[Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболечка

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот battsali » 16 Май 2016, 01:13

rossen написа:моята идея беше, че няма да има халвинг, но такъв се реализира по простата причина, че максимума калинки пък секва кранчето от раз.
Трябва да го помисля дали да има случайности, но във втория цикъл трябва случайността (която няма да е случайна) да е в поръдър средно аритметично 4, в трети цикъл средно 3, 4ти - 2 и в 5тия - 1. За да се придържаме към равномерното намаляване.
Такъв алгоритъм ще може да се направи, при положение, че е функция на предходен/и ларви. За съвсем случаен принцип не виждам на пръв поглед как ще се гласува от нодовете. Хеша, който трябва да се вземе предвид да е меркел дървото - така ще се пазим според мен от 51% атаки
И ... за ,мотивацията къде ми е ферарито? :-D



Ми да нещо такова, да има и малко интрига като се изкопа блок, дали ще е 4 ,3,2 или една калинка :)

В крайна сметка това е само идея, и варианта с намаляне 1 е ОК

еееее сега пък ферари, нали се борим за популацията на калинките :D
battsali
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2013, 13:48

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 16 Май 2016, 06:43

battsali написа:
rossen написа:моята идея беше, че няма да има халвинг, но такъв се реализира по простата причина, че максимума калинки пък секва кранчето от раз.
Трябва да го помисля дали да има случайности, но във втория цикъл трябва случайността (която няма да е случайна) да е в поръдър средно аритметично 4, в трети цикъл средно 3, 4ти - 2 и в 5тия - 1. За да се придържаме към равномерното намаляване.
Такъв алгоритъм ще може да се направи, при положение, че е функция на предходен/и ларви. За съвсем случаен принцип не виждам на пръв поглед как ще се гласува от нодовете. Хеша, който трябва да се вземе предвид да е меркел дървото - така ще се пазим според мен от 51% атаки
И ... за ,мотивацията къде ми е ферарито? :-D



Ми да нещо такова, да има и малко интрига като се изкопа блок, дали ще е 4 ,3,2 или една калинка :)

В крайна сметка това е само идея, и варианта с намаляне 1 е ОК

еееее сега пък ферари, нали се борим за популацията на калинките :D


виж сега намаляването с едно е горе-долу лесно за реализация. Другите варианти ми харесват и то много. Но освен на C++ ще трябва и на java да го направя и евентуално на Python. Не че не е възможно, просто за съпорт ако някое от тях не сработи ще е весело... вече стана гаф с миграцията към версия 4 на блоковете . Но идеята за подобни скреч дивотии може да ги пробваме в някаква тестова друга постановка с малко на брой блокове, примерно по месец чакане - така ще нагърмят тестове и няма да нагазим в екоравновесието.

А за ферарито какво му е? Няма ли да е готино едно червено ферари със симетрични черни точки. Ако от калинките забогатеем ще искаме фабрично да ни го петносат :-D
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 24 Май 2016, 08:12

8 дни от последния коментар. Започвам работа по 5-4-3-2-1 схемата. Мисля това обаче да е краен вариант, иначе ще има недоверие сред потребителите, най-вече тези, които не говорят български и не могат да се включат в дискусиите
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 24 Май 2016, 18:41

rossen написа:8 дни от последния коментар. Започвам работа по 5-4-3-2-1 схемата. Мисля това обаче да е краен вариант, иначе ще има недоверие сред потребителите, най-вече тези, които не говорят български и не могат да се включат в дискусиите


Кода е готов, както и малко (разбирай много) други доработки. А именно лого с калинка, смяна на куп редове с подходящ текст. Затова моля за съдействие със стринговете и преводите. Сменяйте на български и английски и ставнявайте дали всичко изглежда добре и е правилно преведено.
Билд за прозорците за момента няма, но 2good вероятно пак ще направи - той му е майстора ☺
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот 2GOOD » 24 Май 2016, 20:57

rossen написа:
rossen написа:8 дни от последния коментар. Започвам работа по 5-4-3-2-1 схемата. Мисля това обаче да е краен вариант, иначе ще има недоверие сред потребителите, най-вече тези, които не говорят български и не могат да се включат в дискусиите


Кода е готов, както и малко (разбирай много) други доработки. А именно лого с калинка, смяна на куп редове с подходящ текст. Затова моля за съдействие със стринговете и преводите. Сменяйте на български и английски и ставнявайте дали всичко изглежда добре и е правилно преведено.
Билд за прозорците за момента няма, но 2good вероятно пак ще направи - той му е майстора ☺


Трябва да се синхронизираме за форка кога да го пуснем, относно билда за windows - по-късно тази вечер или утре ще го пробвам и ще погледна дали има нещо друго изпуснато
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 24 Май 2016, 22:51

Пипнах и преводите истана веселба.... В кода сплаш и основния прозорец са с името Ladybug Pupa, но като поправих и преводите се показа пак bitcoin core....

Имаме и име на домейн: ladybug.ga
Някой ентусиаст за дизайн или поне да помогне в търсенето на тема за Wordpress
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 13 Юни 2016, 18:04

Има поправки по превода, Както и някои думички от оргиналния са сбъркани. Имаше дума "Биткон", която явтоматично отпада в нашия превод, но все пак ако някой има трансифекс акаунт може да допринесе за превода там. Има нови преведени стрингове от мен, които и бития кон нямаше, така че смело с преводите.

Молба към 2GOOD: Моля, ако можеш да оправиш иконката за Уиндоус и да компилираш калинката!!!

Относно бързото адаптиране на 300 блока преизчисление на трудността - много полезно нещо. Днес го забелязах при друга валута, която ползва същите параметри: http://aurumblocks.cointech.net/chain/A ... &hi=628349 с тези 500 транзакции ще видите как в началото (на дъното на списъка) някой е къртил блокове като луд в килия. После трудността скача много, а още повече е следващата трудност. В рамките на 5 часа къртача е накъртил максимум 900 блока преди трудността да му попречи да ескалира. При 2016 блока (както бития кон) това щеше да се случи след ден-два, а къртача нямаше да даде шанс на някой с постоянно включен майнър да вземе блок
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот 2GOOD » 14 Юни 2016, 02:27

Пооправена портфейл за калинките:

https://drive.google.com/file/d/0B0QXXM ... sp=sharing
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 27 Юни 2016, 21:05

Днес прехвърлихме 100 000 буби :)
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот ggeorgiev » 27 Юни 2016, 22:58

Аз спрях малко кафеварката, че много жега от комп-а. Като захлади, може пак да я засиля :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Sando_83, Sevo, Spenchoni, viniamin