Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създателя

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот guBaHe » 30 Яну 2018, 10:42

dobribozhilov написа:
guBaHe написа:
dobribozhilov написа:
Alrikabah написа:Ей, ама сериозно изпечено е и тукашното комюнити... Няма шега!
С първите два поста му изкараха половината кирливи ризи на господина ;)


Въпреки това, разчитаме именно на това "комюнити" - да се присъедини - за свое добро (още се копае сравнително лесно), и за доброто на страната...


С какво точно ще допринесете за доброто на страната, че не мога да схвана?

Помолих за линк, към някакъв сорс, който мога да сваля и компилирам, но така и не получих. Имам уверението ви, че на сайта има линк към сорса, но така и не открих нищо.
Цялата работа е доста несериозна - има още един мистериозен човек с вас, който явно е пуснал пула (част от линковете е него водят към сайт на друга монета). Никъде никакви технически детайли, освен алгоритъма. Оставам с чувствoто, че изобщо си нямате на представа какво правите, как да го направите.. т.е. нямате техническите познания. 2 месеца са много време, достатъчно за някакъв свестен сайт, roadmap, представяне на девелопърите...

Не виждам каква подкрепа очаквате, след като всичко е толкова неясно, че наистина хора като повечето тук, парили се от подобни еднодневки изразяват негативно мнение. Вие не правите нищо, за да разсеете тези съмнения. По начина по който са написани "новините" в сайта се вижда, че сте далеч от знанията, необходими за стартирането и поддържането на такъв проект. А премайн няма, защото не знаете как да модифицирате сорс кода.

Човек, чиито бизнес е писането и разпространяването на фалшиви новини, да заявява, че бил за доброто на страната тоя проект е малко....
Някакси не мога да ви повярвам. Само общи приказки и нищо насреща, освен един незнайно как пуснат пул и няколко daemon-а предварително компилирани незнайно от какво и кого.


Нека ви обясня нещо. Аз не съм техническо гуру. Не го и претендирам. Но все пак считам, че съм доста квалифициран. Не съм и търговско гуру. Но все пак имам някакъв опит. Накратко - предприемачът е човек, който не е гений в никаква област, но знае по достатъчно от други области. Именно това е причината аз да стартирам "левкойна", а не някой от вас, който вероятно е технически по-грамотен. Не ми е проблем, че не съм гуру, нито че не мога да промоцирам продукта идеално. Знам, че тези които могат едното от двете, нищо не са направили. И няма да направят. Защото не са предприемачи. Това са правилата на реалността. Много трудно ще намерите компютърен гений, който да е направил някакъв продаваем продукт. Прави го някой, който може и да е по-зле с продуктите, но има поглед в бъдещето. Аз съм това. Не е сигурно, че този проект ще успее. Всъщност до момента имам повече от 50 бизнес-проекта, и само 3-4 са успешни. Това са законите на пазара. При всички е така - и при Гугъл, и при Джобс, и при Бил Гейтс. В повечето си начинания се провалят. Но съм съвсем сигурен, че единственият път да направиш нещо (евентуално), е да опиташ.


Сега ще го напиша така, че да ме разберете добре:

Айде бе, човек, дай някакъв сорс, който мога да компилирам и да пусна портфейл или басейн примерно. Тия, дето сте ги дали да се теглят от докс им нямам доверие, най-малкото под уиндоус няма да стартирам такъв файл, а линукс иска задължително убунтуи то със някакви много стари библиотеки. Сорса, който намерих в гитхъб не се компилира, не и без редакции, но ми писна да оправям и зарязах. Дайте сорса, от който сте компилирали daemon-ите. Или кажете на тоя, дето го е направил да ги качи в гитхъба.

Баси, колко трябва да се моля и да получавам общи приказки насреща?!?!! Явно човек и да иска - няма как, трябва да е с това, което вие искате и кажете. Така не се прави.

А и според лиценза (знам че не ви харесва) сте длъжен да публикувате сорс кода!
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот konqueror » 30 Яну 2018, 11:30

https://github.com/dobrimbozhilov/levcoin

Код за потвърждение: Избери целия код
This branch is 15 commits ahead of cryptonotefoundation:master


И като видиш какви са 15-те commits ще схванеш гениалността на дивелъпърите :D
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот Mateev » 30 Яну 2018, 12:08

dobribozhilov написа:Това написано от този човек и до момента не знам вярно ли е или някакъв луд човек се прави на велик. Твърденията за 1000 процесорни ядра са абсурдни, 70 сървъра и пр.


Преди да започнеш да плещиш поредната глупост, защо първо не си направи проверка в собствения си блокчейн? Ако я беше направил, щеше да видиш, че от блок 9367 до блок 12670 повече от 95% от блоковете са изкопани от един единствен адрес, а именно:
bg2XfQGF8Kpgdyo9eefyLqGuAhZA5fn7DhmTZihpBfjv4UMvWYAaUrLdaDcdaAWFHH64LRMDbqJZwFkppmbXaygJ23ERhoYDi

Също така ако беше малко по-компетентен, щеше сам да съобразиш, че това няма как за 24 часа да се направи на един единствен компютър, който да надделее над 20-30 други човека с по 1 компютър, които също се включиха да копаят. Единственияt начин да надделея над тях беше да пусна програмата на всичките 70 компютъра, и да - броя на ядрата по техните процесори наистина е малко над 1000. А това пък от своя страна го знам, защото на същите тези компютри има инсталиран MetaTrader5 Strategy Tester, и за разлика от твоя сайт в сайта на MQL5 има разкошна подробна статистика, част от която е и броя на ядрата, с които се тества.

Та искам да кажа, че всяка една написана от мене дума е вярна, и лесно може да бъде проверена. Същото обаче не може да се каже за тебе, още повече че сам си признаваш, че си бог на измислиците и лъжите. Такива хора аз не ги уважавам, още повече когато сам започна да откривам противоречия и измислици в техните постинги по форумите. Така че пиши по-малко, за да те хващаме в по-малко лъжи.

И още нещо - само човек, който е свикнал да лъже и да мами, само такъв човек може да си помисли, че и другите хора правят същото. Да, ама не ..... Другите хора са си нормални - не лъжат, не мамят и затова и не се съмняват в моите приказки за броя на компютрите, процесорните ядра, и изкопаните блокове. Така че помисли си много сериозно върху това, което ти го написах. Имаш психологически проблем, които те прави различен от нормалните хора, и все още не си го осъзнал това.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот Mateev » 30 Яну 2018, 12:16

А ако ти се виждат много 70 компютъра - ще ти кажа, че те наистина не са толкова. Истинската бройка е над 350 компютъра в състава на всички поделения в нашия холдинг, на който аз съм един от собствениците. Нещо повече - аз съм системния администратор и с едно чукване на мишката мога да се разпореждам със съдбата на всичките 350 компютъра. За мене беше просто детска играчка да пренасоча копането на 70 от тях към твоя левкойн. Ако имаше нужда, щях да пренасоча всичките 350, още повече че тогава бяха почивни дни и хората не работеха по тези компютри.

Не си мисли обаче, че копането на твоя левкойн е безплатно. Това не е така. Всички хора, които го копаят, всъщност са се лишили от възможноста да изкопаят някоя друга, по-печеливша криптовалута. Тоест те са се лишили от някаква печалба, която са я вложили в твоя левкойн. Също така има и разходи за електричество, както и за амортизации на компютрите.

При това положение много смешно, да не кажа много нагло звучат непрекъснатите ти подмятания само да копаем левкойни, но да не търгуваме с тях. Имам чувството, че се опитваш да ни правиш на глупаци, като ни казваш какво да правим. Също така имам чувството, че се опитваш да се разпореждаш със собствените ни инвестиции в хардуер и със собствените ни разходи за амортизации и за електроенергия.
Последна промяна Mateev на 30 Яну 2018, 12:28, променена общо 3 пъти
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот jamiemirror » 30 Яну 2018, 12:17

Абе какво сте тръгнали да му искате сорс на тоя неуспял натегач в политиката? Сам си призна че не е достатъчно квалифициран в нищо.
Щял да ерозира еврото - мохабети от 1001 нощ, да си потъва в изолация там, в тоя аспект криптото е показателно колко струват технологиите и идеите зад всяка отделна стинка. Зад тая няма нищо освен хейт, разруха и национализъм - даже се чудя дали не е за прокурор авторът на цялата идеология.

Матеев ми идва прекалено подробен принципно, но в тая тема - само адмирации!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот guBaHe » 30 Яну 2018, 12:39

konqueror написа:https://github.com/dobrimbozhilov/levcoin

Код за потвърждение: Избери целия код
This branch is 15 commits ahead of cryptonotefoundation:master


И като видиш какви са 15-те commits ще схванеш гениалността на дивелъпърите :D


Аз това го намерих, ама нещо не може да се компилира заради грешки в сорса и тук-там липсващи inludes. Поне на дебиан не успях.

И да, commits (в кода) са само за параметрите на монетата, нищо повече. Не знам дали само на мен ми стана ясно, че няма никакви девелопъри.

Не виждам коя борса, ще листне нещо толкова.. измислено, без нищо зад него....
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот Mateev » 30 Яну 2018, 12:45

guBaHe написа:......Не виждам коя борса, ще листне нещо толкова.. измислено, без нищо зад него....


А няма ли борса, няма и пазарна цена. Или по-точно пазарната цена е КРЪГЛА НУЛА. Та от тази гледна точка копачите трябва да си умножават броя на изкопаните койни по числото НУЛА и каквото получат като резултат, това ще е и тяхната печалба от копането ..... :D :D :D :D :D :D :D

А ако случайно се появи борса, то тогава пазарната цена бързо бързо ще стане 0.0000000000000000000001 лев, освен ако не се намери някой глупак, който да вложи МНОГО МНОГО живи пари в тази измислица.

Та от тука и препоръката ми към собственика на криптовалутата - вместо да пише в този форум и да се опитва да ни излъже да копаем без пари, по-добре да отиде в някой финансов форум, и да лъже паралиите да инвестират в левкойна. И ако намери хора с много пари, които да търсят левкойни, то тогава копачи лесно ще се намерят .... :clap: :clap: :clap:
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот jamiemirror » 30 Яну 2018, 13:19

Матеев, мечтата на пишман-основателя е да прокара валутата си със закон хахахаха!
Болни хора в политиката много, за жалост някои ни тровят с глупости и тук.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот konqueror » 30 Яну 2018, 13:22

Има достатъчно борси, които листват всичко, стига да се плати таксата. Друг е въпросът, че за този шиткойн едва ли някой ще прежали толкова пари.
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Относно "Левкойна"- българската крипто-валута - от създа

Мнениеот Mateev » 30 Яну 2018, 15:10

Нека да разгледаме един хипотетичен пример, който почти на 100% е сигурно, че все някога ще стане РЕАЛНОСТ. Просто е въпрос на време да се случи, и рано или късно се случва с всяка една слаба валута или криптовалита.

И така - представяме си, че още утре левкойна се листва на някаква борса, и започва да се търгува. Аз издебвам някоя нощ, когато няма почти никакви ордери, и започвам да продавам левкойни на себе си. За нула време свалям цената до 1 стотинка или дори и до 1 хилядна от стотинката, ако така ще ми стане по-готино. След това слагам един голям ордер за покупка на цена 2 хилядни от стотинката, и започвам да изкупувам всеки един левкойн, който се съгласи на тази цена.

Ха сега ми кажете как ще повишите цената да стане по-висока от 2 хилядни от стотинката?
Нали за да го направите, трябва да налеете в моя ордер милиони левкойни, но такива няма да бъдат изкопани в следващите 10 години. Дори и да се намерят други хора, които да са склонни да дадат по-висока изкупна цена, то те ще сложат не повече от 3 хилядни от стотинката, иначе кукувица трябва да им е изпила акъла.

Та искам да ви кажа, че към днешна дата всеки, който реши да си направи кефа, ще може да го постигне това с разходи не повече от 50-100 лева. За да не се случва това, трябва около левкойна да се завъртят милиони левове ЖИВИ ПАРИ, но аз засега не виждам откъде ще се вземат. Нека дори да приемем, че все от някъде ще се вземат. Но дори и тогава левкойна ще остане СЛАБА ВАЛУТА, защото Бъгария е една дребна пиклива икономика на фона на целия свят, и всеки един по-богат чичко на запад ще може да ни клати валутата накъдето си иска, харчеийки за това само пенсията си от 2-3 хиляди евра.

Има ли въобще някакъв шанс левкойна някога да стане стабилна валута, която да не може да бъде разклатена дори и с например 100 милиона долара? Няма такъв шанс. Следователно ако левкойна започне да се търгува, каквото и да наблюдаваме на неговата графика на цените, то винаги ще е плод на някаква манипулация на цените от някой с много пари. И проблемът ще е в това, че кръга от хората с много пари е прекалено голям, защото зад думичката "много" се крие цифрата 50-100 лева.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin