Radix (XRD)

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Radix

Мнениеот eddy » 06 Юни 2017, 12:16

Правилни ли са разсъжденията ми че:
това ще е валута, целта на която е да се държи на цена около 1 долар - няма да има такива скокове както bitcoin, ethereum или която и да е друга валута. Няма начин за рязко забогатяване и единствения начин за "печалба"(?) от тази валута ще бъде олихвяването, т.е. когато някой купува от нея и тогава се дели 50/50. Използвайки/отдавайки компютърът си за да извършва транзакциите може да се печели нещо, но още не е ясно какво? Ясното е, че няма няма да се ползва blockchain както при другите валути и съответно няма да може да се "копае" с досегашните "машини" тъй като алгоритъма е друг и се ползва CPU?
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 06 Юни 2017, 13:26

Да, общо взето така е, но не е сигурно, че ще удържи около долар. Дори не е сигурно, че формулите ще се окажат удачни при засилен натиск за купуване или продаване. Има се предвид ако има заявки за купуване повече от 20% от емитираните жетони.
За това се търси постепенно емитиране особено в началото докато паричната маса нарасне и се стабилизира.

Има олихвяване на сметките, само ако се държат в платформата RADIX DEX. Ако жетоните се държат по външни борси няма такова.
Идеята е цялата търговия да минава през платформата и външните борси да нямат толкова влияние.
Така популярния добив става като се остави компютър или сървър да работи и извършва услуги на мрежата.

Тези неща са по това което се говори във форума.
Не са излезнали официалните документи свързани с монетарната политика. Изчаква се вписването на патентите.
След това ще има повече инфо.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 14 Юни 2017, 17:45

iOTA излезе на bitfinex.com и вече зае 6-то място по пазарна капитализация.

Тези двета Iota и Radix както писах в началото са от трето поколение. :)

Дан Хюз (Radix) изразява мнение относно Iota в BTT - https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg19540753
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 15 Юни 2017, 07:12

За проблема с мащабирането
-------------------------------------
Fuserleer:

EN) A transactional DAG still relies on a global state to ensure double spends can't happen, thus its still vertical in nature even though the architecture promotes horizontal scaling.

Ultimately the problem of scale comes into effect when you try and shard it.  The structure of the transactions within the DAG is shard-friendly, but the consensus is not.

Lets say we shard a DAG into 2, and I present a transaction on the strongest tip on each shard.  Unless there is still a node that has both shards, the transactions I presented will validate in each, thus a double spend.

The 2 shard example is very simple, but as it scales you'll have less overlap between shards as nodes scale back how many shards they can support, thus the possibility of double spends going undetected increases.  Auto-detecting shard availability and overlap is an NP-Complete problem...i.e expensive!

BG) Транзакционния DAG все още разчита на глобален консенсусен статус на базата данни, за да гарантира, че двойното харчене не може да се извърши, и по този начин все още е вертикално, въпреки че архитектурата насърчава хоризонталното мащабиране.

В крайна сметка проблемът с мащабирането влезе в сила, когато опитате да накъсате сделките, за да ги обработете на порции. Структурата на транзакциите в рамките на DAG е благоприятна за накъсване и обработка, но консенсусът не е такъв.

Да кажем, че разделим DAG на 2 части и представим сделка за обработка на най-силния връх на всеки от дяловете. Ако все още няма възел, който има и двата дяла от транзакции, които представих, те ще се валидират във всеки от тях, т.е. ще имаме двоен харч.

Примерът с 2 парцела е много прост, но при мащабиране припокриването намалява между частите, защото възлите, които припокриват разделите и поддържат консенсуса намаляват, като по този начин расте възможността за двойна верификация на транзакция. Автоматичното откриване наличието на дялове и тяхното припокриване е нерешен проблем до момента...скъпа операция.
Последна промяна danisapfirov на 17 Ное 2017, 09:59, променена общо 1 път
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix

Мнениеот eddy » 15 Юни 2017, 13:57

Имам следния въпрос.
Да речем, че реша да оставя компютъра си да участва/да предоставя услуги - мога ли да включа още един компютър от същото айпи?
Или ако е зад рутер трябва ли да се отварят определени портове?
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 15 Юни 2017, 16:53

eddy написа:Имам следния въпрос.
Да речем, че реша да оставя компютъра си да участва/да предоставя услуги - мога ли да включа още един компютър от същото айпи?
Или ако е зад рутер трябва ли да се отварят определени портове?


За сега се правят настройки в рутера и се отваря порт който се пренасочва. Второ IP, за сега не.
Мисля че и по двата проблема ще има друго решение.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 30 Юни 2017, 11:24

Дан:

Радикс народе ...

Всички сте наясно, че понастоящем съм в Сан Франциско, подпомагайки застрахователния проект, който се изгражда върху Radix

В рамките на този проект има изискване да се създаде "Стая за сделки", където брокери, клиенти, застрахователи и т.н. могат да общуват, да споделят документи и да договарят условия
Залата за сделки е в основата си чат приложение с някои допълнителни части, специфични за застраховките

На основата на това изискване и факта, че искам да създам публичен частен проект, който се захранва от самия Радикс ... си мисля да...

Очевидно стаята за сделки на застрахователната компания трябва да бъде с качеството на краен продукт най-бързо, а около 90% от това, което ще се използва там, са обикновени чат "неща" (създаване на стаи, профили, изпращане на съобщения и т.н.)

Ако премахнем конкретните неща за залата за сделки, то това, което остава, е основно клонинг на Slack

Това е съвсем малка стъпка да се създаде децентрализиран Slack, който да стартираме като продукт сами.

За да започнем ще ни трябва обикновен чат, може би с качване на снимки и документи ... но основното, е че това ще е първия наистина децентрализиран чат, задвижван от DLT ... което работи БЪРЗО!

Бихме могли също така да откраднем много от шумотевицата около Статус базиран на Етереум, тъй като те не стартират до следващата година (и те просто имат 200М + ICO, което е АБСУРДНО за чат приложение)

Както и да е, предимствата от пускането на децентрализиран Slack клонинг са многобройни.

1. Slack клонинга ни позволява да поставим нещо на пазара!
2. Ще можем да тестваме платформата, без да се безпокоим за загуба на данни ... хората няма да са ни най-малко нащрек, ако има проблеми със съобщения. Не е като с пари.
3. Ще можем да се насочим към ОГРОМЕН пазар извън криптосферата, където има много по-ниски висящи плодове и да изградим основата на нашата потребителска база.
4. По-късно, когато въвеждаме транзакции (и други функции на RADIX), можем да увеличим тези функции на основата на вече привлечена база от потребители.

Това може да го измъкнем от вратата доста бързо, няма да имаме нужда от ICO, така че настоящите инвеститори няма да се размият. Ако можем да го мащабираме за бизнеса, тогава можем да ги таксуваме за договор за поддръжка, който носи приходи. Мащабът е достатъчно голям и няма нужда от друго ICO, в случай, че средствата с които оставам, могат да доведат до развитието на всичко останало, докато пълната платформа бъде готова.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Radix

Мнениеот 2GOOD » 30 Юни 2017, 12:45

jorro написа:Еми супер!
Този проект би могъл да се възприеме от правителствата и банките и да стане допълнение към фиатните пари :clap:


Подкрепям, Бъдещето е сега.

Специално за идеята за децентрализиран чат, има резон, но не мисля че е жизнено важно условие. Но наистина ще помогне за развитието, особено ако се получи добър и лесен за ползване краен продукт.

П.С.
===
Глупости пиша децентрализиран, криптиран, анонимен чат е мечта :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Radix

Мнениеот as3n » 01 Юли 2017, 16:17

Хоп, аз съм тук, Стамен яко го пери шайбата, мен от доста време ме дразни натякването на неговите виждания.
as3n
 
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Апр 2015, 18:37

Re: Radix

Мнениеот danisapfirov » 01 Юли 2017, 17:29

Да, там ако не кажеш за блокверигата на биткойна не си от неговата партия. Неговото стана някаква мания вече.
Тука ще пишем. :)

При тези пичове има всичко.

E има и арогантни биткойн фанатици, но за сега няма проблем с тях.
Един директно предложи да ме изхвърлят от тук :)
Последна промяна danisapfirov на 25 Юли 2017, 20:57, променена общо 2 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin