KNC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: KNC

Мнениеот ZAX » 04 Ное 2013, 15:34

@plamar Веднъж стига, значи с 10 юпитера блок през ден (това при следващата трудност) :mrgreen:

@CYPER, жалко колега, тукощо се похвали че си се прецакал много здраво с поне 7000 лева. Не разбирам радостта ти... Определено си изпуснал късмета си или по-точно си го подарил на всички в пула, поздравления за което :mrgreen:

За разлика от всички останали които твърдят че хващайки блок в пул, това не значи че си щял да го хванеш и на соло, то аз твърдя точно обратното и този ти пост го доказва. Бих те посъветвал да продължиш на соло, но не се знае дали ще имаш същия късмет отново, жалко че не си ме послушал от самото начало. Други ме послушаха и също хванаха блокове, само дето получиха по 25 BTC за всеки, а ти колко изкара откакто копаеш в този пул? Ако не си изкарал поне 25 BTC за мен си на загуба.

И с колко юпитера това? Ако е само с един, още повече съжалявам че не рискувах и аз с едно заемче поне за един :cry:

А вече предполагам е късно да се поръчва, пък да се чака и т.н. Отделно че се набутах достатъчно при по-евтините боклуци... От друга страна ако беше станала общата поръчка за KNC, вероятно останалите щяха да ме натиснат да сме в пул така или иначе, шанс...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 04 Ное 2013, 15:41

ZAX написа:@plamar Веднъж стига, значи с 10 юпитера блок през ден (това при следващата трудност) :mrgreen:

@CYPER, жалко колега, тукощо се похвали че си се прецакал много здраво с поне 7000 лева. Не разбирам радостта ти... Определено си изпуснал късмета си или по-точно си го подарил на всички в пула, поздравления за което :mrgreen:

За разлика от всички останали които твърдят че хващайки блок в пул, това не значи че си щял да го хванеш и на соло, то аз твърдя точно обратното и този ти пост го доказва. Бих те посъветвал да продължиш на соло, но не се знае дали ще имаш същия късмет отново, жалко че не си ме послушал от самото начало. Други ме послушаха и също хванаха блокове, само дето получиха по 25 BTC за всеки, а ти колко изкара откакто копаеш в този пул? Ако не си изкарал поне 25 BTC за мен си на загуба.

И с колко юпитера това? Ако е само с един, още повече съжалявам че не рискувах и аз с едно заемче поне за един :cry:

А вече предполагам е късно да се поръчва, пък да се чака и т.н. Отделно че се набутах достатъчно при по-евтините боклуци... От друга страна ако беше станала общата поръчка за KNC, вероятно останалите щяха да ме натиснат да сме в пул така или иначе, шанс...


Вчера се разхождах с 3ма приятелите и намерихме 100лв - разделихме си ги. Ех ако бях сам като се разхождах щяха да са само за мен, ама дали пък щях да ги намеря :whistle:
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот xaocbg » 04 Ное 2013, 15:49

След няколко часа на работа на mercuty на 144 Ghx почна да пада... Като гледах по форума на KNC хората загряват устройствата, за да се включат пак die. При мен е доста ниска температурата ... 39C. Не знам дали има някакво значение за захранването. Аз ползвам някакво по-слабо ако трябва да сложа и едно по мощно ?
Knc.png
Knc.png (148.86 KiB) Прегледано 1276 пъти
xaocbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:39

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 04 Ное 2013, 15:53

xaocbg написа:След няколко часа на работа на mercuty на 144 Ghx почна да пада... Като гледах по форума на KNC хората загряват устройствата, за да се включат пак die. При мен е доста ниска температурата ... 39C. Не знам дали има някакво значение за захранването. Аз ползвам някакво по-слабо ако трябва да сложа и едно по мощно ?


Снощи точно с това се занимавах - запуших отзад и за около половин час постигнах тези температури:

Изображение

Ама ефектът беше нулев :whistle:
И незнайно защо единия VRM стои мега хладен.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот xaocbg » 04 Ное 2013, 15:56

CYPER написа:
xaocbg написа:След няколко часа на работа на mercuty на 144 Ghx почна да пада... Като гледах по форума на KNC хората загряват устройствата, за да се включат пак die. При мен е доста ниска температурата ... 39C. Не знам дали има някакво значение за захранването. Аз ползвам някакво по-слабо ако трябва да сложа и едно по мощно ?


Снощи точно с това се занимавах - запуших отзад и за около половин час постигнах тези температури:

Изображение

Ама ефектът беше нулев :whistle:
И незнайно защо единия VRM стои мега хладен.

Пусна ли enable_core и asic_test ?
xaocbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:39

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 04 Ное 2013, 15:58

xaocbg написа:
CYPER написа:
xaocbg написа:След няколко часа на работа на mercuty на 144 Ghx почна да пада... Като гледах по форума на KNC хората загряват устройствата, за да се включат пак die. При мен е доста ниска температурата ... 39C. Не знам дали има някакво значение за захранването. Аз ползвам някакво по-слабо ако трябва да сложа и едно по мощно ?


Снощи точно с това се занимавах - запуших отзад и за около половин час постигнах тези температури:

Изображение

Ама ефектът беше нулев :whistle:
И незнайно защо единия VRM стои мега хладен.

Пусна ли enable_core и asic_test ?


Повече пъти отколкото можеш да си представиш :mrgreen:
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот plamar » 04 Ное 2013, 19:22

Untitled.png
Untitled.png (65.73 KiB) Прегледано 1240 пъти


Това са мойте температури, и при мен едното седи доста по хладно - горещото най-много до 70.5 градуса е вдигало - но стаята 23-24градуа :) положителен страничен ефект за този периосд от годината! Сега ще се поразровя да видя да му сложа такъв мод и аз :) сега или по-късно, че като гледам Елигиуса е в не-лоша серия!
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 04 Ное 2013, 19:40

plamar написа:
Untitled.png


Това са мойте температури, и при мен едното седи доста по хладно - горещото най-много до 70.5 градуса е вдигало - но стаята 23-24градуа :) положителен страничен ефект за този периосд от годината! Сега ще се поразровя да видя да му сложа такъв мод и аз :) сега или по-късно, че като гледам Елигиуса е в не-лоша серия!


Този мод е временен и не изисква рестарт и по никакъв начин не афектива копането. То и затова след рестарт изчезва ;)
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: KNC

Мнениеот plamar » 04 Ное 2013, 21:28

Щом е така :) ето ги мойте

1.png
1.png (121.38 KiB) Прегледано 1212 пъти


2.png
2.png (82.92 KiB) Прегледано 1212 пъти


3.png
3.png (75.07 KiB) Прегледано 1212 пъти


Прави ми впечатление, че като го пусках няколко пъти общо бяха изключени 10 ядра а сега са повече, и като гледам Putty то си ги изключва и включва след време!
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: KNC

Мнениеот CYPER » 04 Ное 2013, 23:27

Имаш бая disabled cores и доста HW грешки. Моя копа на 564GH/s стабилни и 0.8% HW грешки.

Има нов firmware - http://www.kncminer.com/userfiles/file/ ... 0.98.1.bin
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin