Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот lz1nud » 06 Мар 2018, 09:33

rollin написа:Не го натоварва въобще. нито грее нито батерията пада...


Реално телефона не "копае", а само симулира, накрая това което си "изкопал", всъщост ще ти го подаряват един вид. Затова телефона нито грее, нито батерията пада, само трябва да имаш нет. Но с тези скорости, не знам дали има много смисъл да се ползва телефон.

П.С. Четох някаква статия на Forbes, очаква се цената му да започне да скача в края на годината, но това са си чисти спекулации според мен, на тоя пазар няма как да предвидиш нищо.
Аватар
lz1nud
 
Мнения: 26
Регистриран на: 31 Май 2017, 19:09

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот Mateev » 06 Мар 2018, 12:03

Според обяснението на разработчиците, мобилната копачка реално не копае, а само следи колко е свободната ви процесорна мощност, и съобразно нея ви начислява полагащата ви се "печалба". Следователно ако на телефона ви работят други приложения, които отнемат от процесорна ви мощност, то тогава ще ви се начислява по-малка сума. За да не изтощава батерията ви, най-вероятно копачката веднъж на 5 минути прави само запитване за Free CPU Percent и го изпраща на сървъра.

Това като концепция е интересно, защото така хем се постига децентрализация, хем в същото време не се пилее много енергия на световно ниво. Вероятно това е един от начините за направата на ЕКОЛОГИЧНИ КРИПТОВАЛУТИ, което пък автоматично означава, че те имат ще имат по-големи шансове да оцелеят в бъдещето.

Не очаквайте обаче да забогатеете по този начин. Със сигурност получената печалба ще е по-малка от цената на GSM-а. Ако случайно стане по-голяма - хората ще започнат да си счупват краката да купуват нови GSM-и само заради копането и отново ще изпаднем в ситуацията богатите пак да имат много, а бедните - малко. Това обаче противоречи на идеята на тази криптовалута, и разработчиците няма да го допуснат. Тоест ще намаляват подарените койни дотогава, докато копането с всички модели GSM-и стане неизгодно. Тогава и само тогава хората ще купуват GSM-и, защото им трябват за говорене по тях, а не защото ще спечелят нещо кой-знае колко от копане.

Тоест винаги печалбите ще бъдат по-малко от цената на телефона, и тогава повечето хора ще си задават въпроса - а струва ли си въобще да се копае и да се поддържа денонощна интернет връзка, която да навърта трафик и да изтощава допълнително батерията.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот chardak » 06 Мар 2018, 15:14

Samsung Galaxy S6 - 31-35 H/s
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот hd7 » 07 Мар 2018, 13:17

Снощи са вдигнали с 300% "добива" - виждате си същия рейт, обаче това, което ви се дава като изкопано е с 300% повече. Тоест при резултатът на S8 и сегашната цена на валутата при 365/24/7 са около $75 на година.
hd7
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Мар 2018, 01:10

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот rollin » 08 Мар 2018, 11:51

Мда, изкопаното го дават един вид като подарък вероятно с цел реклама.
Абе то 5$ на месец да прави стига, да си плащам половината сметка на телефона... Кой ти ги дава иначе :)
rollin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Яну 2018, 18:38

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот jkminkov » 08 Мар 2018, 12:07

това не е копане, а обикновен airdrop, с Bluestacks вади 13 h/s, ама товари процесора, Coolpad E570 - 8h/s
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот jamesdavidso » 08 Мар 2018, 17:28

Това вади около 0.1 лв на ден, 3 лева на месец, преценете си струва ли си. Аз чаках сигурно 3 месеца за тъпото приложение, врътнах 24 часа копане и го изтрих с огромно удоволствие.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот nik » 08 Мар 2018, 18:58

Аз чакам да видя дали ще платят. Само не разбирам от къде на къде ще подаряват нещо. Приложението няма нито реклами, нито нищо...?!?
nik
 
Мнения: 22
Регистриран на: 25 Мар 2017, 12:45

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот izvestniinfo » 14 Мар 2018, 10:11

xiaomi mi 6 - 43 hash rate
izvestniinfo
 
Мнения: 24
Регистриран на: 31 Юли 2017, 23:02

Re: Electroneum Mobile Mining вече работи ! >>РЕЗУЛТАТИ<<

Мнениеот Zheko » 09 Апр 2018, 19:42

Първо ми даваше по около 3 койна на ден 10-16 H/s. Станаха 50 койна и спря да плаща. Следващите 10 не ми ги начислиха.
Зарязах го, след няколко дена прочетох емайл , че уж всичко се оправило. Пак си пуснах телефона да копае. Сега копае с 30-31 H/s и дава по 10 ETN ЗА 24 ч, обаче не ги начисляват! Някой може ли да каже какво е положението с тоя мобилен копач и въобще с койна?
50-те ETN като ги прехвърлих от портфейла към ексчейндж сайт, ги чаках 1 ден да се появят, появиха се , обаче не са ми отразени като транзакция, няма TxHash и въобще, Индията е много тъмна.
При вас как е? Някой нещо да сподели?

Корекция---- Дейнсталирах минера, после пак го инсталирах, регнах се и гледам имам начислени 10 ЕТN :D
H/s си е 30-31
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Предишна

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, veznata, viniamin