Монеро - нулев баланс

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот konqueror » 03 Окт 2018, 09:34

Mateev написа:Не разбирам обаче как са ми декриптирали Private ключовете. Нали всички уж са защитени с моя парола, която е само в главата ми. Как са я научили тази парола, като на никого не съм я казвал. Вярно е че всичките ми пароли ги съхранявам във файл, но в него пише нещо от типа K3R, Z12P, U6C и т.н., като само аз си знам какво се крие зад тези големи латински букви.


Вероятно keylogger. На твое място бих приел, че пц-то е компроментирано. Помисли си за прехвърляне на още неоткраднатите ти монети в други портфейли.
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот bet2win » 03 Окт 2018, 13:28

Не стана ясно имал ли си други портфейли и съответно монети на въпросния компютър и хакера е дръпнал само монеро,ако е такъв случая явно много са захитрели
bet2win
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Дек 2017, 13:26
Местоположение: bythesea

Re: Полониекс /Poloniex/

Мнениеот Herzog » 03 Окт 2018, 20:32

Ама вие не разбрахте ли досега, че:
Mateev написа:По скоро причината е в изхакването на самото Monero (софтуера или кодировката на блокчейна)....

Кви кейлогъри, кви сис-админи?
Човекът беше конкретен:
Mateev написа:IT administrator съм на много компютри и съм много навътре с материята относно вирусите и троянските коне. Опазването на личния ми компютър е издигнато в култ. Няма шанс някой да проникне в него под каквато и да било форма.
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот Mateev » 03 Окт 2018, 22:20

bet2win написа:Не стана ясно имал ли си други портфейли и съответно монети на въпросния компютър и хакера е дръпнал само монеро,ако е такъв случая явно много са захитрели

Да, имам и други портфейли на същия компютър за 10-15 други криптовалути, но те са непокътнати.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот davidorento » 04 Окт 2018, 08:33

Да, те борсите бяха затворили порфейлите си тихомълком за да не всяват паника, когато го откриха тоя бъг.Но доколкото знам,той не е за крадане на койни от обикновени порфейли,а и името му говори за това "Burning Bug"
Портфейла,който ползваш ъпдейтнал ли е с последната версия фиксираща бъга ?Това ще даде отговор дали е заради бъга в Монеро или са те хакнали.

Трябваше да си прехвърлиш всички койни в Леджера,както те посъветвах !
Много е вероятно системата ти да е компрометирана и в момента чрез тея копачки !!! И другите койни да са ти в опасност. Тоя Defender е гола вода ако разчиташ на него. Аз бих сканирал с Касперски и Malwarebytes в safe mode.
И бих си прехвърлил всички койни в хардуерен портфейл ! А и това двойно хакване през 15 дена е доста притеснително ! Провери този Монеро портфейл който ползваш дали е ъпдейтнат за новия бъг.26-27 септември мисля че го ъпдейтнаха и ако на 30-и пак са те продучили,значи не е от него !

Herzog написа: Няма шанс някой да проникне в него под каквато и да било форма.


Без да се засяга никой,но те хакват компютрите на ФБР и ЦРУ и то многократно ,какво остава за нас.

edit: Да не си ползвал това MEGA Chrome Extension ? От последния месец е https://cointelegraph.com/news/mega-chr ... ers-monero
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот Mateev » 04 Окт 2018, 12:18

То като се счупи стомната, пътища много ......

Има един начин човек да се предпази от кражба на собствените му файлове, но ме е страх да го използвам. Просто трябва всички файлове и директории да се криптират, и тогава дори и да бъдат откраднати, посмъртно няма как да бъдат декриптирани. Във Windows-а това става много лесно. Маркира се дадения фолдер или дори целия диск, и след това в Properties се избира Encrypt. И така целия фолдер или дори целия компютър става криптиран. Проблемът е, че ако се загуби или експирне сертификата, с който се извършва криптирането, посмъртно няма начин човек да получи достъп до съдържанието на личните си файлове.

Сега обаче се замислям за някаква организация, при която всички портфейли да се намират в някаква криптирана директория на компютъра, но периодично да им правя бекъп на некриптирани външни твърди дискове или флашки. С това ще си реша веднъж завинаги въпроса с кражбата на файлове от троянски коне. С кражбата на пароли съм го решил - никога не използвам една парола два пъти, и освен всичко друго си ги записвам във вид, който няма как да бъде разгадан, дори и някой да ми открадне файла с пароли.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот stylius » 04 Окт 2018, 12:54

Понеже си администратор, знаеш какво е %appdata% и че криптирането на folder-а с файловете на портфейлите няма да помогне с нищо, ако ключовете се пазят в профила на Windows-а.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот val1900 » 04 Окт 2018, 20:04

Ако разбереш какъв е бил проблема , моляте пиши. Ако е от Монерото да знам да го зачеркна от списъка , че и без това отдавна му имам зъб.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот jamiemirror » 04 Окт 2018, 20:18

val1900 написа:Ако разбереш какъв е бил проблема , моляте пиши. Ако е от Монерото да знам да го зачеркна от списъка , че и без това отдавна му имам зъб.


meatware
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Монеро - нулев баланс

Мнениеот Herzog » 05 Окт 2018, 08:05

jamiemirror написа:
meatware



:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Предишна

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, SadneraBG, Spenchoni, viniamin