Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създателя

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създателя

Мнениеот dobribozhilov » 28 Яну 2018, 20:27

ВАЖНО! ПРОМЯНА!

Българската крипто валута ЛевКойн сменя платформата си, и се прехвърля от CryptoNote на ERC777.
Всички стари койни могат да бъдат обменени за нови. Старите не се губят, оставят си ваши, те са само източник на информация за това колко притежавате.
Ако някой рестартира стария блокчейн, ще имате същото количество от 2 различни койна.

Краен срок на обмяната: 18 октомври 2019

За обмяна: http://www.levcoin.net
Или Фейсбук групата (търсете администраторите): https://www.facebook.com/groups/1953633988287679/

Информация за новия койн:
Име: LevCoin
Символ: LEV
Децимали: 18
Общо предлагане: 9 000 000
Etherscan: https://etherscan.io/token/0x0ccbee9c238e7b165aa5dbe652360b64ef23ad29
Сайт: ЛевКойн

(Редактирано на 21.08.2019)

Старо съобщение:
.....
Здравейте,

Видях, че по този въпрос вече има по-ранни съобщения, дори ме подканяха да се явя да обясня. Но реших да изчакам да видя какво ще стане, преди да го направя. Сега вече ситуацията е приблизително изяснена, и мисля че може да се направи по-широко промоциране.
Както вероятно знаете, преди около 1 месец и половина бе пусната първата българска крипто-валута "Левкойн". Едно мое споменаване във Фейсбук доведе до абсолютна бомба и лавинообразно нарастване на интереса. То довете до много нови копачи, доведе и доста проблеми.
Факт е, че няколко седмици имахме проблеми, правихме ъпдейти, имахме и спорове с доста хора.
Но към настоящия момент всичко това е решено. И твърдо можем да кажем, че такава валута съществува.
В момента има около 600-700 "пиъра" в мрежата, като "демона" показва около 100 постоянно включени средно. Реално включените са повече, защото повечето хора вече копаят през един от 5-те пула, които се появиха. Има ентукиасти и за още пулове.
Валутата е базираната на CriptoNote и в момента сложността на копане е между 10 и 13 милиона.
С мощност от 100 хаша, можете да изкопаете 1,5-2 левкойна на ден. Това е моята домашна техника от няколко стари лаптопа.
Има и доста включили се с ригове и видеокарти. С 4 видеокарти и мощност от 1,5-2 килохаша, правим с един приятел 30-40 койна на ден.
Валутата няма "пре-майн". Има малък "ранен майн". Това изглежда почтено към потребителите. Но истината е, че не се оказа най-добрия избор. В момента имаме проблеми с това как точно да финансираме продължаващата разработка. Намерихме решение като впрегнахме комисионите от единия пул и няколко видеокарти да "копаят" за фонд, с който да се финансира поддръжката. Но приятелски съвет бих дал на бъдещи койн-предприемачи - отделете "пре-майн". Пише, че не е почтено, но реално е съвсем почтено. Разработката и поддръжката трябва да се финансира някак си.
Макар това да е малко против моите възгледи, Левкойнът вече се и търгува. Стигна до цена 3 лв. за 1 койн, като (аз не знам, не съм търгувал) твърди се, че в момента цената е около 2,50. Тази цена изглежда направо космическа. С нает риг от 1 килохаш, който струва 6 долара на ден, могат да се изкопаят до 20 левкойна. По 2,50 излиза 50 лв. Плащаш 6 долара, получаваш 50 лв. Мисля, че някои вече го правят. Аз не съм го правил, защото считам, че валутата е твърде рано да се търгува. Това са чисти спекулации. Но чисто пазарно, това не зависи от мен, и се случва. Сега ентусиасти ще пускат борса от 1 февруари.
Левкойнът все още няма някои важни елементи от типа на пълен графичен интерфейс (така че и баба ви да може да работи с левкойни). Не е пуснат и блокчейн експлоръра.
Но истината е, че имаме вече "комюнити", което според написаното в литературата, е най-важното. Имаме поне няколко стотин фена и копача, и мисля, че от тук насетне няма как да вървим надолу.
Това е накратко "Левкойнът". Надявам се тази информация да ви е полезна.

Добри Божилов
Последна промяна dobribozhilov на 21 Авг 2019, 11:25, променена общо 1 път
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06


Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот guBaHe » 28 Яну 2018, 21:11

Тази книжка ваше дело ли е, г-н Божилов ?
Прикачени файлове
360070.jpg
360070.jpg (38.68 KiB) Прегледано 5970 пъти
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 28 Яну 2018, 21:21

В статията има някои неточности, но за подобен тип издание, е сравнително вярна.
Книгата, разбира се, е моя. Въпросът е реторичен, с оглед на факта, че можете да четете и там си пише авторът. Най-вероятно представлява форма на заяждане.
Стоя зад написаното и в книгата, и в статуса за фейковете. От теста на времето, част от прогнозите в книгата се сбъднаха, други - не. Това очевидно доказва, че съм човек и не съм съвършен.
Фейковете - бъдете благодарни, че ги има. Те са единственото нещо, което в момента дразни истински политиците. Ама истински - просто не могат да приемат, че някой освен тях може да лъже, и това да им вреди. Само на тях им е разрешено да лъжат и да крадат после. Е, фейковете са Божието наказание за политиците. С техните методи по техните глави. Изобщо не се срамувам, че го правя. Тези боклуци си го заслужават напълно! Ще уточня с гордост, че не пиша фейкове за ваксини, кем-треилс, паразити, чудотворни билки и пр. Намирам това за неетично и опасно. Пиша само и единствено за политици, и съм много доволен, че те страдат... Ако знаете само как страдат, и какви хора са ми се обаждали да хленчат... Някой най-после намери един малък "бич" за политиците :)
Но предлагам темата да е за крипто-валутите, а не за другите ми дейности.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот s0ngangel » 28 Яну 2018, 21:40

Каква е причината за създаването на левкойн?
С какво се отличава или превъзхожда стотиците други вече съществуващи криптовалути?
Къде ви е Пътната карта, понежe не успях да го открия на сайта ви?
Какви изобщо са целите ви за развитие, щом се нуждаете от финансиране?
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот guBaHe » 28 Яну 2018, 21:41

Аз мога много добре да чета, просто исках да разбера дали става въпрос за един и същ човек и въпросът не е риторичен, а уточняващ.
Не виждам защо си мислите, че се заяждам.

И щом наистина сте един и същ човек - както каза колегата по-горе, а и според мен - не сте подходящ за човек, зад криптовалута. Виждам, че е създадена през сайта https://cryptonote.org/. Никъде на сайта ви няма примерно страница която да представя екипа ви и затова си мисля, че вие сте единствения, който стои зад "създаването" на валутата, наемането на виртуалка за пул и инсталирането на Wordpress на хостинг. Не успях да намерия и връзка съм сорс кода (знам, че сте противник на тези неща) но все пак го открих в гитхъб, за което се надявам да ме извините. Колкото до бъговете, които фиксвате - не виждам пул рикуести от вас или ваши редакции на кода във гитхъба.

При всичко това което написах - желая ви успех. Аз лично намирам цялата тази работа за несериозна. Даже не знам каква е тая борса, която се е навила да листне монетата, при условие, че нямате блокчейн и в момента с тези "форкове" е много лесно да се оспори транзакция или пък да се разбере в кой чейн е нода ви.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 28 Яну 2018, 22:47

s0ngangel написа:Каква е причината за създаването на левкойн?
С какво се отличава или превъзхожда стотиците други вече съществуващи криптовалути?
Къде ви е Пътната карта, понежe не успях да го открия на сайта ви?
Какви изобщо са целите ви за развитие, щом се нуждаете от финансиране?


Причината - подобна на всички други валути. Някой решава да опита нещо и го прави. Конкретно при тази, има една допълнителна причина, но тя не се споделя от всички. Тя е по-скоро мой личен мотив - считам, че влизането в Еврозоната е опасно за България, и мисля, че ако до 2-3 години има добре разработена българска крипто-валута, тя може да ни предпази от част от негативите от еврото. Но това е личен мотив, не го споделят всички.

С нищо не се отличаваме. Същата технология.

Няма Пътна карта. Всичко стана твърде бързо. Стартира, после едно съобщения във Фейсбук ни хвърли в "шаш и паника". Работим на пожар. Според задачите. Изненадани бяхме всичко толкова бързо да стане.

Финансиране? Не толкова. Просто трябва да има някакъв ресурс, за да се поддържат дивелопърите и да се наемат дори такива. Бихме могли да заделим нещо пре-майн, и да наемем хора с койни. Но не сме го направили. Сега го правим с комисионите от едни видеокарти и от един от пуловете.
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот dobribozhilov » 28 Яну 2018, 22:51

guBaHe написа:Аз мога много добре да чета, просто исках да разбера дали става въпрос за един и същ човек и въпросът не е риторичен, а уточняващ.
Не виждам защо си мислите, че се заяждам.

И щом наистина сте един и същ човек - както каза колегата по-горе, а и според мен - не сте подходящ за човек, зад криптовалута. Виждам, че е създадена през сайта https://cryptonote.org/. Никъде на сайта ви няма примерно страница която да представя екипа ви и затова си мисля, че вие сте единствения, който стои зад "създаването" на валутата, наемането на виртуалка за пул и инсталирането на Wordpress на хостинг. Не успях да намерия и връзка съм сорс кода (знам, че сте противник на тези неща) но все пак го открих в гитхъб, за което се надявам да ме извините. Колкото до бъговете, които фиксвате - не виждам пул рикуести от вас или ваши редакции на кода във гитхъба.

При всичко това което написах - желая ви успех. Аз лично намирам цялата тази работа за несериозна. Даже не знам каква е тая борса, която се е навила да листне монетата, при условие, че нямате блокчейн и в момента с тези "форкове" е много лесно да се оспори транзакция или пък да се разбере в кой чейн е нода ви.


Има линк към гита на сайта.
Екипът ни в момента сме 2 души. Плюс тези, които правят пулове, борси и пр., но те реално не пипат по кода.
За момента е направена една редакция на кода, свързана със секюрити бъг. По погрешка е мърджнато направо в мастъра а не е като отделен бранч.
Борсата е КРИПКО - българска. Но сега ще се пренася на друга борса, специално направена за "левкойна". Ясно уточних, че съм против ранната търговия и тези процеси не ме интересува.
Нещо против WordPress ли имате? Чист HTML ръчно написан ли трябваше да сложа?
http://www.levcoin.net - Левкойн - българската крипто-валута
dobribozhilov
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Яну 2018, 20:06

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот guBaHe » 28 Яну 2018, 23:47

Нищо против WordPress, аз го ползвам доста, просто човек, който е твърдо против opensource да ползва само и единствено такъв за проекта си.......

Направете някаква по-прегледна страница, напишете спецификациите на монетата примерно.. сайта е доста объркващ и прилича повече на новинарски сайт, отколкото на такъв, посветен на някаква монета.

Опитах да компилирам кода от гитхъб сорса, но дава грешка и компилацията спира. Ако някой иска да ползва ще трябва да е това, което му давате вие, т.е. да ви има 100% доверие...
Сериозно ли архив за Убунту в zip файл?!?!
Няма ли начин да се пусне това на нещо друго освен уиндоус и убунту и то точно с libboost 1.55?
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот jamiemirror » 29 Яну 2018, 12:26

Да обобщя - мирише си на класически СКАМ, затова и първият ми коментар е към профила на основателя.
Техническите детайли само подкрепят СКАМ тезата - създаването на "валутката" е с цел лично обогатяване - и толкова. Абсурд е криптос да се ползва и с политически или дискриминационни цели, идеологията му е точно обратната - глобален разпределен ресурс.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Следваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin