Auroracoin - какво мислите

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 01 Мар 2014, 00:59

Според мен нацията, която единствена изригна с/у изметта от престъпните картели с най-голяма мощ на планета Земя, има реален шанс да реализира усвояването на криптовалутата. Не мисля, че Auroracoin е по-добро техническо решение от която и да е друга такава, но все пак става дума за масова употреба, допускайки, че исландските политици няма да се изакат като руските и иранските мекерета под натиска на селяшката мафията с "неясен" произход, наречена банкова система. Предполагам, че ще се окаже, ако не друго, то поне един прекрасен увод за обществото към новия монетарен сектор.
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот 2GOOD » 01 Мар 2014, 01:10

Щях да пускам тема за Аурората, преди няколко дни един ме "светна" че ще му се вдигне цената, но нямах времето нито да се възпоизлвам от това нито да го споделя с някой... сорри :oops:

Като цяло съм положително настроен, но това че ме "светнаха" оназачава че се налива много капитал и ПР във валутата, не знам до къде ще стигне, но като знаем какво стана с кучетата всичко е възможно.

П.С.
===
Сори за лаичния пост, но съм емоционално, физически и психически изтощен :?
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 01 Мар 2014, 01:25

Auroracoin ми даде поредното потвърждение, че волиталността на пазара е огромна, дори човек, който няма нервите, но има търпението да стои в борсите 2 часа, може да "удари" 20% win от тъпите ботове, които не спират с "pump & dump" политиката.
Ако някой има идея, желание и време за подобни алгоритми - на линия съм да коментираме, самата програма ще я напиша за минути или в лошия случай за 1 ден макс. Но ако такава програма е open-source, тогава каква ще е смисълът на борсите? Не знам, просто мисля на глас.
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот larry12 » 01 Мар 2014, 02:10

изглежда интересно , общо взето ако някой рискува да я копае след 24 дни ще се разбере има ли изобщо бъдеще....
разгледах тук-там и с 3000кх/с се правят по 1.4-1.5 т.е. грубо по 0.5 аур/мх дневно , в понеделник пазара е бил 0.1аур/бтц което е повече от добре..... днес е 0.032 дали ще се върне на на/над 0.1 - божа работа.... ако вложат достатъчно за ПР когато разпратят премайнатите 50% цената може и да скочи доста най-малкото заради анонса че е за "народа"
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 01 Мар 2014, 17:12

Колкото за mining, особено със слаб риг като моя, няма никакъв смисъл. Не толкова поради високата трудност, а защото самите басейни са много рехави :? Един час работят, два часа дремят... Тествах с aur.easy-mine.eu aur.pool-a.net aur.cryptoculture.net. Никой не е читав.
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 01 Мар 2014, 17:15

Btw, другата "народна" валута е http://www.mazacoin.org (вчера имаше скок от близо 1000%, но да видим).
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот ZAX » 02 Мар 2014, 04:32

Извинете, но 50% премайн е нещо изключително грозно и все пак зависи как се раздават... На мен обаче ми е слаб английския и въобще не разбрах каква пък нация седи зад нея и т.н. Но ако работата ми изглежда сериозна бих пуснал една машина там.

Мазакоините точно поради същата причина копая от самото им начало, дано индианците от някой си резерват също да излязат сериозни и да си я ползват, за да има реална стойност и т.н. за разлика от всички останали л@йна... Но и там:

50 MILLION PRE-MINE? LOL ====>


watching the video>>>it actually sounds like a legit premine ~ education is key =)


Еми аз го гледах, но точно нищо не разбрах, защото не знам достатъчно от факания английски...


И все пак съм очарован от факта че вече има две читави монетки, една за скрипт една за ша, да излезе и една процесорна остана само (имах много надежда за XPM, но се осраха зверски, поне в моите очи).
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 02 Мар 2014, 22:13

50 MILLION PRE-MINE? LOL ====>


Да, това е нарочно, за да има за раздаване по 31.8 на всеки исландец:
"""The Airdrop will start to take place on March 25th 2014 and will target as many Icelanders as possible. There are various means of authenticating Icelanders on the Internet, that will be utilized to execute the Airdrop. About 330,000 Icelanders will be made able to claim f 31.8 each over the following year from the initiation of the Airdrop."""
Целият процес на автентикация не е ясен, поне не е оповестен детайлно. Но не мисля, че някой би пропуснал 600$.
Стряскащи са само реакциите на мършите от 2те правителства: публичното и банкерите на Исландия, и 2те храчат с пълно гърло каква изимама е цялата игра, макар че какво измамно има да даваш, за да се спасят хората от оковите на фиат валутата, не става ясно от калната им пропаганда...

Колкото до другите, личния ми избор е DarkCoin, щото не мисля, че Zerocoin като протокол скоро ще се адаптира от BTC. Все пак начина на разработката няма прозрачност и монетата зависи от един програмист, което е неправилен технически подход, поне според мен (добрата вест е, че от няколко часа coinjoin е вече факт: "Anonymous blockchain using coinjoin technology: Beta").
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот ggushterov » 02 Мар 2014, 22:34

Значи аз вече имам повече от Исландците :lol:
ggushterov
 
Мнения: 320
Регистриран на: 01 Яну 2014, 21:17

Re: Auroracoin - какво мислите

Мнениеот deep.blue » 02 Мар 2014, 22:38

ggushterov написа:Значи аз вече имам повече от Исландците :lol:


Според мен имаш не малко, прогнозирам сегашната цена на степен 2 до месец :)
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Следваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ANDI77, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron