Radix (XRD) /2019/

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот danisapfirov » 30 Авг 2019, 06:46

Националния жетон се придвижва напред,
всички споразумения свързани с него са налични,
един от големите вестници ще публикува новината,
но няма още сигурна дата за това.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот val1900 » 31 Авг 2019, 18:47

Дани не направихте ли вече повече от 2 години в очакване?
Сигурно жена си не си чакал толкова да се съгласи първия път.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот NAKATA » 31 Авг 2019, 19:20

Radix (XRD)
Мнениеот danisapfirov » 26 Апр 2017, 17:37 това е датата на първата публикация за Радикса а иначе чакането им е от 4 години
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот Mateev » 06 Сеп 2019, 20:22

Две или 4 години чакане е ярък признак, че нещо не върви както трябва. Най-вероятната причина е някаква фундаментална недомислица, която прави невъзможно постигането на предварително обещания резултат. На програмистите това им е отдавна известно, но те не смеят да кажат истината на инвеститорите.

Тази игра вече съм я играл с един екип от 4 програмисти, които повече от 4 години ме лъгаха, че правят най-добрата база данни в света. Всеки път когато ги попитах докъде са стигнали, те ме заливаха с камари от тестове, доказващи колко добра е именно тяхната база данни и как наистина е най-бързата в целия свят. След това по неведоми причини започваха от нулата поредната нова версия, защото в старата еди какви си не било наред. Новата била още по-бърза и още по-добра.

Та след 5 поредни версии и след загубени около половин милион долара за заплати от моя страна те имаха наглостта да ми поискат нови заплати от по 8000 лева и да не им се меся в писането на код още 2 години. Аз в отговор на това ги уволних. По време на раздялата те се кълняха, че и без мене като инвеститор ще се справят. Еди кой си им бил обещал еди какви си пари и техния колектив щял да завърши проекта си и без мене. Направиха си фирма, в която те самите си станаха съдружници, и тази фирма изтрая по-малко от 3 месеца. След като видяха, че няма глупак, който да им дава заплати, те се изпокараха помежду си и фирмата им се разпадна. И с това одисеята приключи. Към днешна дата всеки един от тях си е намерил някаква работа в друга фирма, но със заплата, по-ниска от тази, която аз им я давах.

Та случая с Radix в момента много наподобява на това, което моите програмисти ми играеха. Как така няма да има резултат цели 4 години? Ами че ако то идеята беше добра, тя можеше да се докаже само с 1-2 месеца писане на код. Липсата на краен резултат и това, чe инвеститорите се залъгват с някакви тестове за някаква все по-висока и по-висока безсмислена скорост, говори само за едно - твоите програмисти имат същия проблем като моите, а именно открили са някаква фундаментална недомислица в базовата концепция и сега се чудят как да се измъкнат от така създалата се ситуация. И докато се чудят - бавят окончателното казване на истината под предлог, че работата върви добре и видите ли, имаме все по-бързи и по-бързи "тестове".

Нещо подобно написах и преди една година и така както гледам, май ще се окажа прав. Дан и другите програмисти от 1-2 години лъжат инвеститорите и техните сподвижници. Няма начин една идея да се избистря и прецизира цели 4 години, и в нея да се откриват все нови и нови аспекти, които да водят до все по-висока и по-висока скорост. Това е дърта лъжа, повярвай ми. Потенциала на базовата идея е бил ясен още от самото начало, и нейното усъвършенстване е можело да бъде направено 1-2 пъти, но цели 10 пъти за 4 години - ей боже, това наистина е дърта лъжа.

Та това е моето виждане по въпроса като човек, който вече си е патил от подобни програмисти. Съжалявам, ако това мое виждане се разминава с виждането на някои други хора, които са заблудени от сваляните звезди от Дан и колегите му.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот 2GOOD » 06 Сеп 2019, 23:59

Отново отличен пост на Матеев и въпреки, че всеки случай е различен, сме длъжни да си имаме едно /или повече/ наум.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот filchef » 07 Сеп 2019, 10:04

Mateev написа:Две или 4 години чакане е ярък признак, че нещо не върви както трябва. Най-вероятната причина е някаква фундаментална недомислица, която прави невъзможно постигането на предварително обещания резултат. На програмистите това им е отдавна известно, но те не смеят да кажат истината на инвеститорите.

Тази игра вече съм я играл с един екип от 4 програмисти, които повече от 4 години ме лъгаха, че правят най-добрата база данни в света. Всеки път когато ги попитах докъде са стигнали, те ме заливаха с камари от тестове, доказващи колко добра е именно тяхната база данни и как наистина е най-бързата в целия свят. След това по неведоми причини започваха от нулата поредната нова версия, защото в старата еди какви си не било наред. Новата била още по-бърза и още по-добра.

Та след 5 поредни версии и след загубени около половин милион долара за заплати от моя страна те имаха наглостта да ми поискат нови заплати от по 8000 лева и да не им се меся в писането на код още 2 години. Аз в отговор на това ги уволних. По време на раздялата те се кълняха, че и без мене като инвеститор ще се справят. Еди кой си им бил обещал еди какви си пари и техния колектив щял да завърши проекта си и без мене. Направиха си фирма, в която те самите си станаха съдружници, и тази фирма изтрая по-малко от 3 месеца. След като видяха, че няма глупак, който да им дава заплати, те се изпокараха помежду си и фирмата им се разпадна. И с това одисеята приключи. Към днешна дата всеки един от тях си е намерил някаква работа в друга фирма, но със заплата, по-ниска от тази, която аз им я давах.

Та случая с Radix в момента много наподобява на това, което моите програмисти ми играеха. Как така няма да има резултат цели 4 години? Ами че ако то идеята беше добра, тя можеше да се докаже само с 1-2 месеца писане на код. Липсата на краен резултат и това, чe инвеститорите се залъгват с някакви тестове за някаква все по-висока и по-висока безсмислена скорост, говори само за едно - твоите програмисти имат същия проблем като моите, а именно открили са някаква фундаментална недомислица в базовата концепция и сега се чудят как да се измъкнат от така създалата се ситуация. И докато се чудят - бавят окончателното казване на истината под предлог, че работата върви добре и видите ли, имаме все по-бързи и по-бързи "тестове".

Нещо подобно написах и преди една година и така както гледам, май ще се окажа прав. Дан и другите програмисти от 1-2 години лъжат инвеститорите и техните сподвижници. Няма начин една идея да се избистря и прецизира цели 4 години, и в нея да се откриват все нови и нови аспекти, които да водят до все по-висока и по-висока скорост. Това е дърта лъжа, повярвай ми. Потенциала на базовата идея е бил ясен още от самото начало, и нейното усъвършенстване е можело да бъде направено 1-2 пъти, но цели 10 пъти за 4 години - ей боже, това наистина е дърта лъжа.

Та това е моето виждане по въпроса като човек, който вече си е патил от подобни програмисти. Съжалявам, ако това мое виждане се разминава с виждането на някои други хора, които са заблудени от сваляните звезди от Дан и колегите му.


Да кажа и аз моето мнение - до колкото съм в течение на проекта Дан си е сам инвеститор и разработчик на ядрото и базата данни - явно имат някакви проблеми от фундаментално естество след като продължават с изчакването на пускане бета версията на системата им.Чак като пусна алфа версията се намериха няколко инвеститора които да подкрепят проекта така че за тях той е нов проект и ще остане такъв още известно време.Доколкото съм запознат Дан разчита да продава не толкова токени колкото патентите на системата но за това е нужно време да бъдат разгледани и одобрени тия патенти.
Още по мътна според мен е работата по икономическия модел на системата - ще има един пазарен и един стейбъл коин но вместо да намерят инвеститор за стейбъл коина те ще се мъчат да го осигурят чрез алгоритъма на системата им - нещо като комунизъм :mrgreen:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот innergy » 07 Сеп 2019, 22:18

И аз мернах нещо подобно в Телеграм канала.. искат да продават лицензи за частни "паралелни" радикс Вселени и затова чакат патент. Знаем кой би имал нужда от нещо такова и какви пари може да струва, ако проработи.. явно се целят високо. Поради липса на нещо друго интересно за инвестиция, ще почакаме да видим.. ;)
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот NAKATA » 07 Сеп 2019, 23:35

филчев пропускаш факта ,че май-юни или юли 2017 разни ''приятели'' и подръжници на Дан събраха около 6000БТЦ-та за да върви проекта и той им раздаде Радикси В замяна (нека Дани да ме поправи за койните и времето ,че не ми се търси колко бяха точно)По отношение на патентите и целта да им е примерно Фейсбука нямат никакъв шанс защото Марк първо си нае Блокчейн програмистите които му разработиха койна след това си намери фирмите които да му подсигурят инфраструктурата(с предтекст ,че събира капитал от 1милярд ) АЗ лично смятам , че ще се откажат от Либрата или ще натиснат Фейса да ги закриват
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот NAKATA » 07 Сеп 2019, 23:40

Версията на Mateev звучи най-вероятна и бих заложил пари на нея.
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот filchef » 08 Сеп 2019, 11:30

NAKATA написа:филчев пропускаш факта ,че май-юни или юли 2017 разни ''приятели'' и подръжници на Дан събраха около 6000БТЦ-та за да върви проекта и той им раздаде Радикси В замяна (нека Дани да ме поправи за койните и времето ,че не ми се търси колко бяха точно)По отношение на патентите и целта да им е примерно Фейсбука нямат никакъв шанс защото Марк първо си нае Блокчейн програмистите които му разработиха койна след това си намери фирмите които да му подсигурят инфраструктурата(с предтекст ,че събира капитал от 1милярд ) АЗ лично смятам , че ще се откажат от Либрата или ще натиснат Фейса да ги закриват


Първо радикса не е блокчейн технология и се ползва разпределена между нодовете база данни с което се решават два основни проблема на блокчейн технологията ниската скорост на транзакциите и огромната както е при етера благодарение на смарт контрактите база данни.Така че на фейсбука програмистите ряпа да ядат - 4 години назад са спрямо радикса и при 2 милиарда потребители това ще се усети още първите месеци - аз също мисля че Либрата ще е много трудно да я узаконят щото са намесени големи интереси и ако не поканят ротшилдови да се присъединят към проекта няма да мине узаконяването му.
Колкото до Дан той работи по проекта от 2013 година като първите 3 години ги зачеркна и отново почна от нулата - не знам колко биткоина е събвал от "приятели" но както казах ранните инвеститори поемат както плюсовете така и риска проекта да се провали и те инвестираха при него сравнително от скоро което му позволи да наеме екип за да бъде проекта придвижен с по голяма скорост.Така че не съм съгласен с Матеев че Дан само си търси работа - просто се е хванал с голям проект и му е трудно да огрее навсякъде.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin