Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 06 Май 2014, 15:40

Ами НЕ Е, ще се записват САМО и ЕДИНСТВЕНО ЕГН-та, (и, евентуално, дата на получаване на тези 100 у.е.)
Засега съм само физическо лице (студент с много слаби правни познания). Имам 18 години, и мога да понеса отговорност за изтичане на тези ЛД, ако само аз ги администрирам; иначе всеки, който се включи в раздаването на валутата, ще си носи и отговорността за изтичане на ЛД.
Цялата тази идея ще има смисъл, ако намеря съмишленици във този форум (или на друго неизвестно място), готови да помогнат с каквото могат (програмиране, раздаване, учредяване на фондация примерно (или какво там КЗЛД кажат, че трябва да бъде).
Та както и да е. Предлагам първо да видим колко хора ще подкрепят тази идеи (поне на думи в тази тема на форума), и после да предприемам(е) каквото и да било.
***
П.С. 1.
ЕГН-та може да си генерираш в интернет колкото искаш, и в сайта на НАП за здравни осигуровки да им видиш и истинските имена на притежателите, после имената се търсят в избирателните списъци (и се намира адреса с погрешност до квартал или част от квартал).
***
П.С. 2. В писмото си до КЗЛД дадох линк и към тази тема...
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот ZAX » 06 Май 2014, 17:11

vellen написа:Аз го мислех с пунктове за раздаване на валутата. Човек идва с лична карта, проверява се ЕГН-то в базата "Лица, получили 100 BLC", ако не фигурира там, записва му се само ЕГН-то (пак там), и му се превеждат на указан от него адрес. Ако дойде пак ЕГН-то вече ще го има в базата.

Днес само глупости чета в този форум...

Хората тук обикновено държат на анонимността си (мен не ме гледай). Ти ще ги разкарваш до някакъв си пункт и ще им събираш лични данни, от къде на къде? И то за някакви жълти стотинки... А тези които не могат да се явят лично?

Да приемем че получиш разрешителните и ти се разминат глобите, а знаеш ли колко персонал ти е необходим?

И все пак щом така си го решил, пак е по-добре от на гущеров необоснования премайн. Ще се опитам да дам една идея: Имаш еди колко си български граждани N на брой и на всеки от тях ще има по 100 монетки подарък от премайна, който в същото време е 50% и всичко това по условие. Значи логично следва че максималният брой монетки трябва да бъдат 2xNx100 или броя на българските граждани умножен по 200. Разбира се ще има непотърсени монетки, ще има и ромски фамилии на опашка пред пунктовете ти. : ]

Но може би от непотърсените да остане за новородените? Или лека годишна инфлация равна на и без това отрицателният ни прираст... А именно всяка година генериране на нови монетки само толкова колкото новородени има, но след като се извади броя на починалите непотърсили монетките си.

Но това с ограничения брой за купуване от всеки човек, вече не го разбирам дори... Можеш ли да обясниш защо да се налага това?!

Къде ще се употребява тази монетка, за какво ще служи?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 06 Май 2014, 19:13

ZAX написа:Днес само глупости чета в този форум...

И все пак реших да го дочета. :D
***
ZAX написа:ще събираш лични данни, от къде на къде?

Само и единствено ЕГН-та. Ако това е събиране на лични данни, ми значи като си генерирам ЕГН-та и им намирам собственика в сайта на НАП съм престъпник. :D
***
ZAX написа:И то за някакви жълти стотинки...

То в началото и биткойна е струвал жълти стотинки. Някой ще си купи пица за 100 блевкойна, а след половин година може и кола да си купиш със същите 100 блевкойна, ако се развие монетата.
***
ZAX написа:А тези които не могат да се явят лично?
Да приемем че получиш разрешителните и ти се разминат глобите, а знаеш ли колко персонал ти е необходим?

Все пак това засега е само идея, пиша тук за да я развием, и да намеря съмишленици. Не бих използвал думата "персонал", защото разчитам, че ентусиасти от този форум ще се захванем и ще работим по проекта. Та пунктовете ще са офиса на едикой си от форума, апартамента на еди-кой си...
Колкото е да си вярвам в идеята, не бих инвестирал пари в нея, т.к. не разчитам на печалба от нея. Средствата в този КРВ (капитал за развитие на валутата), дето съм го писал доникъде няма да стигнат само за разпространение и покриване на разходи, пък за печалба и дума не може да става.
***
ZAX написа:Имаш еди колко си български граждани N на брой и на всеки от тях ще има по 100 монетки подарък от премайна, който в същото време е 50% и всичко това по условие. Значи логично следва че максималният брой монетки трябва да бъдат 2xNx100 или броя на българските граждани умножен по 200. Разбира се ще има непотърсени монетки, ще има и ромски фамилии на опашка пред пунктовете ти. : ]
Но може би от непотърсените да остане за новородените? Или лека годишна инфлация равна на и без това отрицателният ни прираст... А именно всяка година генериране на нови монетки само толкова колкото новородени има, но след като се извади броя на починалите непотърсили монетките си.

Добри са идеите. Това още повече усложнява нещата. А за ромските фамилии, щом имат ЕГН-та ще получават и бревкойни.
***
ZAX написа:Но това с ограничения брой за купуване от всеки човек, вече не го разбирам дори... Можеш ли да обясниш защо да се налага това?!

Защото може да се намери Сульо, който безусловно вярва в бъдещето на валутата, да изкупи всички останали premined монети в КРВ на безценица. Тогава за другите желаещи: а)няма да има останали; б)ще се прави още премайн; в) ... Абе не е вариант.
А после като се вдигне цената и Сульо е милионер, а другите имат по 100 у.е. Почва да продава. Срива се цената. Умира валутата...
***
ZAX написа:Къде ще се употребява тази монетка, за какво ще служи?

Вече го писах, но пак ще го напиша.
Имаш 100 бревкойна, съседа ти също има 100 бревкойна, търговеца в кварталния магазин също. Нима няма да ти хрумне да предложиш бревкойни в кварталния магазин да си купиш нещо. Е и на съседа ти може да му хрумне, и на търговеца.
И все пак ще направим и една рекламна кампания след като се събере някой лев в КРВ.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот ZAX » 07 Май 2014, 00:37

vellen написа:
ZAX написа:Но това с ограничения брой за купуване от всеки човек, вече не го разбирам дори... Можеш ли да обясниш защо да се налага това?!

Защото може да се намери Сульо, който безусловно вярва в бъдещето на валутата, да изкупи всички останали premined монети в КРВ на безценица. Тогава за другите желаещи: а)няма да има останали; б)ще се прави още премайн; в) ... Абе не е вариант.
А после като се вдигне цената и Сульо е милионер, а другите имат по 100 у.е. Почва да продава. Срива се цената. Умира валутата...
***
ZAX написа:Къде ще се употребява тази монетка, за какво ще служи?

Вече го писах, но пак ще го напиша.
Имаш 100 бревкойна, съседа ти също има 100 бревкойна, търговеца в кварталния магазин също. Нима няма да ти хрумне да предложиш бревкойни в кварталния магазин да си купиш нещо. Е и на съседа ти може да му хрумне, и на търговеца.
И все пак ще направим и една рекламна кампания след като се събере някой лев в КРВ.

Чакай малко! Как така ще се продават от тези които са премайнед?! Нали по условие те ще се подаряват? Но без значение Сульо винаги може да изкупи и от раздадените ;)

Говорим за реално приложение или поне вече да текат преговори със сайтове които евентуално биха го приемали. Най малкото личен твой такъв е добро начало.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 07 Май 2014, 22:48

ZAX написа:Чакай малко! Как така ще се продават от тези които са премайнед?! Нали по условие те ще се подаряват? Но без значение Сульо винаги може да изкупи и от раздадените ;)

* МАЛЪК премайн X = (по 100 койна за жител на България) + (капитал за развитие на валутата, съкратено КРВ)
(написал съм го още в първия пост)
ZAX написа:Говорим за реално приложение или поне вече да текат преговори със сайтове които евентуално биха го приемали. Най малкото личен твой такъв е добро начало.

За начало само за Peer-to-peer услуги, бартери, и т.п. сайтове може да стане, след това вече, като се развие и придобие по-голяма популярност и някаква реална стойност, ще се ползва вече и като нормална валута (за покупки на стоки и т.п.).
Още веднъж пиша, че само давам идеята, и с каквото мога ще гледам да съм полезен да се развие, НО: нито имам достатъчно умения в програмирането, нито капитал, нито достатъчно правни знания и т.н. Имах идея, публикувах я, и ако се намерят съмишленици, може да се развие, иначе си остава само на думи.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот Странник » 07 Май 2014, 23:33

Ще си остане само на думи ако се следва идеята на всички останали скам валути закрепени към LTC и BTC.
Докато една подобна разплащателна система не се закрепи към реалния бизнес и търговски отношения няма да
се различава с нищо от стотиците други клонинги.
В друга успоредна тема беше предложено да има 100% Premine монети и да се предложи на barterclub.bg да ги ползват
както намерят за добре с идеята не да се облагодетелства някой или група копачи ,а да се излезе от патовата ситуация
в България -хората произвеждат продукция,а нямат пари да осъществвят търговията по между си.Паричните средства стоят
в банките и се дават само срещу кредит с всички негативи от това.Ако се копае подобна монета това ще обезцени труда на всички
хора които са вложили труд и стоки в този бартер клуб.
Една малка група хора като започнат (ако се стиге до там разбира се) да ползват виртуална монета като разменно средство
скоро към тях ще се присъединят и други.Монетата няма да се търгува на първо време ,а ще служи по скоро за замяна на техния
условен бартер лев който е приравнен към българския лев.Забогатяването няма да става за сметка на търговия и копане ,а за сметка
на реализация на реални стоки,продукти и услуги от които има нужда.Ако няма какво да предложиш в този бартер клуб например,няма и да имаш нищо.
По нататък с развитието на тези търговски отношения вече ще се появят неизменно и покупко продажби на виртуалната монета от други желаещи да се включат.
Тези условия неизменно предполагат ограничена емисия от монети които да няма как да се копаят повече,да се фалшифицират или копират.
Според мен пускането на една монета и последващото копане в стил надпревара неминуемо води до инфлация и обезценяване което
сумирано и с дъпмпинг схемите по борсите почти винаги проваля всичко освен ако не се намерят инвеститори които да ползват за реални
цели и реални търговски отношения монетата.
Два огледални примера - догетата и ауроракойн ...
Вече встрани от темата - виждам как се продават масово ригове...все ми се струва че избързват някои хора.Скоро очаквам да се появи нещо коренно
различно за копане.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 08 Май 2014, 02:26

"100% premine и да не се копае?"
А кой ще потвърждава транзакциите, ако не се копае? Или трябва да има безбожно висока такса за транзакция?
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот ZAX » 08 Май 2014, 19:40

Айде стига спамил с тези 100% премайн във всяка тема... Ест. че никой няма да е съгласен група копачи (т.е. ти и ти и женското ти ти и пак ти) да му давате наклон на к*ра... Много бързо забравихме че идеята на това да се копа (да се емитира от всички които пожелаят) е именно за да не се получава това към което алчните ръчици се стремят, а 100% премайн е точно 100% против началната идея!

Но да приемем че група абсолютно безкористни ентусиасти като мен например, се захванат с това. Практиката показва че такива хора обикновено са бедни, именно защото не са алчни. И представи си че проимат финансови затруднения, какво ще правим тогава?

Къде са инвеститорите, кой пръв ще излезе и ще каже че ще инвестира еди колко си пари в твоя проект? Гледам че гущеров например му досвидя за собствения му проект и се намръщи още преди да е инвестирал дори само няколко стотин лева, пък иначе уж имаше големите възможности...

Та идеите са хубаво нещо, но някак си когато нямат абсолютно никаква подплата...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот danbi » 15 Май 2014, 09:24

Може ли някой да ме осведоми, каква е гениалността в идеята "да се дадат по еди колко си от тия пари на всички българи"?

Както вече писа Странник, киптовалута без проложение в реалния свят няма перспектива -- ние или се забавляваме в стил "виж, аз изкопах повече" или се надлъгваме "виж, как му продадох на тоя балък..". Във втория случай участваме в пирамидална схема, кето може да бъде тълкувано доста плачевно от правораздавателните органи, стига да не са заети с друго или някой да ги насъска (а това ще стане тогава, когато някой си въобрази че в това има много пари).

Параметрите на валутата са второстепенни, основния проблем е, че някой трябва да застане зад нея, и да я обезпечи (дали не ви напомня това на нещо?).
А това, че трябва да се копае за да се поддържа мрежата е пълна глупост.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 16 Май 2014, 04:26

А кой ще потвърждава транзакциите (и включва в нов блок) - самия този процес е копаене, а за наградата има 2 варианта:
1) награда 0, но тогава таксите за транзакция ще станат високи (за да иска някой да копае въобще)
2) нормална награда и нормални малки такси.
Мисля, че 2-рия е по-добър и успешен досега.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, ionicle, Spenchoni, viniamin