KNC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: KNC

Мнениеот 2GOOD » 08 Юли 2013, 16:28

ZAX написа:Защо да не може? Ето и алгоритъма:

1. Някой хоства машината, като си определя такса за това
2. Таксата се вади от изработеното.
3. Изработеното се разпределя на някакво време.

Къде е проблема?


Проблема е, че не може да е вечно - разбираш ли - трябва да има срок примерно 2г. ти би ли дал едни пари за нещо предварително и след като дойде да го ползваш 2г. безплатно с/у да кажем 10% такса?!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 08 Юли 2013, 16:41

Нещо се бъркаш... Може би са такива условията при блейдовете? Ако е така значи са идиотски и ДА, не бих дал.

Но аз си мисля за друг вариант.

1. Разбира се че може да е вечно : ]

2. Ако не е вечно:
2.а. Хоста се отказва. Тогава друг ще се навие да хоства
2.б. Никой не иска да хоства (това само на теория, освен ако всички останали по една или друга причина не могат, което е нереално...), тогава просто се продава (като аз гарантирам че ако се стигне до там, ще съм хост докато се продаде и няма да я оставя без да копае, но иначе и на мен не ми се занимава вечно и то не за друго а защото нямам достатъчно добри условия за това и предпочитам да е при някой колега и да си плащам таксичката, иначе няма проблем от моя страна и до 2040 да я държа ако проимам условията). А купувачи ще има със сигурност или ще си изкупуваме дяловете по между си, което така или иначе ще го има когато някой закъса с парите и т.н.

3. Хоста не му се плаща таксата, вместо това след еди какво си време машината става негова, тогава даже той няма да има нужда да участва ако не иска, понеже така или иначе ще стане негова, но може би това не е добра идея. По-скоро предлагам хост да е този който е с най-голям дял, така и времето в което е длъжен да я хоства ще е по-малко и всичко ще е точно.

Нито един от вариантите ли не ти се вижда разумен и осъществим?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот Hristo » 08 Юли 2013, 16:46

Ако има навити аз мога да хоствам, имам си климатизирано помещение, където бяха предните копачи.....
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

Re: KNC

Мнениеот 2GOOD » 08 Юли 2013, 16:50

Това което се правеше в чужбина в подобни ситуация, беше с дялове като основателя на дяловете определя тяхна номинална цена - да кажем 10лв за 1 дял и да кажем този дял ти дава някаква скорост там. Дяла е вечен и може да се търгува (което е незаконно в EU), но основателя на цялата схема има право да изкупи обратно дял по всяко време на цена 10% по-висока от средната за последната седмица да кажем. И идва един момент в който цената става почти нулева и те дяловете се изкупуват обратно - няма срок за това - може и никога да не бъдат изкупени - всичко зависи от основателя.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 08 Юли 2013, 16:53

Ето, до тук всички навити да участват, са навити и да хостват, а половината имат перфектни условия : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот cnerd » 09 Юли 2013, 12:34

да хостваш е най-лесната работа
ти обаче навит ли си и можеш ли да създадеш и управляваш shareholding?
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2013, 13:54

Може би ако ме попиташ на български, ще успея да ти отговоря, така просто не разбирам въпросът...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот cnerd » 10 Юли 2013, 18:13

добре де, понеже знам как изглеждат нещата в интернера по някога, не се опитвам да се правя на интересен, просто не ми се пишат дълги постове (батко си отряза половината показалец, докато правеше коктейли...), за това вместо да ти разеснявам нещата сбито, ти давам 3 съществени линка, за да попрочетеш по въпроса ако те интересува:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shareholding
http://en.wikipedia.org/wiki/Shares
http://en.wikipedia.org/wiki/Stock (Application§Shareholder rights най-вече)

не знам дали ще схванеш всичко, но ти обещавам, че ако не друго, ще получиш малко повече информация относно стоковите пазари и по-специално, борсите за койни, а това със сигурност ще ти е полезно

ცოდნა არის ძალა
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 19:44

ComputerNerd написа:ცოდნა არის ძალა
"Знанието е сила" (ts’odna aris dzala - на грузински), каза чичко гугъл.

Но за съжаление аз не съм много силен в езиците... А често когато пиша на майчиния си език, пак не ме разбират, съдба...

След като ти казвам че искам да ме питаш на български, ти защо ми обясняваш латинска дума с 3 линка на английски?! Наистина ли очакваш да разбера нещо?!

Ако беше разговорен английски да те разбера, но когато става дума да науча нещо, това не може да стане на език който трябва да си превеждам с механичен преводач... Евентуално един ден ако ИИ стигне до там да превежда и смисъла, а не само думи и фрази, може и да се получи... Но ще е много жалко за всички преводачи, които ще останат без работа...

И все пак да опитаме:
shareholding ми го превежда от английски като "дялово участие". Значи може би ме питаш как ще си разпределяме дяловете? Но аз вече съм отговорил на този въпрос и все пак ще го направя отново, за да видим какво е пропуснато и какво те смущава.

Пешо, Гошо, Иван и Тошо са влязли съответно с 10, 20, 30, 40 процента = 100%

За да са ни лесни сметките ще допуснем че на ден се изкарват точно по 100 BTC, а комисионната отново само за да са ни лесни сметките ще я сложим на 10% (което ще включва наем за помещение, наглеждане да не спира машината, осигуряване на условия(климатик), разход на ток и т.н. всичко което е необходимо за добро съхранение и правилна експлоатация, дори ако искаш сот и застраховка).

При така поставените условия всеки месец Пешо ще получава по 9 BTC, Гошо по 18 BTC, Иван по 27 BTC, а Тошо по 36 BTC. Разбира се може да се сложи софтуерче което да ги разхвърля всеки ден, че на хоста едва ли ще му се занимава да го прави ръчно толкова често. Тогава:

Пешо 0.3 BTC
Гошо 0.6 BTC
Иван 0.9 BTC
Тошо 1.2 BTC

Ще са доходите им на ден. Разбира се ако хостът е Тошо например, тогава той ще взима по 1.2+Х, където Х=(1/3)-(реалните разходи за поддръжка). Ако е Пешо ще е 0.3+Х и т.н.

Малко по-сложно е ако искаме да вадим първо разходите и тогава да се делят дяловете, но те ще са почти константни. А и някак не е редно да не взима нищо отгоре хоста, но всичко това зависи от договорката между 4-мата.

Всъщност сещам се и за варианта когато няма хост, т.е. 4-мата си влизат със съответният им дял. Значи имаме 1%+2%+3%+4%=10% се оставят всеки месец за сметки, с тях се изплаща всичко което е необходимо, остават някакви BTC и те пак се делят 1:2:3:4. Един ден BTC умира, остават някакви активи и те пак се делят 1:2:3:4.

Какво толкова сложно има?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот Hristo » 10 Юли 2013, 22:06

Много сложно ми се струват, че правите нещата... :)
Ако да речем аз съм хост с определян дял, освен самия дял, имаме 1.9 btc- та разход, закръгляме на 2, и останалото се дели....какво толкова сложно има, ако съм аз, не бих искал, както някои други, още 10%.
Ако наистина има навити и някой който да се занимае със самата поръчка, аз съм насреща за останалото обезпечаване.
ако някой има съмнения за мен, както може би и аз бих имал за друг, вземате по един билет до Гб... завеждам ви където ще е Home-houst-та, и готово, няма скрито покрито.
В цялата работа, трябва да има и доверие.
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin