Някой да е чувал за BOID?

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Някой да е чувал за BOID?

Мнениеот SEAL_BG » 14 Юли 2019, 17:06

Здравейте,

нов съм във форума, но с интерес следя какво се случва и биткойн средите и крипто валутите. Преди време се чудих и си мислех, дали пък няма някъде из нета, някаква система или мрежа подобна на BOINC https://boinc.berkeley.edu която да впрегне неизползваната мощност на CPU и видео карта в изчисления върху истински проекти, било наука, медицина и прочие, и на всичкото от горе да плащат за това което машината ви е изчислила. След кратко търсене попаднах на доста интересен проект, който ми изглежда не само обещаващ, но и добре направен и явно работещ. https://www.boid.com/ e мрежа, която обединява мощности от споделени компютри на потребители, които споделят неизползваните ресурси на машините си. Идеята е че така подобно на BOINC мрежата, се получава един супер компютър от броя членове които споделят своите машини. Реално погледнато програмата която служи за изчисленията е на BOINC, но в допълнение ви се дават койни.

Какви са предимствата на проекта...Първо не е нужно да закупувате скъпо оборудване като ASIC или скъпа видео карта, ами можете да ползвате наличната си машина. Можете да включите много машини в обща група. Изчисленото от вас се заплаща (вие реално копате но BOID койни). Широки възможности като скалируемост (можете да добавите, махнете машини, както да каните приятели, които да участват в проекта, а вие да получите бонус за това - 5% от изработеното на поканения). Също така можете да поддържате Super NODE като така получавате още по-големи дивиденти.

Какво е нужно да станете член? Първо да се регистрирате във сайта, става бързо, нужен е мейл и парола. След това изтегляте апликация за PC, чрез която вие ще споделите мощностите на вашето CPU и/или видео картата за съответните изчисления. Хубавото е че от настройките на програмата можете да заделите определени проценти и натоварване така че ако искате да можете да използвате нормално компютъра си при положение, че го ползвате и за други цели или работа. След всичко това вече сте готови да копаете BOID, като същевременно ще сте в полза за някой важен проект свързан например с изследвания за Рак, Спин или друго важно за науката откритие.

Самата мрежа има доста допълнителни опции и възможности. Ако поканите приятели, те се превръщат в реферали от които получавате малък процент. Също така вие можете да създадете група или да членувате във вече създадена такава и това да ви носи допълнителни дивиденти. За да създадете собствена група трябва да стакнете обаче 100 000 BOID, които няма да можете да ползвате поне 2 месеца и те седят заключени. Стакването на тези BOID помага да поддържате супер NODE, което носи по-големи дивиденти. Общо взето, колкото повече са потребителите в мрежата, съответно и печалбата на BOID ще е по-голяма.

Тука можете да видите кратко обяснение https://trybe.one/boid-the-social-super ... ed-updates админа от групата в която съм член в момента.

Цената на BOID в момента не е никак голяма, но изглежда интересна, добре направена и явно работеща система. Проблема е че за момента не е популярна и няма много потребители. Като предимства мисля, че има не малко. Апликацията която се инсталира работи и на стари машини, въпроса е че ако видео картата е стара, е много възможно да не може да копаете с нея или да трябва да донастроите съответния миньор. Другото предимство е че можете да копаете с CPU или и с видео карта едновременно. Плюс е също достатъчното много информация, хубавия и добре направен сайт и кадърно направената програма с която се извършват изчисленията.

https://www.coingecko.com/en/coins/boid



За момента съм проучил това, има още няколко допълнителни неща които не съм описал все още като например как точно се обменят допитите BOID койни, но за това има инфо в сайта... трябва още една регистрация (за ЕОS акаунт който да линкнете към вашия профил) и съответно допълнително приложение което да стои активно на компютъра ви, и с която се извършват транзакциите. Уви не съм стигнал до там, а и още съм нов в този проект.

За всеки, който иска да пробва може да ползва линка: ЦЪК като, ако се включи чрез него ще ми стане реферал от който реално се получават 5% от неговата изчислена мощност, но за да може да се възползвате и вие от тази опция трябва да имате вече генерирани 1000 BOID power.

За момента е това като инфо. Всеки който иска да пробва, не губи нищо, освен само ток... :)
SEAL_BG
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2019, 13:50

Re: Някой да е чувал за BOID?

Мнениеот filchef » 14 Юли 2019, 20:45

Ако се чудиш къде ти е рефералния линк прочети правилата на форума.
Явно няма борса която обменя въпросния коин и затова се обменя за EOS, чрез някакво приложение по договорка между въпросния коин и тийма на EOS.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Някой да е чувал за BOID?

Мнениеот greo » 15 Юли 2019, 16:38

отдавна участвам в това...
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Някой да е чувал за BOID?

Мнениеот rumenat » 23 Юли 2019, 19:32

Здравейте какви доходи получаваш на месец от един приличен компютър,струва ли си или копането с рингове си е по добре?
Благодаря
rumenat
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Фев 2014, 13:46

Re: Някой да е чувал за BOID?

Мнениеот greo » 24 Юли 2019, 12:19

rumenat написа:Здравейте какви доходи получаваш на месец от един приличен компютър,струва ли си или копането с рингове си е по добре?
Благодаря

НЕ :naughty:
даже и идеята е по-слаба от самият GRC (gridcoin, който започна да награждава BOID)
това уж е вързано към EOS, но иска стейкване и да трупаш и хората с цели центрове участват...
един вид си е замислена предварително пирамидката..
тук имаше по едно време един колега, който впрягаше 3 етажа служебни компютри за BURSTcoin :think:
въпрос на подход :roll:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56


Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin