Биткойн форкове

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Биткойн форкове

Мнениеот val1900 » 25 Дек 2017, 16:36

Ето тук съм намерил описание на минали и предстоящи форкове https://quantco.in/ifo

Успял съм до момента да извлека Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, BitCore.
Ако успеете да намерите работещ Core Wallet за някой друг от форковете и извлечете успешно койни споделяйте тук.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Биткойн форкове

Мнениеот jkminkov » 25 Дек 2017, 18:00

byteball, тука има checker по адреси https://btcdiv.com/

btx има airdrop всеки понеделник
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Биткойн форкове

Мнениеот Mateev » 25 Дек 2017, 18:50

Аз съм пчелар и всичките тези фолкове ми приличат на роене на основното пчелно семейство - биткойна. Та всичките тези новоизлюпени роеве според мене само ще спомогнат за заздравяването на самия биткойн. Причината - ами всеки, който получи някакви "безплатни" пари от някой от роевете, моментално ще ги продаде, за да си купи биткойни. Това отново ще изстреля цената на биткойна нагоре, за сметка на сриването на цените на изроилите се нови криптокойни.

Единствената заплаха я виждам в B2X, защото тя ще привлече дребните притежатели на биткойни, за които 50 USD такса за транзакция изглежда убийствена. Така ще се сдобием с 2 лидиращи криптовалути - една за едрите притежатели на биткойни (нека да ги наречем бизнесмени) и една за огромния брой дребни притежатели. Дребните ще избягат при втората валута и ще облегчат транзакциите при биткойна, който ще се стабилизира и вече няма да се претоварва. Като пазарна капитализация обаче биткойна ще си остане на първо място, защото огромното количество дребни, които ще избягат, всъщност притежават една нищожна част от капитализацията на биткоййна.

Почти е сигурно, че правилото на Парето важи и при биткойна - 80% от транзакциите ги правят дребните притежатели, които всъщност владеят само 20% от пазарната капитализация. Следователно при роенето биткойна ще се разтовари от към транзакции 5 пъти, но при това ще загуби само 20% от капитализацията си и респективно 20% от цената си. И разбира се ще направи щастливи и двете групи хора - богаташите и милионите дребни притежатели.

Така разсъждавам аз и това рано или късно трябваше да се случи - да се отделят едрите от дребните в две различни криптовалути. Ще пострада основно криптовалутата на дребните, защото тя ще трябва да се справя с огромни претоварвания, а няма да има пари да плаща на миньорите за това, че поддържат мрежата.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Биткойн форкове

Мнениеот botsi90 » 25 Дек 2017, 23:27

не мога да разбера кой адрес трябва да се въведе тук за да проверим ?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Биткойн форкове

Мнениеот LuckyBG » 26 Дек 2017, 16:36

botsi90 написа:не мога да разбера кой адрес трябва да се въведе тук за да проверим ?


Въвежда се BTC адрес и се проверява към момента на съответния форк ако е имало наличност в него - какво количество монетки може да получите - в брой и съответно стойността им в долари.
Ако обаче сумата е малка, може и да не е оправдана цялата процедура за получаването им, но всеки сам си решава :)

П.С. Сигурно колегата вече се е оправил и обяснението ми е малко закъсняло :)
Честита Коледа и Весела Нова Година!
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Биткойн форкове

Мнениеот val1900 » 15 Яну 2018, 14:30

Нови успешно усвоени:
https://b2x-segwit.io/
http://supersmartbitcoin.com/
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Биткойн форкове

Мнениеот jamiemirror » 15 Яну 2018, 15:10

Второто как се получава?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Биткойн форкове

Мнениеот val1900 » 15 Яну 2018, 15:44

Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Биткойн форкове

Мнениеот jamiemirror » 15 Яну 2018, 17:28

Ъъъ, и тоя ли ще смъква 160ГБ?!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Биткойн форкове

Мнениеот zeox » 15 Яну 2018, 19:23

Момчета,

Някой наясно ли е с BitcoinAtom?
Първо ме интересува от кога е форка, защото имам известно количество биткойни и хич няма да откажа малко Атоми :P
Второ, някой копае ли го вече? Търсих пуулове но нищо не ми излиза освен една новина че някакъв пуул Biblotel.fr, щял да го листне. Във въпросният пул, все още не виждам опция за копане на Атоми. Имам една S9-ка която все още се избива, и ми се иска да покопае малко атоми.
zeox
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Яну 2018, 21:35

Следваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Hristo, ionicle, qbadabaduuu, viniamin