 2013, 22:05

dobo79 написа:О,само наблюдавай какво ще се случи след броени дни като започне разпращане на бач 2.Прекалено се насити пазара с асици и това води до негативно влияние за самите копачи.В момента виждам същата ситуация,която се получи и с авалонските машини:бач 1 изкараха добра възвръщаемост и добра печалба,бач 2-някой изкараха възвръщаемост и малка печалба,други само възвръщаемост,докато бач 3 всички са вътре с по около 50-60 коина.
Така че радвай се ако наистина си избил едната машина,но целта не е само да се избие ами и да изкара някой лев в крайна сметка.
Иначе за обявите няма какво да чакам.Онзи ден се продадоха 4 Юпитера за по 25 бтц,които ако ги бях взел вече щяха да ми копаят,но прецених че по добре да не се рискува докато не се успокои пазара.Разбирам че повишаването на курса съкращава времето за избиване,но дано не се срине същия,защото тогава ще стане страшно.Аз се ослушвам на този етап и само наблюдавам ситуацията.Когато се поуспокоят нещата бих инвестирал отново-монетите си ми стоят без да съм ги заложил за хардуер,който е под въпрос относно това кога,как и дали ще се избие.Всички виждаме как се обезценява този тип хардуер и мисля че момента е неподходящ за всякакъв вид инвестиция.


Аз за моите машини койни не съм давал. Имах около 120, от които 45 пролилях по алтернативни валути преди повече от 2 години + 35 пропилях да се правя на трейдър в MTGox Април месец тази година и от които останаха 1500USD и кротко си седят в борсата. Останалите 40 не съм ги бутал и нямам намерение да ги бутам - просто добавям към тях нови. Единствено изхарчих 8.1 койна (от изкопаните за последните 14 дена) за 3 модула по 140GH/s които трябва да отида да взема ако не тази седмица, то началото на следващата. Но съм почти убеден, че ще успея да ги изкопая тия 8.1 койна обратно с 420GH/s

2GOOD написа:Първия бач си избива парите като пари, като биткойни - никога. Това важи за почти всичкия ASIC хардуер.

Но както казва Коко: "Аз биткойни не ям" :lol:


Съгласен съм. Ако бях купил койни щях да съм по-напред, но и сега не съжалявам, защото съм склонен да вярвам, че каквото е излязло от банковата сметка като fiat ще влезе обратно.
Не може винаги да обираме каймака. 2011 когато се срина курса и спрях да копая бях превел 2000 паунда в Intersango и бях на един клик с мишката да купя 1000 койна, но реших че е рисковано и не го направих. Този ми пропуск ме кара да бъда по смел в момента :lol:
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот dobo79 » 14 Ное 2013, 11:50

CYPER написа:
И тоя влак замина. Успях да взема 2 броя 1 ден преди да свършат, та очаквам 2.6ТH/s началото на Декември.


Не искам да съм черноглед,но точно тази ти стъпка имам чувството че ще ти стопи изкараното от сегашните машини.Дано не съм прав,но практиката досега показва точно това.
Между другото по повод неработещия ти модул бях чел някъде че хората ги подкарвали тези дефектните като първо ги подгрявали до около 70 градуса и те тръгвали.Не мога да намеря в момента поста с твърдението,но ако не си опитал може да му дадеш начална температура някакси и да тестваш.Говоря напълно сериозно.
Успех.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin