[XPM] PrimeCoin

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 23 Дек 2013, 02:21

Моята дефиниция за СКАМ много пъти са ми казвали че не съвпада с общоприетата, затова ще обясня: Извършил съм някаква работа, не са ми платили или са ми платили по-малко. Аама грам не ме интересува дали причината за това е основателна или не.

В случая софтуерът им е бил недъгав и аз съм влязал да копая в грешния форк, но вината за това не е моя а на някой криворък програмист. Следва той да ми плати за 10 блока. :mrgreen:

После отивам в пула, защото друг криворък програмист не е направил адекватен софт за соло... И уж проца не ми е достатъчно мощен (вече), но ето че си хваща блокчета, а аз от пула получавам адски малко, на практика нищо... Еми разбира се че ще си копая на соло, след като мога да хващам блокове, само дето няма софт за това, което си е чиста проба SCAM. Когато ми казват "ще копаеш при нас или духаш супата"... Духам я обаче и при тях...

В крайна сметка аз за 2 месеца съм изкопал 12 блока и ми е платено само колкото за 1, но ми е платено на много по-ниска стойност, от тази на която съм ги изкопал... Защо по дяволите не мога да си тегля монетките когато си поискам?! Защо един ден копая колкото една седмица, без да се е променяла трудността, защо друг ден копая колкото 1 час, отново без да се е променяла трудността. Това е меко казано нечестно, то си е чиста проба измама. А ако на всичкото отгоре наистина им смятам простите числа, значи извършвам дейност, за която те не ми плащат, абе макс нагло е от всякъде... Шервам си изчислителната мощност, плащам послеповече ток и също така си създавам дискомфорт да си товаря и без това слабия процесор, а те просто не ми плащат!

Това е моята дефиниция за SCAM, в този случай.

Да не говорим че има хора които го копаят с видеокарти или поне така се говори, от там нататък нещата стават твърде грозни и няма смисъл въобще да се коментира... Ако е вярно не виждам причина тази монетка да не е мъртва, освен разбира се и тя да се движи само и изцяло на спекулативен принцип...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот jkminkov » 23 Дек 2013, 14:56

danbi написа:Проблема е в различния Proof of Work при sha256d, scrypt, quark и Prime. Всички останали са лесни за разпаралелване и може да се ползва просто разделяне на задачата на части. Което и правят пуловете.

При Pimecoin, ситуацията е малко по-сложна. Деленето не моеж да бъде просто, и .. според досегашната информация все някой ще бъде ощетен (както впрочем правят в ypool).
Това е основната причина още да няма масов протокол/клиент/пул.

Протокола е това, което служи за разпределяне на задачите.


преди да почнеш да пишеш софт, ще ти изясня това с деленето на задачата на части - няма такова/и аз бях в заблуждение доста време :]

примера е:

двамата с теб хвърляме зарчета - 10 броя(всеки си има собствени зарчета), при всяко хвърляне се записва(submit-ва се share) резултата, печели който хвърли 10 6-ци, играта не спира - може да излизаш навън и да се връщаш по всяко време;
по някое време решаваме, че твърде много натоварваме сървъра - хабим хартията и мастилото - и ще вдигнем share difficulty - няма да записваме резултати под сумарно 30,
играта си продължава по същият начин - само записването на резултатите се улеснява
целта записването(submit на share) е, че продължаваш да хвърляш зарчетата, а не си навън да пушиш цигара или гледаш клипчета в тубата и от време на време хвърляш зарчетата

накрая преброяваме броя записи на листа и приноса на всеки към играта е: мои/(мои+твои) - това е пропорционално разпределение на наградата
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот danbi » 23 Дек 2013, 20:45

Това е алгоритъма на работа при случаите, когато не се търсят прости числа: Има битова маска, която дефинира каква част от хеша се дава на всеки да "уцели". Всеки си "измисля" маскираната част, и се пробва.

За съжаление, този алгоритъм не работи при търсенето на прости числа.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 13:30

Ние в крайна сметка спомагаме ли за търсенето на прости числа или просто се използват и пак си копаем на празно?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот jkminkov » 24 Дек 2013, 14:57

danbi написа:Това е алгоритъма на работа при случаите, когато не се търсят прости числа: Има битова маска, която дефинира каква част от хеша се дава на всеки да "уцели". Всеки си "измисля" маскираната част, и се пробва.

За съжаление, този алгоритъм не работи при търсенето на прости числа.


ето защо трябва да си го копаш соло иначе делиш с по-големи тарикати от тебе, като добавим и загубите по мрежата от бързите блокове съвсем става неизгодно, а междувременно някой е измислил gpu копач, щото значително скочи трудността...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 15:47

И междувременно, отдавна има GPU копач и почти от самото начало няма почти никакъв смисъл да копаш с проц соло... А вече клони към BTC на соло с една видеокарта...

И ако на всичкото отгоре наистина им вършиш и работа, за която не ти се плаща или ти се плаща пренебрежимо малко = SCAM !!!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот jkminkov » 19 Яну 2014, 14:50

някой пробвал ли е под виртуална ОС как се копа xpm колко % се губи заради софта? virtualbox или vmware и кой guest os?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Primecoin?

Мнениеот Bathory » 04 Апр 2014, 20:45

Свалих портфейла,майнера и като го пусна нищо не става!Пак ще моля за помощ от другарчета!
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Re: Primecoin?

Мнениеот ekrem » 04 Апр 2014, 21:16

Bathory написа:Свалих портфейла,майнера и като го пусна нищо не става!Пак ще моля за помощ от другарчета!


на соло няма да го бъде регни се тук: http://www.ypool.net/howto?ct=2

има майнер към който трябва да си има и CMD файл и пускай
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: [XPM] PrimeCoin

Мнениеот ZAX » 05 Апр 2014, 18:10

Не си покрива тока този SCAM. А най-голямата ирония е че останалите процесорни монетки всичките до една са още по голям SCAM и понеже не съм бил ползвал правилно думата. Добре може би просто създателите и поддръжката са некадърни и не ви скамват нарочно, какво успокоение, нали? Даже съм убеден че е точно така. Уж само този алгоритъм не били му намерили цаката и само тази монетка наистина се копала само с процесори... Всъщност има и други с нейния алгоритъм, разрови се и може и да намериш някоя по-читава или някоя новичка или пък доста по умреличка за момента и да ти връзва и на соло някъде, щом те влече. Да именно само соло има смисъл в случая, защото по-добре да пускаш тото отколкото да плащаш повече ток отколкото ще изкопаеш в този жалък и измамен пул, където те ограбват максимално нагло... Т.е. сякаш не стига че и без това копаш на загуба, ами се получава така че копаш едва ли не само за тях, защото те печелят доста на твой гръб, без да имат никакви разходи за това, а тока си го плащаш само ти, помисли си струва ли си.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, ionicle, Spenchoni, viniamin