БГ коин?

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: БГ коин?

Мнениеот Странник » 21 Юни 2013, 10:20

Ще допълня проекта ви с леко допълнение и малък пример за яснота.
Например в България се произвеждат уникалните качествени вина и розово масло.
Всеки производител който сключва сделки за износ накрая финализира преговорите
или за евро или щатски долари.
Да допуснем само за момент че тези производители застанат пред чужди бизнесмени и заявят
твърдо че продават уникалния си продукт само за български лева.
В резултат ще се получи търсене на български лева в международен мащаб в банковата световна система.
По този начин вече започваме да говорим за конвертируема валута от световен мащаб.
По същата логика ако вместо за долари,евро или български левове започнем да спрягаме BGC като предпочитано
средство за разплащане ще се получи реалистично покритие на тази валута спрямо реалността и необходимостите.
В момента на фона на съществуващата вече система за разменна търговия в България( в малък мащаб все още)
BGC или BTC е вариант за коректно разплащане предвид че ползват някаква точкова система.
Ако липсва описания по горе елемент за BGC специално,мисля че този проект ще си остане поредния дериват на многобройните други
скрипт валути обречен на забвение след време може би.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: БГ коин?

Мнениеот ZAX » 21 Юни 2013, 11:11

Хм, може да се уреди това.

Въпросът ми е цената на GBC и въобще на което и да е C, как се определя всъщност? Съжалявам но просто не разбирам момента с покачване на цената според търсенето, разбирам само момента с покачване на цената според трудноста за добив, което не е така...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БГ коин?

Мнениеот ZAX » 13 Юли 2013, 03:46

Днес съм в траур, идеята ми вече е напълно реализирана и си беше крайно време де... Просто беше неизбежно, гадното е само че ако имах средства щеше да е факт преди около 15 години...

Даже утешителна награда няма :mrgreen:

Абе видяло се е че няма да се класирам за никоя от "моите" идеи... Освен и аз да копирам някоя чужда : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: БГ коин?

Мнениеот k1rkata » 09 Дек 2013, 17:31

След като китайците си пуснаха CHNCoin, a немците Deutsche eMark - DEM и ги копат като за последно защо пък да не си пуснем БГкоин : ))
Последна промяна k1rkata на 22 Мар 2014, 20:35, променена общо 1 път
k1rkata
 
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Ное 2013, 17:45

Re: БГ коин?

Мнениеот caaxy » 09 Дек 2013, 17:34

k1rkata написа:След като китайците си пуснаха CHNCoin, a немците Deutsche eMark - DEM и ги копат като за последно защо пък да не си пуснем БГкоин : ))
Мога да се включа в качеството на уеб дев : )


За :dance: :clap: :violin: :whistle:
Аватар
caaxy
 
Мнения: 105
Регистриран на: 07 Ное 2013, 15:47

Re: БГ коин?

Мнениеот k1rkata » 11 Дек 2013, 21:21

Ами да, има и AmericanCoin има и Florint и Franko ... ще има и BGC : )
Не може всички във форума да са само миньори и да няма хора с опит в C?
Последна промяна k1rkata на 11 Дек 2013, 21:31, променена общо 1 път
k1rkata
 
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Ное 2013, 17:45

Re: БГ коин?

Мнениеот ggeorgiev » 11 Дек 2013, 21:23

Има, ама ги мързи :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: БГ коин?

Мнениеот user4811 » 17 Дек 2013, 11:45

Мисля, че ако успеем да интегрираме валутата с някой онлайн магазини ще има доста добър старт. Но също така мисля, че сме доста малка икономика за такава валута за това например проект с отворен код но за целия балкански полуостров например, сърбите, гърците, румънците т.н. Също така няма да е лошо да се копае само с процесори че видиш ли ще стане като биткойн и в един момент ще трябва да се харчат хиляди левове за хардуер.
user4811
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2013, 11:38

Re: БГ коин?

Мнениеот 2GOOD » 17 Дек 2013, 13:27

Еми да БалканКойн е страхотно име :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: БГ коин?

Мнениеот nightyj » 19 Дек 2013, 00:56

Аз пък съм твърдо за Bulgarian Coin , стига сме се подценявали и сме мислили как да успеем на гърба на другите типично по български, ако се прави нещо да си е с наше име. Аз гласувам да бъде скрипт базирана валута, за мен те имат най-добра успеваемост, лесен начин за привличане на интерес и все пак някаква стабилност, с CPU мининг се насочваме към съвсем малък таргет, с ша256 навлизаме в дълбоките води и да седим на дъното по профит не би било трудно.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, Sando_83, viniamin