KNC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 14 Юли 2013, 15:19

За сега печелиш по точки, понеже друг май не изяви желание за "all inclusive", т.е. и да организира поръчката.

И тъй като това ти е първият пост, е хубаво да дадеш малко повече инфо за теб и условията които можеш да предпожиш.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот kopacha » 14 Юли 2013, 20:45

Разбира се, че ще дам малко повече инфо за мен! Днеска просто имам много работа и само за малко сядам пред компа и за това и пиша сега де:) Така за мен копам малко по малко от 2 години със 7970ки . Първоначално започнахме четирима души с 2 карти, но в момента сме 2 души с 8 карти :) Просто половината неустискаха на кризите на бетецето и т.н. Лошото е че сега наближава момента в който и ние ще се предадем и започваме алтернативи някакви. Първоначално от няколко месеца си мислехме да изпратим пари за БФЛ(това което бесхе 60гх) Обаче после го направиха двойно по скъпо и на 50гх и почнахме да мислим за малки бфл 4-5гх дето правят няколко да вземем, обаче пак ни достраша да изпратим толкова пари на сляпо. После се регнах във вашия форум и разбрах за чиповете, но честно казано не ми вдъхва доверие, или с две думи не ми се вярва да сработи, после излязаха флашките , смятахме изчислявахме обаче бадж 1,2 ни се виждаха не особенно харабиини тъй като 2 флашки копаят по малко от 1 наша карта( и цената не си заслужаваше се пак картата има остатачна стойност) И сега последно се чудим за третия бадж, но взе пък да скача койна и как да даваш койни сега. И така пак стига празни приказки по същество предлагам:
2 интернета близо и бетека (имам и 2 флашки глобул и мтел ако нещо гръмне лан карта и т.н докато се отреагира) Добре вентилирано място, със охладждаща система от предните 2 копача (тоест които копаят сега мога да покажа снимки тя се състои от множествто алуминиеви тръби и вентилатори ) и 24/7 подръжка разбирасе на копача, а и не на последно място копая във деепбит като се стремя да вартя постоянно пропортионал и ппс , тоест когато пуска повече блокове като вчера да кажем е на пропортионал, а на следващия ден връщам на ппс, и обратно като вземе да пуска пак блокове обръщам на ппс това горе доло донася около 10% над нормалното ако се следи стриктно, ами това е вече щесе чуваме по често из форума тъй като ми е интересен и се радвам че тук комуникират хора които знаят за какво става вапрос :_) И не на последно място казвам се Богомил прм е :)
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: KNC

Мнениеот 2GOOD » 14 Юли 2013, 21:58

/off
Махай се от дълбоките там PPS е 10% безбожно - не мога да разбера как има хора които още копаят там.
off/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: KNC

Мнениеот kopacha » 14 Юли 2013, 22:52

копал съм във много басейни , на ппс където рейка е много по нисък, но добива е пак същия! Единствено може би от слашпула вадя колкото от дийпбит, със вкл прокси, но нз това си е мое мнение което съм изпитвал на гърба Си
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: KNC

Мнениеот plamar » 15 Юли 2013, 21:52

Здравейте, сега се регистрирах, иначе ви чета от 2-3 седмици. Та идеята за KNC ми се вижда перспективна и съм готов да се включа с някой дял за Jupiter!! Ако ще има групово купуване може да ме бройкате!!!
Ако ще има f2f среща - предлагам да е по скоро - така като гледам желаещите може и повече от 1 Jupiter да се поръча!!!

(инфо за мен - досега не съм копал, твърде късно научих за това и в момента обмислям инвестиция в подходяща техника (флашки, чипове и Аsic и т.н.- за компютър с видеокарти ме отчаяхте :) и като че ли KNC ми се видя перспективна инвестиция)
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 16 Юли 2013, 06:58

Добре, може би е време да посъберем малко информация:

1. Кой от къде е?
2. Кога е свободен?
(1. и 2. имат значени само за срещата, предлагам където са повечето хора там да е, освен разбира се някой ако не се окаже собственик на заведение ;) )
3. Може ли да хоства (условия)?
4. С какъв дял ще влезе (разбира се че ще става дума само за Юпитери)?
5. Кога?


Ето и моите отговори на тези въпроси:

1. София
2. 24/7
3. По принцип не изгарям от желание понеже си е ангажимент, но имам безплатен ток (за сега), което обаче не е почти никакво предимство, пък и няма климатик(за сега). Затова отговорът ми е: само в краен случай, ако няма кой друг. Иначе помещението е много добро и също така доста добре охранявано.
4. Все още не съм 100% сигурен, колко според вас да бъде минималния? : ]
5. Зависи от Марто (когато ми заработят авалончетата), че не е голяма вероятността да имам още пари за заключване... т.е. като отключа едните, тогава ще заключвам други, да не се окажа накрая с 5 бона висящи тук и там (мисля и BFL малко да ги спонсорирам), а ръцете празни...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот plamar » 16 Юли 2013, 08:40

Мойте отговори:
1. Пловдив
2. Събота и неделя или (след 18.00 вечер (но само за Пловдив))
3. Тъй като нямам опит досега, мисля че не съм най-добрия избор - но ако се наложи ще се мисли!
4. 100 Gh (Още не съм затворил пари никъде и мисля за начало :) )
5. Възможно най-скоро!
това засега
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 16 Юли 2013, 11:13

4. Обърнал ли си внимание че вече има меркурий на 100GH/s, в смисъл че аз ако имах 2600, бих намерил още 400 за него. Да вярно че той ще е октомври, но ние и сега да поръчаме май няма да сме преди това, как мислите?

Освен това ми се струва че ги правят така че да могат да се надграждат максимално, което също е доста добре. А това все пак е нещо което не изисква нищо за да бъде хостнато, просто се сабираме понеже явно никой от нас не може да извади дори 3000 : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот plamar » 16 Юли 2013, 19:03

И това съм го мислил (и още го мисля), но поради малкото опит (0) предпочитам споделения риск (особено ако се включат 2GOOD, marto74 и др. ще съм по-спокоен), както и 250$ за избиване после са си 250$!
Интересно ми е мнението и на другите, кой с колко ще участва...
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: KNC

Мнениеот lishpi » 18 Юли 2013, 01:49

Аз също човек от рода на plamar, т.е бих искал като абсолютен нууб в тази сфера да започна или с по-малка инвестиция самостоятелно или такава, но със споделен риск. Като разумен човек бих предпочел споделения риск и бих инвестирал едни примерно 1000 лв. в това начинание. Прочетох доста от темите и ще ми е интересно да се направи една среща на хора интересуващи се от това за да се видим и обсъдим тази тема. Може да ми се смеете, но с удоволствие бих искал някой по-опитен да ми обясни на дълго и широко що е това миньорство на монетки и има ли то почва в България ;)
lishpi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2013, 01:29

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin