Перспективни криптовалути

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот ZAX » 26 Дек 2013, 18:41

И аз това казах... Хората търсят просто работещ пул, нищо повече, но СЕГА, после...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот danbi » 27 Дек 2013, 09:19

marlowbg написа:За Memorycoin 2.0 има смисъл само ако е в близката 1 седмица, защото в момента 2-ма се мъчат да пуснат пулове и въпреки несгодите все някак ще успеят, т.е. или сега или никога :)

Ако пък успееш да го пуснеш мисля, че ще има навалица понеже в момента се разпределя пая.

Тръгнеш ли в посока добре познати валути - там конкуренцията за пулове е много голяма и дали ще има интерес и дали ще можеш да предложши нещо по-добра от другите е божа работа.


Не е ли достатъчно просто да работи? :-)

Все още софтуера (портфейла, за сървъра) на MemoryCoin 2.0 е твърде бъгав. Един път тръгва, друг път не. Това може и да е приемливо за опортюнист миньор, но за сървър е абсурд. Докато не заработи стабилно, няма начин да пусна сървър за тази криптовалута.

Жалко, имаше потенциал този рестарт.. но явно тия "разработчици" са напипали далаверата да експлоатират алчността на хората. Всички към които се обърнах с предложение да им помогна с кода ми отговориха общо взето така "опитвам се да направя бизнес от това, ако не стане -- тогава може". Луда работа -- като се има в предвид, че става въпрос за дребни пари.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот bai-ganio » 29 Дек 2013, 11:14

Догекоина е тотален хит защото е най-печеливш в момента. Изкарва почти 2 пъти повече стойностот лайткоините. А тези с по 50-100 мХаша трябва бързо да избиват пари. Мрежата е 25 гига хаша, което не е много, но не е и малко. Но аз лично обмислям да конвертирам нещо в Nextcoin - nxt. Имам странно чувство, че това нещо ще тържествува. :)
bai-ganio
 
Мнения: 83
Регистриран на: 07 Дек 2013, 15:50

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот man0l » 29 Дек 2013, 18:50

@bai-ganio, тествал ли си NXT? Прегледах им сайта, има доста странна концепция, като например няма Mining ( т.е. mining-a намалява добива и задържа цената или повишава цената ) и колкото повече купуваш, толкова повече "дялове" получаваш, тоест става пирамидална структура :d И седи само зад доверието на потребителите, т.е. точно като fiat money. Интересно е да се следи, ще гледам развитието, може би е добре да се инвестира в тях докато са евтини и да се продадат после до "следващата" валута ( така или иначе са в корелация с BTC ).
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот nightyj » 29 Дек 2013, 19:47

Аз гласувам за Junkcoin, за Dogecoin се иска голям хаш рейт на пула.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот bai-ganio » 30 Дек 2013, 13:11

man0l написа:@bai-ganio, тествал ли си NXT? Прегледах им сайта, има доста странна концепция, като например няма Mining ( т.е. mining-a намалява добива и задържа цената или повишава цената ) и колкото повече купуваш, толкова повече "дялове" получаваш, тоест става пирамидална структура :d И седи само зад доверието на потребителите, т.е. точно като fiat money. Интересно е да се следи, ще гледам развитието, може би е добре да се инвестира в тях докато са евтини и да се продадат после до "следващата" валута ( така или иначе са в корелация с BTC ).


To коя валута не стои зад доверието на хората? Затова се нарича фиат. :) Мисля за нексткоина защото е с различна концепция от другите. Ако се загледаш абсолютно всичко което е скрипт на практика едно и също нещо, само по името се различават. Вече са толкова много, че е абсурд някоя да изкочи рязко напред с голям пазарен дял. Те не предлагат нещо уникално. Различават се може би само по времето за генериране на блок и количеството монети. Това е все едно да избираш между 100 марки памучни чорапи.

Биткоина е на върха защото беше първата такава валута. Хората инвестираха САМО в това. А всичко зависи от биткоин защото май само той може да се купува директно с $$. Litecoina скочи рязко заради слуховете, че МтГокс ще ги добавят...
Нексткоина чух, че можел да има и "цветове" .

Абе изобщо всичко е до късмет с две думи :)
bai-ganio
 
Мнения: 83
Регистриран на: 07 Дек 2013, 15:50

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот man0l » 30 Дек 2013, 16:06

Ами да, всички са alter currencies, ще следя пазара как се развива, ако тази "иновация" се приеме добре, може да си увеличи стойността, иначе късмета е за хазарта, във финансите не е хубаво да се разчита на късмет :d
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот Sandro » 12 Сеп 2017, 10:25

Погледнато от бъдещето, тъй като последния пост е от 2013-та, излиза че само биткойна и лайткойна са перспективни, повечето даже не ги бях чувал.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Перспективни криптовалути

Мнениеот zaphod72 » 16 Окт 2017, 09:49

Sandro написа:Погледнато от бъдещето, тъй като последния пост е от 2013-та, излиза че само биткойна и лайткойна са перспективни, повечето даже не ги бях чувал.


Ми нещата се развиват.... Аз съм иннвестирал в 14 от тях и наблюдавам още 5! :)
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Предишна

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin