Radix (XRD) /2019/

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот pastet89 » 25 Юни 2019, 11:19

Писах ти на лично.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот danisapfirov » 25 Юни 2019, 12:24

Разпределението и начина на дистрибуция е много близко до това. https://algorand.foundation/token-dynamics
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот filchef » 25 Юни 2019, 15:08

danisapfirov написа:Нека да изчакаме търга, който ще се организира и ще видим какъв ще бъде интереса към жетоните. Очаква се да се предложат за продажба жетони за около 60-100 милиона долара, което е малък процент от цялата емисия. Те ще са нужни на Сетранко за да развиват дейност.


Само не разбрах за този търг от къде ще се вземат жетоните и при тая 12 милиардна емисия дали ще са "малък"% тия 60 -100 милиона $ ако пазара оцени XRD на 30 сатоши как ще го удовлетворите при толкова запорирани жетони за да съберете малкия % от 100 милиона $ .
Историята показва, че началното ICO се продава на дискаунт на потребителите - следва пъмп и дъмп в рамките на седмица и падане на цената до стойности близки или по малки до ICO-то а при такава емисия вижте примерно NEM как се е развивал във времето не може да се иска фантастична цена от 1$ за ICO-то още повече, че това е новосъздадена монета и масата не я следи вижте какво става с рипъла хем е от 2013 на пазара и е утвърден.


danisapfirov написа:Емисия: 12Bn XRD
100% емисия при старта

20% // 2.4Bn за Сетранко
25% // 3.0Bn за купилите от генезиса
30% // 3.6Bn за Фондацията
25% // 3.0Bn за стабилния жетон

Заключени:
1.5Bn на фондацията за 4 год
2.0Bn на Сетранко за 4 год
3.0Bn за стабилния жетон за 1+ година (или докато стартира)

Общо заключени при старта : 6.5Bn (54%)

Да, стейбъл коин без банка и финансова институция небазирана на фиат. Независим от банка и финансова групировка.
Иначе какви са тези стейбъл койни базирани на фиат?

Относно кой ще плаща транзакциите, ами този който ги прави си ги плаща. В началото ще са с фиксирана стойност, а после пазара ще определи.
Някои транзакции ще са безплатни - тези на IoT устройствата например. Пазара ще определи каква е нуждата от верифициране на транзакции и колко трябва да струва една транзакция за да премине и за да има интерес някой да я верифицира. Този който ползва слънчева енергия или друга природна ще има най-голяма печалба.


Щом могат транзакциите за IOT да са безплатни могат да бъдат такива и поставянето/отменянето на ордер за ботовете които ще оперират на DEX иначе никой няма реално да я ползва тая платформа от институционалните инвеститори които всъщност поддържат и определят цените тоест DEX ще се ползва само и единствено при интерес за спекулации за зареждане на сметки към нормалните борси.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот NAKATA » 25 Юни 2019, 23:20

danisapfirov имам три въпроса плюс един реторичен
1Много стар мой въпрос;Кое точно ще накара хората да дси купят Радикси (бързината на транзакците не е причина да искаш да ги правиш, съхранението на стойност предполага повече HOLD съответно по малко транзакции а и подържането на една постояна стойност на монетата изкюлчва трейдинга )
2 Според вчерашното ти обеснение (което според мен си е икономическо недоразумение, но моето мнение няма значение в случая) 1 BTC =1200000 Радикса=10000$=0,0083333333$или 12 000 000 000 радикса по 0,0083333333=99 999 999,6 $.Правилна ли ми е кръчмарската сметка(въпроса е реторичен)?
3,ЗА Каква точно децентрализация и пазарен принцип говорим след като цената е определена от централната камбанарика на Дан или Пиарс(това не ли доказателство, 2+2 при Радикса прави колкото каже Дан)
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот danisapfirov » 26 Юни 2019, 07:56

NAKATA написа:danisapfirov имам три въпроса плюс един реторичен
1Много стар мой въпрос;Кое точно ще накара хората да дси купят Радикси (бързината на транзакците не е причина да искаш да ги правиш, съхранението на стойност предполага повече HOLD съответно по малко транзакции а и подържането на една постояна стойност на монетата изкюлчва трейдинга )
2 Според вчерашното ти обеснение (което според мен си е икономическо недоразумение, но моето мнение няма значение в случая) 1 BTC =1200000 Радикса=10000$=0,0083333333$или 12 000 000 000 радикса по 0,0083333333=99 999 999,6 $.Правилна ли ми е кръчмарската сметка(въпроса е реторичен)?
3,ЗА Каква точно децентрализация и пазарен принцип говорим след като цената е определена от централната камбанарика на Дан или Пиарс(това не ли доказателство, 2+2 при Радикса прави колкото каже Дан)



Здравей Naka,
Ето моето скромно мнение по това, което те е развълнувало.

1. Кое точно ще накара хората да си купят Radix?
Няма каква да накара хората да си купят каквото и да е по принцип, ако не виждат в него практическа полза.
В случая практическата полза от мрежата ще накара хората да си купят жетон. Там ще има децентрализирани приложения
и много разработчици ще я ползват за това, заради бързината и удобството да се работи на Java. Така се надявам.
Не мога да кажа дали държането на монетата HODL е добра стратегия. В началото транзакциите ще са по-малко, но
с повишаване на dApp приложенията ще растат и от там нуждата от верифицирането на транзакции.


2. В генезиса има 2500 BTC. Те са 25% от цялата емисия от 12.5 милиарда XRD. Тези 25% като количество са 12 500 000 000 * 0.25 = 3 125 000 000 XRD
И тъй като срещу тях са 2500 BTC то като разделим 3 125 000 000 / 2500 = 1 250 000 XRD. Срещу всеки биткоин инвестиран в генезиса има 1 250 000 XRD.

И да дам пример. Ако някой е инвестирал 0.01 BTC, то той ще има 12 500 XRD в генезиса. Тези жетони ще могат да се продават от първия ден на стартирането. Пазарът ще определи стойността.


3. Централно камбанария при определяне на XRD няма, тя ще се определя от пазара. По отношение на стабилния жетон, там фондацията ще се опитва да играе на пазара и да го стабилизира до колкото има възможности. Това е нещо ново защото не е обвързано с фиат и банки.
Не мога да кажа до колко успешно ще е начинанието, но се надявам този проект да е успешен, за да има жетон и за бизнеса.

Да не забравяме, че бизнеса и финансовите институции могат да си създават стабилни жетони и да го позиционират в която мрежа позволява това.
Защо да изберат тогава Radix, а не EOS или Ethereum. Отговора е все същия - бързината на транзакциите. Въпроса е че ако го направи бизнеса, го прави през обвързване с банки и финансови групи.

Защо Дан иска да го направи? Защото не се заиграва с банките по принцип. И това е отличителна черта - независимост от съществуващите финансови системи - фиат и корпоративни жетони. Така стабилния жетон, не е някакво хрумване и самоцел, а дългосрочна стратегия.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот danisapfirov » 26 Юни 2019, 10:33

Следващия тест е в 11 часа след 25 мин

https://test.radixdlt.com/


Test Complete in 60 minutes and
The next test will be: Jul 3, 14:00 (BST)
That concludes the last 10 years of Bitcoin transaction history until now - replayed across the Radix ledger with full signature and transaction validation. The results of this test will be available to search on this page for the next couple of minutes.


During the last test we peaked at
1 046 927
transactions per second
4x Alipay


We peaked at 1 046 927 transactions per second
We averaged 118 517 transactions per second
Next test will start on Jul 3 at 14:00 (BST)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот NAKATA » 26 Юни 2019, 21:13

danisapfirov първо да уточним 100 % от мойте знания за Радикса дори и за името му идват от теб(предполагам ,че и повечето колеги тук са около този процент) Притеснителното покрай тази Фондация и въобще Радикса като цяло е че ръководните кадри по проекта явно са много добри програмисти и искат да го направят технически съваршен ,но икономически са меко казано зле. Понеже там ще му е слабото място ,то и там ще бъде атакуван и най-вероятно компромитиран от 'финансистите"(спекуланти ,рискови инвеститори и въобще всякакви хора и организации на който това име работата и чрез това си изкарват парите)
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот pastet89 » 26 Юни 2019, 22:54

Икономически не виждам кой знае какъв проблем, щом отмениха целия цирк с банката, която контролира фиксираната цена, сега ще си е като другите валути - може да лети нагоре и надолу цената.

Ако не стигне 1$ до 1 година ще съм много учуден - това е 6 милиарда маркет кап, което за толкова иновативна валута, която следва да се конкурира с етер и рипъл, е по-скоро минимум и нещо съвсем нормално за топ 10.

Не че ги защитавам, мен много неща ме дразнят в екипа им, но ако наистина радиксът види бял свят до края на тая година на цена около 100 сатоши според мен ще е супер инвестиция.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот filchef » 27 Юни 2019, 00:06

pastet89 написа:Икономически не виждам кой знае какъв проблем, щом отмениха целия цирк с банката, която контролира фиксираната цена, сега ще си е като другите валути - може да лети нагоре и надолу цената.

Ако не стигне 1$ до 1 година ще съм много учуден - това е 6 милиарда маркет кап, което за толкова иновативна валута, която следва да се конкурира с етер и рипъл, е по-скоро минимум и нещо съвсем нормално за топ 10.

Не че ги защитавам, мен много неща ме дразнят в екипа им, но ако наистина радиксът види бял свят до края на тая година на цена около 100 сатоши според мен ще е супер инвестиция.


1.Генезис блока показва 80 сатоши начална цена, което при 12.5 милиарда емисия си е доста - минаха времената на лудото фомо на всякакви шиткоини - може и да тръгне търговията и да стигне до 100 и повече сатоши но Дан трябва да си плати на някоя читава борса със KYC за да може масата да научи за този коин ако разчита само на DEX-а е обречен - още повече ако не се изчисти проблема с поставянето и канцелирането на ордери и събирането на фее за тези ордери което ще е пречка за търговия със ботове.Дан също трябва да регистрира DEX-а в щатските регулатори или поне в британските като забрани жители на щатите да търгуват в него - дойдоха времената на регулациите и той не може да си прави каквото си иска щото ще се окаже в съседната килия до РГ.
2.Бизнеса работи с банки от появата на книжните пари и борбата с тях е както на Дон Кихот с вятърните мелници - не ги ли покани на софрата няма да има стейбъл коин щото хората са свикнали да пазаруват със заплатите си в местна валута а за фиат ексчейнж ти трябва банкова или финансова институция - такава е реалността поне засега
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Radix (XRD) /2019/

Мнениеот danisapfirov » 27 Юни 2019, 06:58

filchef написа:
pastet89 написа:Икономически не виждам кой знае какъв проблем, щом отмениха целия цирк с банката, която контролира фиксираната цена, сега ще си е като другите валути - може да лети нагоре и надолу цената.

Ако не стигне 1$ до 1 година ще съм много учуден - това е 6 милиарда маркет кап, което за толкова иновативна валута, която следва да се конкурира с етер и рипъл, е по-скоро минимум и нещо съвсем нормално за топ 10.

Не че ги защитавам, мен много неща ме дразнят в екипа им, но ако наистина радиксът види бял свят до края на тая година на цена около 100 сатоши според мен ще е супер инвестиция.


1.Генезис блока показва 80 сатоши начална цена, което при 12.5 милиарда емисия си е доста - минаха времената на лудото фомо на всякакви шиткоини - може и да тръгне търговията и да стигне до 100 и повече сатоши но Дан трябва да си плати на някоя читава борса със KYC за да може масата да научи за този коин ако разчита само на DEX-а е обречен - още повече ако не се изчисти проблема с поставянето и канцелирането на ордери и събирането на фее за тези ордери което ще е пречка за търговия със ботове.Дан също трябва да регистрира DEX-а в щатските регулатори или поне в британските като забрани жители на щатите да търгуват в него - дойдоха времената на регулациите и той не може да си прави каквото си иска щото ще се окаже в съседната килия до РГ.
2.Бизнеса работи с банки от появата на книжните пари и борбата с тях е както на Дон Кихот с вятърните мелници - не ги ли покани на софрата няма да има стейбъл коин щото хората са свикнали да пазаруват със заплатите си в местна валута а за фиат ексчейнж ти трябва банкова или финансова институция - такава е реалността поне засега



Фондацията ще пусни за продажба през трета фирма, организираща надаване първия публичен пакет. Пиърс е предложил за публична разпродажба 1.5 милиарда XRD. Който реши да участва ще мине през процес KYC/AML. Тези неща още се дебатират.
Иначе излезе и първия драфт за икономическия модел след радпределението на пакетите. Той също ще се дебатира и уточнява.
Що се касае да съблюдаването на регулациите, да работи се с адвокатки кантори и всичко се гледа под лупа.


Нака, гледай на Радикс като на биткойн, на който му е спестено копаенето. На жетоните дадени на Сетранко като на генезис жетоните на Сатоши.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, COINLESS, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin