Litecoin minin rig , малко помощ.

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот danbi » 04 Яну 2014, 10:12

Картите ти не са ли с по два 6/8-pin конектора?

Ако ще ползвате множество малки захранвания, трябва да обърнете особено внимание на разпределението на мощността. Повечето малки захранвания оставят твърде малко мощност на 12V, повечето отива за 3.3/5V. Разликите са доста големи -- обикновено тези неща са написани на корпуса на захранването но доста малко сайтове където ги търгуват просто не ги споменават. Но има и читави.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 04 Яну 2014, 12:28

благодаря на отзовалите се колеги , форумът е прекрасен а потребителите учудващо отзивчиви , евала :dance:

Общо взето ми се изясниха повечето от проблемите но имам още някои питанки.

1.Под какво е по-удобно да се копае - Windows/Linux , прочетох че доста хора ползват Линукс но ме притеснява че никога не съм имал допир с него и незнам дали няма да ми е тегаво в началото. Има ли изобщо плюсове пред Windows ?

2.Трябват ли ми dummy plugs за картите понеже тях не съм ги поръчал ?


3.Човека от който съм поръчал картите ми дава избор - Vapor X или Gigabyt кое е по-доброто ? Като ги сравнявам гигабитската има "по-добри" честоти но пък по чуждестранните форуми препоръчват вапор-а , като има хора които вадят по 760kh/s. :think:

4.Ако сложа захранване 1500W и евентуално реша след време да сложа още 1 5-та карта предполагам няма да има проблеми ?
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот danbi » 04 Яну 2014, 13:21

Може да разгледаш инструкциите на този образ: http://www.cryptobadger.com/2013/04/bui ... -hardware/

Има идеи както за хардуера и кое е по-добре/зле, както и за софтуера и оптимизацията. Има и по-нова статия за R9 280x.

Аз лично бих ползвал само Linux, поради много причини (вкл. лиценза) но най-вече поради това, че дистанционното управление е тривиално и често драйверите са по-добри. Много хора се плашат от Linux но разгледай част 2 на инструкцията по-горе --- горе долу като за негри е (*).
Ако ще ползваш компютъра само за едно, операционната система няма значение.
Аз бих предпочел картата на Gigabyte -- въпреки голямата им популярност, нещо не съм фен на хардуерните решения на Sapphire.

(*) Американците много си падат по инструкциите тип "checklist" които могат да бъдат изпълнявани от всеки, без кой знае какви предварителни познания. Това е, което аз наричам "като за негри" -- преди години ми беше попаднала подобна квалификация .. от американец.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 04 Яну 2014, 13:29

точно тази статия ме подтикна да почна да мисля евентуално за линукс.
аз също за момента съм се спрял на гигабитски карти но имам време до понеделник да реша.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 04 Яну 2014, 13:29

точно тази статия ме подтикна да почна да мисля евентуално за линукс.
аз също за момента съм се спрял на гигабитски карти но имам време до понеделник да реша.



edit : Още нещо на което след бих казал доста четене не намирам отговор.
След като накопаете LTC-та в пула какво ги правите ? Доколкото разбирам вариантите са :

1. Да ги кача от pool-а в btc-e и да ми стоят там докато реша да ги търгувам за пари или Bitcoins и ако евентуално ги обръщам в Bitcoins да ги кача в bitcoin.de
2. Да си ги държа в pool-a (което май не е много сигурно)
3. Да си направя Litecoin портфейл , на което също не откривам еднозначен отговор кой е най-добрият и до колко е сигурно. Ако ползвате такъв ще съм много благодарен ако ми препоръчате такъв.


Благодаря за съветите , задължен съм ви изключително много :clap:
Последна промяна larry12 на 04 Яну 2014, 15:17, променена общо 1 път
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот tqnko » 04 Яну 2014, 15:12

1250W Seasonic SS-1250XM Gold Modular Това е захранването за теб. Прочети по другите форуми какво са писали за него колеги които са отдавна в бранша и ще видиш, че със ъндърволт няма да имаш проблем за 5 карти!
Аватар
tqnko
 
Мнения: 69
Регистриран на: 27 Ное 2013, 15:37

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 04 Яну 2014, 20:20

Понеже екстендерите които поръчах и съответно вече са при мен са без модвано молекс захранване дали ще се получи работата с тях да се хранят 4х гигабит р9 280х или да ги продам и да си взема такива с молекс ?
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот danbi » 04 Яну 2014, 21:45

С парите какво да правиш.. ами.. как да ти кажа, туй са си твои пари и ти ще си решиш. :)

Аз например, си колекционирам някои от екзотичните валути, просто от интерес.
Може да ги пращаш в някоя борса, където да си играеш на брокер (и така да направиш доста повече, поне докато не ти омръзне).
Държането в пуловете не е препоръчително -- софтуера си е бъгав, някои пулове са постоянно обект на атаки, не знаеш дали ще са наоколо утре и т.н.
Държането в борсите също, горе-долу по същите причини.
Не знам някой дали е направил по-сериозен "трезор" с някакво смислено обезпечение и гаранции --- туй може да е най-добрата идея.
Може да ги продадеш за "реални" пари -- но може после да си блъскаш главата, ако не ти трябват веднага а им скочи ичведнъж курса. Тия крипто пари са като акциите - един ден нищо не струват, друг ден са доста ценни...
Ако ще е на Windows особено на компютър който се ползва за друго, не ти препоръчвам да ползваш локален портфейл, дори и с опцията да го експортираш и съхраняваш офлайн -- риска си е голям. Но пък -- докато парите са малко, и това става.

Напоследък размишлявах за дългосрочното съхраняване на криптовалути и като че ли най-читавия начин е специално разработена система която ги съхранява сигурно онлайн. Никое електронно устройство не може да бъде гарантирано, че ще заработи пак като го включиш отново.. и така ако си съхранил нещо, то може просто да се изпари. А при онлайн системите може да има многократно резервиране, система за гласуване (на валидността на данните) и т.н.

Та.. има за какво да се размишлява. Ти какви цели си си поставил? :)
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 05 Яну 2014, 13:24

Мисля да си ги пазя , т.е. няма да се продава нищо , евентуално половината от изкопаното ще се преобразува в биткойни.


пс : Някой от форума случайно да продава х1 към х16 екстендъри с молекс захранване че не ми се чака 1 седмица от ибей а незнам дали ще подкарам 4-ри карти с моите обикновени екстендъри (поръчах ги преди седмица без да прочета подробно и сега не съм сигурен дали ще ми свършат работа).

трябват ми :

3бр. х1 към х16 с молекс
1бр. х16 към х16 с молекс

намерих ги на 2-3 места но им искат по 60лв което ми се вижда нереално много :doh:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Litecoin minin rig , малко помощ.

Мнениеот larry12 » 09 Яну 2014, 19:00

Моят риг е почти готов , преди 2 седмици знаех какво е биткойн и до там.
След доста четене и доста помощ от хора от форума риг-а ми е почти готов и утре би трябвало да заработи.

Изключителни благодарности на всички за насоките и съветите. :clap: :clap: :clap:
В крайна сметка замених 3-те Сапфирки ДУАЛ-Х за 3бр. Вапор Х. Така и не успях да намеря добро захранване за 4бр. карти , а свързването на 2 нещо не ме блазни като вариант.


Изображение
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, viniamin