Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководство

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот ekrem » 13 Авг 2013, 13:24

nighteagle написа:...а захранването, което идва по основнич USB кабел прекъсвал ли си го (мисля че гледах в тази тема за такъв прохват)

с 6 бр. не -но в момента съм го прекъснал оставил съм само D- D+ само че след рестарт малко се бави все едно му буташ карта памет на рийдер.
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот nighteagle » 13 Авг 2013, 13:51

Разбирам... а какви са плюсовете на прекъсването на захранването, и къде точно го прекъсвата (с оглед на това да е най-лесно, по малко рязане и т.н.)

Чакам скоро да дойде един хъб, като този, който коментирахме, а доста флашки ще му се насъберат и ще видим как ще ги подкарвам....
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот 2GOOD » 13 Авг 2013, 14:05

При мен лично ако не прекъсна захранването компютъра ми не пали - задейства се някаква защита на дъното и не тръгва. Най-лесно аз вад директно от букса на дъното 5V кабела - това на USB бракет и в него си свързвам хъбовете

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот ekrem » 13 Авг 2013, 17:29

nighteagle написа:Разбирам... а какви са плюсовете на прекъсването на захранването, и къде точно го прекъсвата (с оглед на това да е най-лесно, по малко рязане и т.н.)

Чакам скоро да дойде един хъб, като този, който коментирахме, а доста флашки ще му се насъберат и ще видим как ще ги подкарвам....

колега всеки усб порт има 4 извода средните 2 са за трансвер D+ D- а двата крайни са ти маса и +5в.(разпояваш ги тях)

https://www.google.bg/search?q=usb+pina ... B600%3B450
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот jkminkov » 14 Авг 2013, 11:38

за 4-те ми менте-хъба продавача* ми предложи 50% refund, $0,31 на порт излиза цената, ако може да се ползват всичките 10?

забелязах, че изобщо не разпознава хъба, ако ползвам shielded usb кабел(идваха ми къси 80 см, които идваха с хъбовете), но това беше преди да прочета последните 3-4 поста, бях прекъснал само пистата на +5Vcc

* - май нарочно продават менте-хъбове, в нета четох, че всичко рециклират...и ловят шарани...на опаковката беше написано - дрехи, обявена стойност $8 и пак е на печалба...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот ekrem » 14 Авг 2013, 12:00

jkminkov написа:, бях прекъснал само пистата на +5Vcc

и това е достатъчно като си махнал + то масата не играе роля за да дърпа от дъното но и да не си ги прекъснал пак трябва да бачкат. моите китайчета за сега карат вече с 10 флашки 24ч.
ПП. ако някой познат от Хасково пътува към Крумовград прати 1-2 от твойте китайчета да се опитам да ги подкарам.
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот jkminkov » 20 Авг 2013, 12:53

ekrem написа:аз в момента тествам този хъб който ми е оt DX с повечко бройки и допълнително захранване за двата кръга поотделно, с 12 флашки бачка и спира след около час сега да видим как ще е с 10бр. и ще споделя резултата


Изображение

не ще с повече от 5 флашки, като включвам 6-та, някоя от предните светва в зелено и не работи или тази която включвам свети постоянно зелено и не работи, пробвах разни комбинации - макс 5

измерих напрежението, 4,92V на входа на хъба, с пет флашки ненатоварени 4,66, натоварени 4,41-4,42, измерено на 6-тия порт, идеи?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот nightyj » 20 Авг 2013, 13:52

Има места за електролитни кондензатори, които ги няма, добре е да се поставят, трафчето и захранването ти е слабо, не трябва да пада под 5 волта, подай му 5 волта от компютърно захранване и виж как се държи.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот 2GOOD » 20 Авг 2013, 13:59

nightyj написа:Има места за електролитни кондензатори, които ги няма, добре е да се поставят, трафчето и захранването ти е слабо, не трябва да пада под 5 волта, подай му 5 волта от компютърно захранване и виж как се държи.


Четох четох и така и не разбрах какви кондензатори се слагат в близост до портовете... накрая намерих един PDF на Texas Instruments и там имаше примерна схема със 100uF, Също да питам добре ли е на захранващата букса на хъба какъв кондензатор да сложа - включено е директно към 5-те волта на захранването на компютъра.

Моите хъбчета са други, но мисля че информацията ще е полезна за всички, също една бърза сметка - аз имам 12 флашки х 510mA = ~6,1А което си е сериозен ток вече - да го имате в предвид ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот jkminkov » 20 Авг 2013, 14:10

захранването е през molex от PC-то

2good, четох в usb.org пишат за 220uF, ама ти виж сам...

edit: в usb.org пишат за 120uF, но теста е с консуматор от 150mA, наште флашки са 4 пъти по-алчни, т.е. 480uF, ама има място само за 4 броя, т.е. 1000uF? или най-добре 1F :D
Последна промяна jkminkov на 20 Авг 2013, 14:45, променена общо 1 път
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin