Грош

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Грош

Мнениеот laik2 » 11 Юни 2018, 12:17

Е вие не останахте по-назад...Нека този път да поканим т.нар. създател да обясни надълго и нашироко какво точно представлява Грош и има ли то почва у нас.
Ще помоля Матеев и другите хапливци да задържат за известно време коментарите си. Не задруго...просто ми е интересно и на мен какво точно представлява самата платформа (Waves) и защо създателя е решил да я ползва, а не да копира кода на някоя PoW валута и да разчита на миньорите. Ще съм много благодарен ако е културно написано и ествествено със спазен правопис.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Грош

Мнениеот danisapfirov » 11 Юни 2018, 15:20

Това го пиша без да съм прочел и един ред за Грош, познавайки само принципите на работа и имайки известен опит с NXT.

Първо какво знам от преди.
Waves е на Саша Иванов, който излезе от NXT. Саша е физик и предприемчив московчанин. Когато беше в NXT беше много уважаван и всички купуваха жетоните му. По едно време проектите му станаха много, а един от тях наречен COINOMAT направо закъса.
COINOMAT беше свързан с банки и изглежда го клъцнаха. В един момент той обяви ICO с цел да направи връзка жетони-FIAT и реши да го
направи през собствена платформа като изостави NXT. И понеже е умен и предприемчив много хора взеха участие.
За 2 месеца Саша събра 2400 BTC и започна работа с програмисти по Waves преди две години.
Нарече платформата Waves защото точно тогава в САЩ регистрираха гравитационни вълни от черни дупки идващи от центъра на Галактиката.
Основната му идея беше да направи блокверига с много жетони и връзка на банките с криптото.
Тези които познават NXT и са работили с борсата на NXT имат опит с подобни платформи. Саша искаше да направи това още по-добро.

Който има бизнес емитира жетони и плаща дивиденти. Жетоните които продаде ги обръща във фиат и ги върти в реалната икономика. После от фиат минава към крипто и плаща дивиденти. За тази работо се иска добра връзка с банка. Това според определенията на SEC мисля се води Security. Някои от тези бизнеси плащат седмично, други месечно. Други са фалшиви и завличат средства от това и са в полезрението на SEC и те не гледат с добро око на подобна дейност, защото лесно могат да бъдат измамени инвеститорите.
Накратко Waves е блокверига с цифровизирани бизнеси, които са емитирали жетони и дават дивиденти плюс връзка с банка.

Грош до колкото чета е цифровизиран бизнес, но под прикритието на блокверига създадена върху Waves. По принцип всеки може да създаде освен жетон също и валута върху Waves и да я направи копаеща.

Изглежда Грош е точно това. Тук няма екипи разработчици, защото всичко е върху вече разработена платформа. Предпологам, че върху Waves има стотици такива валути, също като при NXT. Крушата не пада по-далеко от дървото.

Въпроса е какви са целите при създаването на такава валута или просто някой си е създал жетон просто така. Ако това е безцелно и само се копае все едно сте се качили на автобус, който няма дестинация. Може да идете на море, а може и на планина. :)

На времето реших да не инвестирам в Waves, защото мисля, че Саша е доста променлив и сменя посоките. Той по-скоро копира идеи, които смята за печеливши. Мисля, че не съм се излъгал в преценката си. В тази сфера трябва да си иноватор за да успееш.

Това бяха моите 2 цента.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Грош

Мнениеот monopola » 11 Юни 2018, 16:42

Абе хора, никой ли не разгледа сайта на тоя "създател". Копане пише, че няма и в самия му кирлив сайт няма посочено нито едно нещичко, което да прави монетата по-добра от хилядите други. Не разбирам след като на сайта на монетата не може да посочи нищо, то къде ще тръгне тука да ни мие очите.
Лаик2, сайта е в първият пост, вземи го отвори преди да го каниш тоя, че да му се молим да ни разкаже видиш ли. Наистина ли не разбирате, че подобни неща са вредни за криптото или просто искате да гледате сеир :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Грош

Мнениеот danisapfirov » 11 Юни 2018, 17:46

Писах, че изобщо не съм чел нищо, но това, че не се копае не променя обстоятелствата. Просто е избрал такава опция.
Сега погледнах сайта за минута. Всичко е клишета от по едно две изречения. Подозирам, това е инициатива на трейдъри, които искат да зарибят наивници.

В тази монета просто няма нищо и мисля се вижда дори от Международната космическа станция. Тук всякакво задълбочаване е излишно, защото няма вложена мисъл . Zero, Empty, NULL.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Грош

Мнениеот laik2 » 11 Юни 2018, 18:38

monopola написа:Абе хора, никой ли не разгледа сайта на тоя "създател". Копане пише, че няма и в самия му кирлив сайт няма посочено нито едно нещичко, което да прави монетата по-добра от хилядите други. Не разбирам след като на сайта на монетата не може да посочи нищо, то къде ще тръгне тука да ни мие очите.
Лаик2, сайта е в първият пост, вземи го отвори преди да го каниш тоя, че да му се молим да ни разкаже видиш ли. Наистина ли не разбирате, че подобни неща са вредни за криптото или просто искате да гледате сеир :)

И ти забравяш да сложил "според мен" в поста си :)
Помолих да не избликвате отново със заключения(лични). Моето мнение не е много по-различно от твоето, но мнения се променят, стига да има кой и с какво да ти го промени.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Грош

Мнениеот jamiemirror » 11 Юни 2018, 18:54

Добре ве шампиони, ако направя NULLCoin, ще ме подкрепите ли?
Щом има NoPhone, че даже и струва $10 базовия модел, защо не и това? :mrgreen:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Грош

Мнениеот laik2 » 11 Юни 2018, 22:56

Има една приказка...хората вярват на всичко стига да им бъде представено с авторитет и нечувани доводи :)
Ще се изненадаш колко народ е подведен с подобни щуротии.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Грош

Мнениеот Mateev » 12 Юни 2018, 07:27

Ако се замисли човек, цялата икономика е една голяма ИГРА НА НАДЛЪГВАНЕ. За да вкара човек едно левче в джоба си, трябва някакси да накара някой друг ДОБРОВОЛНО да му го даде. И единствения начин да го направи това е да ИЗЛЪЖЕ другите, и да им продаде нещо за повече пари, отколкото то в действителност струва.

Така че всеки в този живот влиза в икономиката с нагласата да излъже някого, а после се сърди, че самият той е излъган от по-големи лъжци от него. Самата пазарна икономика разрешава лъжите и ги счита за напълно законни, стига човек да плаща данъци на приходите, получени посредством лъжа. Дори са измислени по-приятни думички, като например РЕКЛАМА, ПРОМОЦИЯ и т.н.

А най-продаваната стока в наше време е НАДЕЖДАТА ЗА БЪРЗО ЗАБОГАТЯВАНЕ. Тази стока се харчи като топъл хляб, и затова много хора се надпреват да ви предлагат уж все "по-добра" и "по-добра" НАДЕЖДА. Тези хора ви лъжат съвсем законно, и това е нормално. Ненормалното е, че винаги се намират глупаци, които да им се вържат, а после оревават форумите, че са били излъгани.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Грош

Мнениеот ForexTools » 13 Юни 2018, 12:16

danisapfirov написа:Писах, че изобщо не съм чел нищо, но това, че не се копае не променя обстоятелствата. Просто е избрал такава опция.
Сега погледнах сайта за минута. Всичко е клишета от по едно две изречения. Подозирам, това е инициатива на трейдъри, които искат да зарибят наивници.

В тази монета просто няма нищо и мисля се вижда дори от Международната космическа станция. Тук всякакво задълбочаване е излишно, защото няма вложена мисъл . Zero, Empty, NULL.


Привет. Поста е абсолютно точен.

Радвам се ,че някой прочете слогана на сайта, и като добавим, че 70% от страничката е графика .... няма как да става въпрос за зарзават, а ще става въпрос за търговия.
Интернет е open world horror place... Та избора беше м/у клишета и анимирани смотани клипчета..... Е избрах клишета.
За мисълта..... много точно. В парите няма нищо философско или супер дупер научно.....
За нулата .... пак е 100% вярно. Но трябва да мине време за да се разбере. Все още върви рекламната кампания - ФЕД печата $ колкото си иска, а ние имаме само 21м. и т.н. много са и др рекламни спотчета, даже в момента гледаме тяхното изпълнение на пазара. С това темпо на срив на пазара, как да каже, че не са били успешни :)
За наивниците може да се каже, че не съм съгласен, но това е въпрос на лична гледна точка. Ще се радвам след време Грош да промени и нея.
Поздрави :)
ForexTools
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Юни 2018, 13:02

Re: Грош

Мнениеот eliteware » 13 Юни 2018, 14:47

Я създай монетата "Копейка", пък да видим може повече да захапят...
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin