Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 04 Май 2014, 01:03

Здравейте! Върти ми се една идея за нова валута - българска. С название - BLC (BLEVcoin).
Помня, за Аврора-та, дето 50% premine се раздаваше на жителите на Ирландия.
Та идеите ми за тази монетка са:
* МАЛЪК премайн X = (по 100 койна за жител на България) + (капитал за развитие на валутата, съкратено КРВ)
* Всеки човек, притежаващ валидно ЕГН, получава еднократно 100 койна, и възможността да закупи се реални пари или BTC/LTC още максимум N койна от КРВ. (N - фиксирано число)
* С използването на КРВ ще рекламираме раздаването на валутата по ТВ, радио, вестници, в Google, и т.н. Ще плащаме разходите по разработка на сайт като blockchain.info вкл. онлайн портмоне, Андроид портмоне, системи за разплащания за по-известните платформи за онлайн магазини и т.н.
* До разпространението на поне Y % от койните срещу ЕГН, наградата за изкопан блок ще бъде ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МАЛКА. След това да се вдигне рязко, в точно определено време (дата и час). И постепенно ще пада, докато бъде достигнат максималния размер емитирани койни.
(Нямам идея колко да бъде той, но ще бъде ФИКСИРАН, и как да пада размера на наградата. Предложете!)
* Ще се копае с CPU (или GPU). Дайте съвет! С цел - достъпност, всеки да може да копае, колкото и да му е слаб компютъра. Да не се ползват ASIC-и.
***
ПС.1. Опитът с програмирането ми е приблизително равен на нула. (не е баш 0, ама близо). Затова давам идеята, с надеждата група от хора в този форум да се съберем и всеки да помогне кой с каквото може. Идеи, реализация, и т.н.
ПС.2. Имам още една идея за тази валута, ама е много дива, и има нужда от критика и ошлайфане:
Да не може свободно да се разбере колко пари има на даден адрес. Всеки адрес да има 2 вида private key.
* Private Key 1 - private key за транзакции, подписване на съобщения, експортиране на адрес (абе нормален private key).
* Private Key 2 или Balance key- служи за да покажеш на някого (човек или институция) колко пари имаш на даден адрес в момента.
Този balance key ще се сменя всеки ден автоматично, и ще може да се види в wallet клиента (знаейки private key 1).
Пр. Някоя институция (или човек) продава нещо, и иска да се убеди, че имам парите преди да изпрати стоката. Давам balance key, вижда баланса, праща стоката. А на следващия ден вече няма достъп до баланса ми. Това мисля, че ще може да се ползва и от държавните институции в някаква степен, ако се развие валутата, и се заинтересуват и властите от нея. Ах, мечти, мечти!
Това е в общи линии, не бъдете твърде остри в критиката. Засега това са само идеи (в един пост, в един форум и нищо повече)...
Последна промяна vellen на 04 Май 2014, 17:35, променена общо 2 пъти
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот farmdve » 04 Май 2014, 01:08

ggushterov имаше същата идея viewtopic.php?f=20&t=1864

А твоето със сигурност ще вдигне вниманието на Явор Колев.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 04 Май 2014, 01:18

* За Явор Колев - ОК. ще бъде BLEVcoin (няма да съдържа Bulgaria, или Bulgarian в името). А за ЕГН-тата при раздаване, ще вземем едно удостоверение за администратор на лични данни.
* Ако може да ми дадеш линкче към темата в bitcointalk, защото тука е "project deseted by dev" и няма инфо с идеите, а отделни мнения. Отких го в КЕШ-а на Гугъл.
Ами прочетох го, но е съвсем друга идеята, доколкото разбрах. Нямало в предварително да се раздава на всички българи, а само да се продава и да се дават Bounty-та. Мен идеята ми е, като всеки получи 100 BLC, и като знае, че и съседите му имат, човека от кварталния магазин има, и може да става търговийката с тях, да влязат в оборот.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот jkminkov » 04 Май 2014, 13:38

claim-ването може да се направи с егн взето от електронен подпис(но без да го вкарваш в block chain-a, обаче има проблем, че можеш да имаш много такива :]), и няма нужда да си администратор на лични данни;
това с допълнителното купуване ми се струва като пирамида, ако искаш да има някакъв успех, не е това начина - или плащаш всичко от джоба(от ЕООД-то) или правиш юридическо лице с нестопанска цел в частна/обществена полза като биткойн;
думичката "лев" трябва да се избегне със сигурност, още повече в словосъчетанието "български лев"...

p.s. не ми стана много ясно като си похарча моите 100/200, от къде ще си набавя още
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 04 Май 2014, 17:12

Писал съм, че ще се копае, както всяка друга валута. Просто в началото (преди да са раздени койни на Х % от българското население) наградата за блок ще е изключително малко, после от точно фиксирана дата и час ще се вдигне рязко наградата за блок, и по-нататък по познати алгоритъм ще спада на всеки едиколко си блок.
Думата "български" никъде няма да я има, нито в названието, нито в описанието. Названието ще е Блев-койн. (и няма нищо общо с лев (поне на Явор Колев така ще обясним :D), на руски примерно означава "повръщано" )
Не съм запознат с електронните подписи, един човек (едно ЕГН) само 1 ел. подпис ли може да получи? Всъщност да си изкараш ел. подпис струва пари (30-40лв), и се съмнявам някой да даде тези пари за да получи блевкойн, който в онзи момент няма да струва почти нищо.
За допълнителното купуване - 1. От джоба няма как да стане, защото той е ПРАЗЕН, ама много празен. :( (А и реално няма смисъл да вкарвам пари в нещо, без да очаква някаква печалба. Виж труд, време - по-може, ама пари...) 2. Защо да е пирамида? Ще има максимален брой койни, който всеки човек може да закупи, и дефакто освен капитал за развитие на валутата, това ще зададе и една първоначална цена (различна от нула).)
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот 2GOOD » 04 Май 2014, 19:41

Идеята е страхотна, НО как ще се провери дали човека, който иска плащането е със въпросното ЕГН, понеже алгоритъма за ЕГН е известен на всички и могат да се генерират много такива пък даже и да се проверят* дали са съществуващи хора, а на всичкото отгоре се разбира фамилията и инициалите на гражданина.

*справка за здравен статус
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4962
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 06 Май 2014, 12:32

Аз го мислех с пунктове за раздаване на валутата. Човек идва с лична карта, проверява се ЕГН-то в базата "Лица, получили 100 BLC", ако не фигурира там, записва му се само ЕГН-то (пак там), и му се превеждат на указан от него адрес. Ако дойде пак ЕГН-то вече ще го има в базата.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот jkminkov » 06 Май 2014, 14:47

за това с "базата" ще ти лепнат една глоба, а може и повече да са...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vellen » 06 Май 2014, 15:04

Ще им я платя в блевкойни :D
Е добре де, толкова ли е сложно да се стане "Администратор на лични данни"?
П.С. Писах до КЗЛД, надявам се да ми отговорят...
Последна промяна vellen на 06 Май 2014, 15:28, променена общо 1 път
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Българска валута (с раздаване срещу ЕГН)

Мнениеот vmuser » 06 Май 2014, 15:25

Ами сложно е. Даже не знам дали физическо лице може да бъде Администратор или трябва да е само юридическо. Нали се сещаш, че трябва някой да понесе отговорността....
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Следваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Spenchoni, viniamin, yaro