[XPM] PrimeCoin

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот Tenzuh » 21 Дек 2013, 02:44

Правя го да работи скрито и без да пречи на нормалната работа на PCто... Имам възможност да го сложа на доста машини :D
А Protoshare по-оферта ли е?
Tenzuh
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2013, 17:00

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот danbi » 21 Дек 2013, 11:50

Проявявате ли интерес към едно локално XPM пулче? :-)

Аз пробвах преди седмица да пусна за ден към 80 процесорни ядра да го копат това соло за ден, ама без успех.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 21 Дек 2013, 16:12

А софтуера за миньорите можеш ли да напишеш... Не съм следил как се развиват нещата в тази посока, но по принцип това е единствената причина за монопола на ypool...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот danbi » 21 Дек 2013, 17:11

Проблема не е в софтуера за миньорите, а по-скоро в липсата на съгласуван протокол за комуникация между миньора и пула. Има разработки от различни хора по тази тема, но засега май нищо не е публикувано (някои от тях са решили, че това ще им стане бизнес). Поразпитах ги, и в зависимост от резултата ще ти кажа дали ще стане.

Инак, написването на "мой" протокол и сървър не е проблем, само дето ще стане още един уникален пул със собствен клиент -- глупава идея.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот jkminkov » 22 Дек 2013, 13:46

проблема не е в протокола, а в начина на разпределение на печалбата - как ще я делим с моите 3 семпрона и твоите 80 ядра...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 13:51

jkminkov написа:проблема не е в протокола, а в начина на разпределение на печалбата - как ще я делим с моите 3 семпрона и твоите 80 ядра...

Ако бяха еднакви 80:3 разбира се. Но те не са, значи по същия начин Х:У.

Ако неговите 80 ядра имат производителност 90%, а твоите 3 са останалите 10%, очевидно се дели 9:1 и т.н.

Къде е проблема?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот danbi » 22 Дек 2013, 14:33

Проблема е в различния Proof of Work при sha256d, scrypt, quark и Prime. Всички останали са лесни за разпаралелване и може да се ползва просто разделяне на задачата на части. Което и правят пуловете.

При Pimecoin, ситуацията е малко по-сложна. Деленето не моеж да бъде просто, и .. според досегашната информация все някой ще бъде ощетен (както впрочем правят в ypool).
Това е основната причина още да няма масов протокол/клиент/пул.

Протокола е това, което служи за разпределяне на задачите.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 15:39

danbi написа:Проблема е в различния Proof of Work при sha256d, scrypt, quark и Prime. Всички останали са лесни за разпаралелване и може да се ползва просто разделяне на задачата на части. Което и правят пуловете.

При Pimecoin, ситуацията е малко по-сложна. Деленето не моеж да бъде просто, и .. според досегашната информация все някой ще бъде ощетен (както впрочем правят в ypool).
Това е основната причина още да няма масов протокол/клиент/пул.

Протокола е това, което служи за разпределяне на задачите.

Значи все пак съм бил прав че всичко около XPM до сега си е тотален SCAM :mrgreen:

Намерих си 10 блока още първата седмица откакто го пуснаха, които скапаният им клиент не отчете като орфани НИКОГА, т.е. остави ме да си копая в грешка и напразно (което никога не ми се е случвало при десетките други монетки които съм пробвал и винаги са си имали някакви проблеми в началото, разбира се, дори и такива, но макс 1 блок фира и става ясно че има проблем...). Та след 2 седмици копане напразно и пропуснати ползи за минимум $200 по курса тогава (вече виждах как добавям още малко и взимам топ процесор), вече проца ми беше твърде слаб за соло и там докато сменях клиенти ала бала, с надеждата да изстискам още малко производителсност, вече на 100% се потвърди че съм копал напразно и чак новия клиент ги разпозна като орфани. ДВЕ шибани седмици седят просто непотвърдени, като в началото си мислех че това просто е монетка с адски бавни потвърждения, каквато наистина е...

Драмата със софтуера ме принуди да отида в гнусния монополист (единствения читав пул). Там обаче имаше ограничение за минимум 10 XPM и аз си копая и гледам как цената пада, а аз не мога да ги изтегля... Както в момента копая PTS от 1 месец и не мога да събера минималните 2 PTS, а цената разбира се пада и пада и пада... От друга страна когато пусна компютъра забелязвам че той още със стартирането си харчи 100W, не съм се задълбочавал до колко или дали след това пада... Но в момента като погледна уредчето съм на 80W при условие че копая с 2 ядра... Така че явно разходът на ток е пренебрежимо малък. още малко само няколко месеца още, за 2 PTS и ще видя каква е разликата откъм ток и как при пренебрежимо малка консумация аз всъщност съм на загуба!

Та да се върнем на XPM и ypool. Въпреки че уж проца ми вече беше твърде слаб за соло, там миньора ми даваше нещо от сорта на 100 пъти по-добра производителност, при един и същи процесор о.О (тотален скам). В резултат както вече не можех да хващам блокове, така ударих 2 блока и в крайна сметка аз за пула изкарах 20 XPM, изтеглих си ги на 10 (продадох ги на половин или дори по-ниска от цената когато съм ги ударил) и му теглих една... Сега с PTS ще стане същото и аз съм до тук с процесорните монетки и лайняния ypool, докато не пуснат читав софтуер за соло (какъвто официално създателите на софтуера за пула, ми обещаха преди 3 месеца). Просто днес (преди 3 месеца) не им се занимаваше и тея дни като остане време ще го направят, планирано било. Да не са луди да го направят, като са монопол и ще им секне кранчето. Отделно ще ми е интересна реакцията на хората, когато или по-скоро ако осъзнаят че недоволствам не без причина и са били ограбвани най-нагло и брутално месеци наред.

Дали от пула печелят от това или просто едни са прецакани за сметка на други, за мен е без значение, защото аз определено съм сред прецаканите от недъгавщината на този пул и въобще на принципите на процесорните монетки.

А да не говорим че последните версии дори не са опънсорс. Създателя си взима някакви проценти направо от теб, антивирусните пищят и даже му трият софта без да ме питат, абе въобще абсолютна излагация от всякъде...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот angelche1973 » 22 Дек 2013, 16:57

Аз лично бих участвувал в БГПУЛ. Ресурсите трябва да се ползват на макс. Малко пада скоростта на скрипт копачката, ама нейсе :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот danbi » 22 Дек 2013, 21:14

ZAX, математическата трудност на проблема е едно, а поведението на единствения пул оператор е друго.

Както вече споменах, има тривиално решение за протокол който да разпределя задачите, но този протокол е много "нечестен" и в крайна сметка не е подходящ за целта. Не е проблем да се направи "миньор" като такъв -- кода съществува. Проблема е с разпределението на задачите и разпределението на прихода.

Има няколко мераклии които от месеци работят по въпроса, обаче.. един по един се комерсиализират, след като напипат някакво решение. Което може да означава, че решението си е също токова нечестно като известното.. та затова не искат да публикуват код.

Не знам каква е твоята дефиниция за скам. Това, което ме притеснява лично мен по отношение на Primecoin е съвсем реалната възможност да изчисляваш простите числа, нужни за разкодирането на твоя собствен асиметричен ключ (за каквото и да го ползваш). Интересна концепция :)
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin

cron