KNC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 03 Дек 2013, 00:09

redblue написа:
CYPER написа:
redblue написа:Здравейте, някой да си е играл със настройките на последния firmware? Интересно ми е какъв ви е средния хешрейт на модул и съответно на какви температури ги държите? Мойте малко ме е страх да ги бутам, средно правят по 135 ГХ/модул


Единия Jupiter с 6 модула копа със средна скорост от 846GH/s = 141ГХ/с
Другият с 5 модула копа с 701GH/s = 140GH/s

На този с 5 модула съм му сложил последния тунинг firmware и съм му задал 3.3V SPI Voltage както е в 0.98.1 Beta, иначе някои dies умират. И напреженията на някои dies съм ги бутнал, но не съм се заигравал много, че в момента не търпя downtime.


На каква температура ти работят? И на каква е подходящо да работят?


55-72 градуса според чипа и ambient temperature.
Rate-нати са на 105 градуса.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот redblue » 03 Дек 2013, 09:25

Моите модули са под 45 градуса :) интересно под 50 градуса дали бачкат малко по-бавно и дали е по-добре да са над 50? Трябва да взема да спра някой от вентилаторите да видя
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: KNC

Мнениеот Metamorph » 29 Дек 2013, 22:14

Привет.
Ако може някой да ми отговори на няколко въпроса.
KNC miner със CGminer
Влизам с Putty и пиша screen -r , дава ми детайлна инфомация. Дотук добре
Отворих два пъти Putty и по едно време ми каза че нямало екран за resume. Не знаех че -r значи resume.
Дава ми две неща аттачнати - CG miner и KNC miner. детачнах ги , то пък спря cgminer-a
Рестартнах го ,но пак като пиша screen -r отново ми казва че няма нищо за resume.
Пробвах да аттачна cgminer- работи си. Пробвах и KNC miner - пак работи.
Как по-точно работи тая команда screen. Какво резюмва, защо го резюмва и за какви аттачменти става дума?
Не ми е ясно смисъла на това което правя.

В графичната среда на KNCminer, съм записал няколко адреса на пулове, когато вляза с putty в Pool managment, и задам нови адреси, те не се виждат в графичната среда. Да не би едната от двете да гледа конфигурационния файл на cgminer , а другата да си прави нейни си записи нейде?
Кое е ИСТИНАТА?
В графичната среда не може да се сменя стратегията на пуловете, но през конзолата може. Чудя се обаче при нужда от смяна на басейн, кои адреси ще чете- в графичната среда или писаните в конзолата?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: KNC

Мнениеот vurgun » 30 Дек 2013, 01:13

За да излезеш от screen без да канселираш текущата работа се прави с ctrl+a и след това d за да се детачнеш без да спираш процеса.

Графичната среда и конфигурационния файл са едно и също, нямам идея какво си гледал. През уеб има парсър на елементите и за това не показва всички допълнителни настройки.
/config/cgminer.conf
vurgun
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2013, 01:57

Re: KNC

Мнениеот Metamorph » 30 Дек 2013, 10:33

vurgun написа:За да излезеш от screen без да канселираш текущата работа се прави с ctrl+a и след това d за да се детачнеш без да спираш процеса.

Графичната среда и конфигурационния файл са едно и също, нямам идея какво си гледал. През уеб има парсър на елементите и за това не показва всички допълнителни настройки.
/config/cgminer.conf

Аз излизам като затварям прозореца директно . При това мисля че ме пита дали да затвори сесията или нещо такова. След това, обаче всичко си работи . Задължително ли трябва да се детачвам или всъщност това питане е питане за детачване?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: KNC

Мнениеот vurgun » 30 Дек 2013, 13:40

ами, не, така е ок, но най-вероятно ти остават стартирани процеси на screen. По този начин прекъсваш ssh сесията
vurgun
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2013, 01:57

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 05 Мар 2014, 15:31

20nm Tapeout :whistle:
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот Zmejsky » 05 Мар 2014, 20:21

CYPER написа:20nm Tapeout :whistle:

Що РечЕ ????
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: KNC

Мнениеот redblue » 05 Мар 2014, 21:05

Трудността пак ще откачи, става по-интересно :)
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 06 Мар 2014, 01:16

Zmejsky написа:
CYPER написа:20nm Tapeout :whistle:

Що РечЕ ????


Който се интересува от продуктите на KNC мисля ме разбра :)
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, Sando_83, UserX1XO, viniamin