Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създателя

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот Mateev » 29 Яну 2018, 22:23

dobribozhilov написа:.......Валутата няма "пре-майн". Има малък "ранен майн". Това изглежда почтено към потребителите.......


Това не е вярно. Аз започнах да копая буквално 10 минути след първата информация за тази валута с повече от 70 сървъра. В продължение на 24 часа при мене пристигаха около 95% от всички блокове. Изкопах си малко над 6000 койна и после загубих интерес. Искам обаче да кажа, че около 45 000 койна ВЕЧЕ БЯХА ИЗКОПАНИ.

Първия изкопан от мене блок беше с номер 9367 на 27.12.2017 г. в 18:03 минути, което означава, че около 9000 блока са били предварително изкопани. Така че дотук с приказките за справедливост и за това, че не е имало "пре-майн". Това не е вярно !!! :naughty: :naughty: :naughty:

Повече от 10 дена са се копали "лесни блокове" само с 1-2 компютъра, и това си личеше по първоначалната много ниска сложност (под 80 000), която аз след това я вдигнах до над 1 000 000 с моите 1000 процесорни ядра ..... :naughty: :naughty: :naughty:
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот jamiemirror » 30 Яну 2018, 02:14

Мддааа, малкият свят на лъжливото овчарче става все по-малък.
А без борса няма и да може да осребри измамата.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот monopola » 30 Яну 2018, 08:42

Mateev, защо си тръгнал да копаеш този боклук :)
А за да не даваме възможност на автора на тая смешка да се измъкне да уточним, че ако си е копал сам предварително си е точно ранен майн, premine е когато има количество монети генерирани преди да се пусне копаенето. Ама все тая - цялото това нещо си е схема, при това направена мега нефелно.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 30 Яну 2018, 09:39

Mateev написа:
dobribozhilov написа:.......Валутата няма "пре-майн". Има малък "ранен майн". Това изглежда почтено към потребителите.......


Това не е вярно. Аз започнах да копая буквално 10 минути след първата информация за тази валута с повече от 70 сървъра. В продължение на 24 часа при мене пристигаха около 95% от всички блокове. Изкопах си малко над 6000 койна и после загубих интерес. Искам обаче да кажа, че около 45 000 койна ВЕЧЕ БЯХА ИЗКОПАНИ.

Първия изкопан от мене блок беше с номер 9367 на 27.12.2017 г. в 18:03 минути, което означава, че около 9000 блока са били предварително изкопани. Така че дотук с приказките за справедливост и за това, че не е имало "пре-майн". Това не е вярно !!! :naughty: :naughty: :naughty:

Повече от 10 дена са се копали "лесни блокове" само с 1-2 компютъра, и това си личеше по първоначалната много ниска сложност (под 80 000), която аз след това я вдигнах до над 1 000 000 с моите 1000 процесорни ядра ..... :naughty: :naughty: :naughty:


Това написано от този човек и до момента не знам вярно ли е или някакъв луд човек се прави на велик. Твърденията за 1000 процесорни ядра са абсурдни, 70 сървъра и пр.

Но друго е по-важно и държа да го уточня. Пре-майн няма. Ранен майн има, но не толкова голям. Всъщност в началото опитвах да създам "комюнити" не със съобщения във Фейсбук, а сред приятели. Считах че така по-лесно ще стане. Говорил съм лично с 25-30 души по модела "ела да копаеш, пуснах крипто-валута, ела да създадем мрежа и ще изкопаеш нещо за себе си". От тези 25-30, само 4-5 се включиха. Говорим за хора, които всички ме познават. Но не им се занимаваше, не счетоха, че ще има някаква полза. Точно тези 4-5, който се включиха, заедно с мен, това е "ранния майн". Вярно е, че има лесно изкопани койни, но какво да правя - да спра да копая, защото хората нямат доверие (това е преди "бомбата" във Фейсбук).

И най-важното - ако сега правех нов проект, щеше да има или голям "Пре-майн" или много по-голям "ранен майн". Тези койни просто СА НЕОБХОДИМИ. В момента нямаме алгоритъм как да плащаме на по-сериозен екип за поддръжка и развитие. Точно затова е пре-майнът. Вярно е, че има много вой срещу него от страна на хора като част от тези които ме "емнаха" тук. Хора, които вярват, че светът им дължи всичко безплатно, всичко трябва да е свободно, някой трябва да ти направи продукт и да ти го даде на готово. Има такива. Но истината е, че всеки сериозен проект има нужда от ресурс за дивелопъри. Ние такъв ресурс нямаме, точно поради липсата на "Пре-майн". Сега сме закърпили нещо като сме впрегнали няколко видеокарти и 1 пул с комисионите да трупат фонд за дивелопмънт. Но не това е правилният начин. Така че ако има нещо, от което да се срамувам, това е че се подведох по глупостите из мрежата, че било "почтено да няма пре-майн", а не се вслушах в мъдростите по мрежата, които съветваха да има, защото това е заплащането на дивелопърите.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 30 Яну 2018, 09:44

jamiemirror написа:Мддааа, малкият свят на лъжливото овчарче става все по-малък.
А без борса няма и да може да осребри измамата.


Аз лично още не съм осребрявам нищо, дори считам ранната търговия за спекула. Но има хора продадоха вече койни и спечелиха по няколко стотин лева. Явно те за "лъжливите овчарчета", койти злобата рисува в съзнанието ви. Дори ме критикуват, че не регистрирам по борси и не насърчавам търговията. Но аз наистина считам, че трябва да се мине тестов период, който не е минал още. Сега се копае, а не се търгува.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 30 Яну 2018, 09:48

s0ngangel написа:От всичко изписано дотук разбрах следното:
Бай Добри, след дълги години писане по форуми срещу GNU/Linux (което лично помня) прехвърли омразата си към родните ни политици и евентуалното ни влизане в еврозоната. Научавайки наскоро за разразяващата се мания към криптовалутите, решава да съчетае полезното с приятното, т.е. да изкара някой лев създавайки нова криптовалута с псевдомотиви срещу еврото и политиците. Използвайки така мразени продукти с отворен код и без да знае какво точно се прави, успява да пусне новото крипто. Все пак важното е, че не се е наложило инвестиция и всичко, което се изкара си е чиста печалба. Едва стартирало недоклатеното отроче (нито визия, цели, нито екип) и без да се тества достатъчно, ей така почти без да иска се изпуска "новината". И не къде да е! Не и там, където по-голяма част от читателите са запознати що е то блокчейн. Какво по-подходящо място за зарибяване от фейсбук? Воала! Грандиозен успех приличащ на масовата истерия при пускане блокчейна на Zcash. Е, да, ама само в скромен БГ мащаб. Понеже единствената разлика със стотиците други криптовалути е, че тук се цели не наднационална валута, а строго ограничена.


Толкова много завист не би следвало да заслужава изобщо отговор. Но в частта за Еврото и политиците ще ви отговоря - Еврото е опасно за нас, и ако успеем да го ерозираме, ще е голям успех. А ако харесвате политиците, то заслужавате единствено пълното ми презрение... Имате свобода да не копаете. Но имайте предвид, че все още лесно се копае. Ако един ден от това излезе нещо (то не се различава по нищо от другите крипто-валути, въпреки злобата ви), ако излезе нещо, сам ще се ядосвате, ако сте пропуснал да изкопаете нещо.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 30 Яну 2018, 09:52

monopola написа:Много е жалко, когато подобни на теб мрънкат за доброто на страната. И цялото ти дуднене и школовката на тема фалшиви новини няма да промени факта, че си направил някаква нескопосана смешка, но пък си дръзнал директно да препращаш криптовалутата си към валутата Български Лев. Зад едното стой моето Отечество, зад другото стой някакъв такъв като теб, дето бизнеса му е фалшиви новини..... Аз пък, при все моето не особено голямо значение за света, плюя на това, което си сътворил....


Фалшивите новини са много по-истински от новините на мейнстрийма, пред които сигурно се прехласвате. Новити за бат ви Бойко, атлантизма и светлото бъдеще. Но тук не е темата за това явление. Аз лично не се срамувам. На сайта ми ясно пише, че новините са фалшиви, не заблуждавам никого. Това е художествено творчество, но е факт, че влияе на обществения процес. И аз лично съм доволен, че поне вбесявам политиците. Много се дразнят. Вие какво сте направили срещу тях, преди да хвърляте камъни срещу мен?
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 30 Яну 2018, 09:58

guBaHe написа:
dobribozhilov написа:
Alrikabah написа:Ей, ама сериозно изпечено е и тукашното комюнити... Няма шега!
С първите два поста му изкараха половината кирливи ризи на господина ;)


Въпреки това, разчитаме именно на това "комюнити" - да се присъедини - за свое добро (още се копае сравнително лесно), и за доброто на страната...


С какво точно ще допринесете за доброто на страната, че не мога да схвана?

Помолих за линк, към някакъв сорс, който мога да сваля и компилирам, но така и не получих. Имам уверението ви, че на сайта има линк към сорса, но така и не открих нищо.
Цялата работа е доста несериозна - има още един мистериозен човек с вас, който явно е пуснал пула (част от линковете е него водят към сайт на друга монета). Никъде никакви технически детайли, освен алгоритъма. Оставам с чувствoто, че изобщо си нямате на представа какво правите, как да го направите.. т.е. нямате техническите познания. 2 месеца са много време, достатъчно за някакъв свестен сайт, roadmap, представяне на девелопърите...

Не виждам каква подкрепа очаквате, след като всичко е толкова неясно, че наистина хора като повечето тук, парили се от подобни еднодневки изразяват негативно мнение. Вие не правите нищо, за да разсеете тези съмнения. По начина по който са написани "новините" в сайта се вижда, че сте далеч от знанията, необходими за стартирането и поддържането на такъв проект. А премайн няма, защото не знаете как да модифицирате сорс кода.

Човек, чиито бизнес е писането и разпространяването на фалшиви новини, да заявява, че бил за доброто на страната тоя проект е малко....
Някакси не мога да ви повярвам. Само общи приказки и нищо насреща, освен един незнайно как пуснат пул и няколко daemon-а предварително компилирани незнайно от какво и кого.


Нека ви обясня нещо. Аз не съм техническо гуру. Не го и претендирам. Но все пак считам, че съм доста квалифициран. Не съм и търговско гуру. Но все пак имам някакъв опит. Накратко - предприемачът е човек, който не е гений в никаква област, но знае по достатъчно от други области. Именно това е причината аз да стартирам "левкойна", а не някой от вас, който вероятно е технически по-грамотен. Не ми е проблем, че не съм гуру, нито че не мога да промоцирам продукта идеално. Знам, че тези които могат едното от двете, нищо не са направили. И няма да направят. Защото не са предприемачи. Това са правилата на реалността. Много трудно ще намерите компютърен гений, който да е направил някакъв продаваем продукт. Прави го някой, който може и да е по-зле с продуктите, но има поглед в бъдещето. Аз съм това. Не е сигурно, че този проект ще успее. Всъщност до момента имам повече от 50 бизнес-проекта, и само 3-4 са успешни. Това са законите на пазара. При всички е така - и при Гугъл, и при Джобс, и при Бил Гейтс. В повечето си начинания се провалят. Но съм съвсем сигурен, че единственият път да направиш нещо (евентуално), е да опиташ.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот monopola » 30 Яну 2018, 10:07

Стига се усуква бре. Баси глупостите. Еврото, политиците, баси популизма жалък. Тук не е аудиторията на сайтовете ти, че да минаваш с феисбук мъдрости.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот stylius » 30 Яну 2018, 10:16

Не знам какво си тръгнал да се защитаваш срещу всяко мнение, това е като да се наложиш като просто викаш по-силно. Тук хората рядко са овце и често са обиграни в криптото. Това, че си следвал някакъв гайд, кръстил си валутката гръмко и си си повярвал, че си направил нещо голямо - ми ок, ама не опитвай да го продадеш като по-добро от нарязания хляб.

И най-важното - какво значи да копаем тази валута? Какъв е смисъла, освен да капят някакви левкойнчета? При другите валути това копане има някакъв смисъл, като верифициране на транзакции и вкарване на други данни в блокчейна. Какъв е смисъла тук, като създателя споделя идеята да не се търгува? Какъв е смисъла от изкопаните блокове, ако са празни? Този целия проект звучи като опит за забогатяване от страна на създателя на гърба на други копачи, а тази тема - лов на овце. Но какво друго да се очаква от профи кликбейтъри.

Промотирай си валутата във фейсбук сред други псевдо-националисти, които четат само заглавия, и не се занимавай с хора които копаят и изследват крипто и блокчейн технологии от години.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin