CureCoin -валута с бъдеще може би....

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот vmuser » 23 Май 2014, 14:30

По вчерашни данни в пула пише, че странник получава 19 койна, а ти близо 9, което е около наполовина. Тъй като задачите не са за по половин един час е нормално да има вариации по ден. Т.е. статистика от около 10 дена осреднена би била представителна за това какъв ти е капацитета. Един ден може да приключиш повече задачи преди 10 вечерта и да обереш повече точки, други ден може да ги приключиш в 10:30 и да не ги се отчетат за същия ден.

Ако видиш статистиката на точките върху които се дели малката сума от ~7800 койна се е множила едва ли не с геометрична прогресия в първата седмица (Daily Stats). Едва то последните 2-3 дена се стабилизира и нараства с доста по-малък процент. Другото е, че в момента един койн върви за 0.0011 вместо за 0.0045 така че и сам можеш да си направиш математиката. Моите 270х правят 68-75К ППД, варират може би заради 2-ядрения процесор и моментите, в които разчитат на него. Така че според мен сметките са ти абсолютно нормални.

Затова цената се срина защото се сравнява с копането ден за ден. Това е по-скоро рискова инвестиция за след известно време като набере популярност и ако се появят инвеститори да бутат монетата нагоре. Ако мислиш нещо ден за ден може да избереш от морето ***койни, които се люпят ежедневно.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот ZAX » 23 Май 2014, 18:21

larry12 написа:незнам дали си безсмъртен но определено имаш сериозни психически проблеми.... почти всяко твое мнение го издава по един или друг начин.....

И?

pastet89 написа:Спрях процесора и картите започнаха да копаят по-мощно. Само че равносметката ми за 4 дни е около 800 000 точки и 24 curecoin-a. Пак ми се струва адски малко. Айде, койните може да си ги обясня с увеличаването на фодълрите, но точките трябва да са константни. Странник ползва 5 карти 7950, демек 3.3 Mh, а аз съм с 5 карти 270, демек, 2.3 Mh. Това прави 70% от неговата мощност, или ако той копае за 4 дни 2 милиона точки, то аз трябва да имам 1.4 милиона, а имам почти двойно по-малко точки. За койните пък да не говорим. 45 койна на ден е някаква идилия, щом генерирам средно 6 на ден. Интересно, на всичко отгоре в пула имам отчетени около 200К точки, докато реалните ми показва, че са 800К във фолдинг панела.
Вие с интелски процесори ли копаете, да не е там работата, моят е АМД...? Някакви настройки, нещо друго?
По изчисления на странник начинанието излизаше 8 пъти по-печелившо от копаенето, а равносметката ми след 4 дни (и още един, който не броя, в който беше пуснат и процесора), е по-жалка дори от копаенето...

Edit: току-що погледнах и точките във фолдинг панела са 1.1 милиона, но пак ми се виждат малко, и най-вече, защо не ги отчита в пула... Айде имало някакво забавяне, ама 200К бяха във вторник сутринта, оттогава да не е обновило не ми се вярва. :naughty:

Забрави за проца, така или иначе сам по себе си нищо не фолдва... Освен това дори само с карти и той и цялата система се претоварва твърде много, смя да твърдя доста повече от което и да е копане. Затова процът задължително да е спрян, мощен или не, няма значение.

Да, точките се бавят адски много... Но всъщност ти къде в пулът виждаш да ти ги отчита, защото на мен нещо не ми се отдава да намеря подобна статистика, виждам само коините... За сега имам само 10-11 коина от 250К точки...

Има и една добре пазена тайна, а именно факта че по мощните карти имат много по-добра успеваемост и едни и същи KH когато идват от различни карти, всъщност се оказва че не са едни и същи, та предполагам и тук е така, особено след като има значение цялата система тук. А ти вероятно освен със слаби карти си и със слаб проц...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот pastet89 » 23 Май 2014, 22:18

Това и питах, процесорът ми като е AMD дали и това играе, и останалите наоколо с интелски ли фолдвате?
Един 6 ядрен интелски е доста пари, не ми се вярва някой да го е купил нито за копачка, нито специално за фолдване, но кажете все пак.

Точките ги гледаш в пула под valid shares. Първия ден от 80к имах 80к. Сега от над 1 милион там ми отчита едва 200К.
На вас също така ли ви бави?
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот kirilbg » 24 Май 2014, 00:04

Вече сме втори, със специални благодарности. http://curecoin.net/index.php/inside-cu ... world-wide
kirilbg
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Юни 2013, 20:50

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот Flex » 24 Май 2014, 00:09

Те на странника трябваше да благодарят, той раздуха новината :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот ZAX » 24 Май 2014, 08:21

Your 24 Hour Folding Points Folding points verified.
Valid: 58569
Team Points
Your Valid: 0
Pool Valid: 0

Current Payout Est.Pay Per Point
1.931551 CUR

Account Balance
11.519533000000001 CUR

572062


И отново ще попитам кое са точките?! Дай ми линк към тази част на сайта в която виждаш надпис valid shares


Колкото до проц за копане, да правили сме го и е имало смисъл тогава, но едва ли отново ще има за каквото и да било... Така и за фолдването вече няколко души ви казахме че няма смисъл да се пуска като отделен, след като и от картите се товари твърде много. Но да видим още колко пъти ще зададете същия въпрос ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот pastet89 » 25 Май 2014, 16:59

Сори имах в предвид
Код за потвърждение: Избери целия код
Valid: 58569
.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот pastet89 » 25 Май 2014, 17:00

pastet89 написа:Сори имах в предвид
Код за потвърждение: Избери целия код
Valid: 58569
.

Може и да греша, но поне аз така го тълкувам, защото след първия ден ми бяха точно колкото точките.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот pastet89 » 25 Май 2014, 17:01

Странник написа:Ако погледнеш в лога на софтуера ще видиш че проблема започва със загуба на връзка със сървъра.
В моя случай имаше една увиснала задача на 99,99% и си стои там само.Паузиране и пускане не помогна.
Паузиране на всички задачи ,изчакване и рестарт на целия риг оправи нещата.Въпросната задача си почна пак
от 85% някъде.
В нета се споменава че ТеамViewer пречел също...не съм много сигурен но мисля да пробвам FAH remote control
какво ще покаже.
Бенчамарка е интересно какво е показал - няма да е зле да се споделят и оптималните конкретни настройки за различните модели карти.
Набарах един полезен линк все още в бета версия където всичко за CureCoin е събрано на едно място.
http://192.185.187.77/~curecoin/

Днес за пръв път имам същия проблем и по съвет от големия форум ще пробвам да го оправя с ъндърклокване.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: CureCoin -валута с бъдеще може би....

Мнениеот ZAX » 26 Май 2014, 01:14

Не мога да се съглася че имам само 60К точки, след като всъщност имам 360К !!!

Поради тази причина спрях да копая и ще изчакам да видим примерно до края на месеца колко точки наистина имам, но подозирам че ще си останат поне 5 пъти по-малко от реалните, а това определено не ме устройва !!!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, ionicle, Spenchoni, viniamin