Storj

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Storj

Мнениеот zaphod72 » 16 Окт 2017, 08:38

Виждам, че постът е старичък, но Storj се развиват супер добре за сега и аз учатвам с две ръце в проекта им! Съвсем сериозна комания са! Следете новините им в Туитър и на сайта им, а и световните новини за блок-чейн програмите. БОгати компании се закачиха за тях наскоро и интересът непрекъснато нараства. Аз съм им отдал 300ГБ и до момента, за 3 седмици те почнаха да използват 100 ГБ от него и всеки ден нараства с по няколко ГБ. Явно имат юзъри. Самият аз съм техен юзър и държа на техния клауд около 20 ГБ мои фйлове, защото като техен "фермер" (както самите те наричат хората които си дават дисковете под наем) имам 25 ТБ безплатно пространство за една година. Интеграцията им с File Zilla работи супер добре! Ако някой иска да си даде свободното място на хард диска под наем срещу Ether и да стане техен фермер, може да се регистрира през линка ми с тях: https://app.storj.io/login#/signup?referralLink=mangler-debriefers-772

Колкото до Sia, те имат по-сериозни изисквания за постоянството на видимостта а шерваното пространство, така че с тях не съм се вързал още, но пък вярвам в прогреса им и затова съм си хупил към 100 000 siacoinс, ей така за всеки случай :-) Сега струват фрагменти от цента...
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: Storj

Мнениеот zaphod72 » 16 Окт 2017, 09:23

xaoc147 написа:преди малко го гледах..... мислите, че има развитие по това нещо? Преди малко четох и за HDD мининга, но изглежда го изтървах..... освен ако не закупя доста хардове. Преди време бях много надъхан за биткойн, но финансови проблеми ме спряха и сега търся алтернатива. Сега обмислям това Storj, но нещо не разбрах много много как ще се плаща (видях ги тези SJCX койнс, но къде и как ще се въртят не знам)


Има развитие непрекъснато! Просто гледай Туитър новиите им и тези в сайта им. Има сериозен итерес от големи фирми и според мен ще се развият по-бързо отколкото си мисля. Ако дадеш дисково пространство под наем, те ти плащат в Ether всеки месец, след като изчислят какъв е твоя дял. Още малко и ще дойде време да получа първо плащане, до момента ползват около 100ГБ от мои дискове и непрекъснато нараство. Ако се поинтересуваш, ето ти линка ми към тях: https://app.storj.io/login#/signup?refe ... iefers-772


Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (63.12 KiB) Прегледано 2148 пъти
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: STORJ.IO някой пробвал ли е?

Мнениеот zaphod72 » 16 Окт 2017, 09:44

andrianski написа:Накратко: шерваш дисково пространство и чакаш монети SJCX . Някой пробвал ли го е и какви отзиви има? Аз съм шернал 1 TB, ама кога и какво ще получа не става много ясно.


Плащат в Ether всеки месец в зависимост колко пространство си отдал и какава е била видимостта му през това време. Не казват ясно колко, но аз съм им фен (четете новините в сайта и Туитър), съвсем сериозна комоания са и работят много! Дал съм им доста място, засега ползват само 100 ГБ пт него, но весеки ден се увеличава по малко. Ще видим другия месец какво кога и колко ше платят. Ако някой иска да се включи, ето линка ми с тях: https://app.storj.io/login#/signup?refe ... iefers-772

Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (63.12 KiB) Прегледано 2128 пъти
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: Storj

Мнениеот danisapfirov » 16 Окт 2017, 10:37

Използвах горния референтен линк на zaphod72 и споделих 820 GB.
Този регистриран след мен нека да използва моя:
https://app.storj.io/login#/signup?refe ... andean-877
Прикачени файлове
820GB.PNG
820GB.PNG (7.13 KiB) Прегледано 2144 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Storj

Мнениеот zaphod72 » 16 Окт 2017, 11:25

@danisapfirov

Супер, благодаря! Имам им доверие и силно се надявам да допринесат за децентрализацията!

P.S. Имам малкa грешка в постовете ми за Storj - плащат с техния STORJ (чете се Storage, между другото), който е токен под Ethereum и отива в Ether Wallet- а на фермерите, не с Ether като такъв. Обърках ги с едни руснаци... сори!
zaphod72
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Окт 2017, 03:39

Re: Storj

Мнениеот danisapfirov » 16 Окт 2017, 11:34

И аз благодаря за информацията. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Storj

Мнениеот chardak » 29 Авг 2020, 11:37

Последният пост от 2017та, да ъпдейтна малко.

Storj токените са етериум базирани и се ползват за разплащане при ползване на Storj мрежата. Тези които отдават дисково пространство им се плаща със storj, а тези които наемат може да плащат с фиат или storj.

Преди година и нещо започнаха тестовете на новата Storj v3 децентрализирана мрежа за отдаване/наемане на дисково пространство, като в нея са отчетени недостатъците на предните, най-вече при скалирането на системата. От Март тази година вече е пълен рилийз, дотогава бяха бета тестове, като участниците получиха добре суми от компанията.

Последната една седмица цената на storj токените избухна и за месец вече се увеличи 5-6 пъти. Това се дължи според мен на две неща. Отскоро започна да се търгува в Кракен, а преди дни беше обявена интеграция с Filezilla
Изображение

За отдаващите дисково пространство: плащат по 1,5 долара за използван терабайт на месец + 20 долара за терабайт изходящ трафик + 10 долара за терабайт изходящ рипейр трафик(когато някой е напуснал системата и информацията се трансферира върху друг диск). Плащането става със storj токени
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Предишна

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin