Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот skrubalov » 07 Ное 2013, 19:56

Ако прави толкова на скрипт взимам 100
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот Mr.Mighty » 07 Ное 2013, 20:16

The Radeon R9 280X is selling for $300, which is cheaper than most of the Radeon HD 7970s on the market, despite clock rates closer to the Radeon HD 7970 GHz Edition.
http://www.tomshardware.com/reviews/gam ... ,3107.html
<p>Read The Funniest Stories and Facts on the Internet. </p>
http://mydailymix.eu/
Аватар
Mr.Mighty
 
Мнения: 208
Регистриран на: 24 Сеп 2013, 10:45

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 23:57

Колеги, съжалявам че и аз ще ви разочаровам, но все пак да си го кажем и на български. 8-ма серия не струва (ако по някаква случайност все още има някой който да него е разбрал)... И все пак ако сте пропуснали седма може да се прежалите направо с 8-ма. Но за жалост от 5ххх нататък реално промяна няма...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот 2GOOD » 08 Ное 2013, 00:00

Стига бе колеги... пак ли карти :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот ggeorgiev » 08 Ное 2013, 00:02

ZAX написа:Колеги, съжалявам че и аз ще ви разочаровам, но все пак да си го кажем и на български. 8-ма серия не струва (ако по някаква случайност все още има някой който да него е разбрал)... И все пак ако сте пропуснали седма може да се прежалите направо с 8-ма. Но за жалост от 5ххх нататък реално промяна няма...


Ако погледнеш консумацията ще се сетиш каква е най-голямата разлика :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот ZAX » 08 Ное 2013, 00:09

Ако погледнеш консумацията, няма никога да си купиш никаква карта за копаене : ]

Предполага се че повечето които копаеме с карти все още, го правим защото просто все още има държавици като нашата, където можем да си позволим този лукс. И силно ме съмнява един геймър да му пука колко ток му харчи картата. Та ако има някакви други предимства, нека да ги чуем.

Аз до колкото знам, по-малкия разход зависи от производствения процес, а не от принципа на действие на чипа например. И единственото което има разлика спрямо 5ххх е, че има повече конектори. Т.е. ни продават едни и същи неща но в различни опаковки и разбира се на различна цена. Нищо повече...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот Spoon.Net » 08 Ное 2013, 02:03

пълни глупости са това което пише в поста преди моя и за да не стане грешка ще уточня че става въпрос за коментара на закс. това го твърдя защото прочетох много и експериментирах адски много .... даже прекалено много, че чак уморих на сила една карта, но война без паднали герой няма :). По темата. Разлика в 5 и седма серия има и то ОГРОМНА. Ще коментирам само 2 фактора защото нас реално ни вълнуват само колко килохеша прави една карта и колко е консумацията и. основната ми зайгравка е с 5850 на сапфир и 7870 гигахерц едишън на сапфир. след мнооого прекарани часове пред компютъра по мое мнение намерих златната среда на картата. това е 845 на ядрото и 1000 на паметта. това е с 1.031в на и ядрото копаем с 350. разполагам с уред измерващ консумацията на всичко включено след него. Според него всяка карта 5850 работеща при условията по горе консумира 176вата като това е разликата в количеството енергия когато компютъра РАБОТИ и НЕ копае и когато копае. вземаме и една 7870 която трябва да е голямата набутвация да купим ... да ама не. при 950 на ядрото 1250 на паметта и 0.945в на ядрото имаме 405 килохеша и то за 131вата консумация. друго много важно нещо е какво се случва около тези машини. смело мога да твърдя и докажа че една 5850 грее повече от две 7870. сега си представете какво се случва около компютър с 3 5850 ..... аз не само знам а и виждам в момента пред мен. мога да направя снимки, клипчета и да метна един днескашен вестник до машините ;). ТА това че сме бедна нация и за пореден път събираме старите веши на хората от напредналите страни не прави модерната техника измамна. Аз когато си купих волво всички около мен ми обясняваха как съм направил най голямата грешка в света и как ПО УБАВО ОТ ГОЛФУ НЯМА !!!

за мен а и за много други най изгодната карта за скрипт в момента е 7950 /говорим за цена VS производителност/ но ми идва скъпо и копая с каквото мога. Поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Копане на Лайт Койни (LTC mining)

Мнениеот tqnko » 28 Ное 2013, 04:07

И какво излиза, че 5850 са духалки за зимата така ли :D
Инак сериозно. Има разлика. Седма серия наистина е оптимизирана да е по енергоефетивна и това мисля, че всеки го знае и вижда. Наскоро взех една 290ка и прави на сток честоти @950/1250 840килохеш със средна консумация 180в. Това прави около 2 пъти + от колкото 5850 ката на колегата за същата консумация. И 100% е по голяма духалка за през зимата. :dance:
Аватар
tqnko
 
Мнения: 69
Регистриран на: 27 Ное 2013, 15:37

Предишна

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin