Цената на Litecoin

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот jamesdavidso » 20 Фев 2018, 23:46

Zheko написа:ако биткойна не намали цената на транзакцийте си 10-15 пъти


Ти имаш ли представа колко струват биткойн транзакциите в момента? Днес прехвърлих малко над 1 биткойн на цена 0.05 долара за около 45 минути. За 0.1 долара щеше да отнеме 20 минути. В света на криптовалутите е важно да си актуален и да не пишеш наизуст.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот whoiswho » 21 Фев 2018, 00:13

jamesdavidso написа:
Zheko написа:ако биткойна не намали цената на транзакцийте си 10-15 пъти


Ти имаш ли представа колко струват биткойн транзакциите в момента? Днес прехвърлих малко над 1 биткойн на цена 0.05 долара за около 45 минути. За 0.1 долара щеше да отнеме 20 минути. В света на криптовалутите е важно да си актуален и да не пишеш наизуст.


+100
Важно е да се пише.... пък било и глупости
whoiswho
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Дек 2017, 22:43

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 21 Фев 2018, 09:42

jamesdavidso написа:
Zheko написа:ако биткойна не намали цената на транзакцийте си 10-15 пъти


Ти имаш ли представа колко струват биткойн транзакциите в момента? Днес прехвърлих малко над 1 биткойн на цена 0.05 долара за около 45 минути. За 0.1 долара щеше да отнеме 20 минути. В света на криптовалутите е важно да си актуален и да не пишеш наизуст.


Преди 3 седмици направих последната си транзакция 0.024BTC и ми взеха 8-9 лева някъде. Не знам колко струва транзакцията в момента! Ти като много знаеш я кажи, колко ще струва в момента транзакция, да речем да платя нещо на стойност 20 лева (в БТЦ) ??? И за колко време транзакцията ще се финализира? Питам, защото биткойна все пак е пари, нали така? Обаче колко са хората, които могат да боравят със суми 1 бтц като теб? Повечето хора в света не са виждали толкова пари накуп, затова, дай да говорим за сума от 20 лева!!! И тука става дума за прогнози, а те, доста често излизат погрешни. Факта е, както каза колегата преди теб, че лайткойна за последната седмица отчита рекорден скок в цената си. Там 30% ли беше, повече ли, не помня на изуст. И последно, без значение каква ще е цената на лайткона , Lite Pay определено ще бъде хубаво нещо! Докато сърфирам в нета и си харесам стока или услуга на стойност 20-30 лева, без значение дали е в България или в Китай примерно, ще мога да си я купя с лайткойни и да платя нищожна цена на транзакцията. Това само по себе си е успех за Лайткойна :) Затова и аз лично за момента си държа парите в Лайткойн и не са в борса ( за да избегна спекулацийте) , а са в портфейла ми на компа :D

И последно, малко извън темата. Ако парите ми бяха в бтц сега и ако си харесам стока или услуга на стойност 20-30 лева, нямаше и през акъла да ми мине да я купя, заради опасението, че ще ми одерът кожата. С Интерес очаквам да ме информираш, колко би струвала такава транзакция!? И времето и него не забравяй, Благодаря ти!
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот shulio » 21 Фев 2018, 11:47

И ти смяташ, че транзакциите при ЛТЦ винаги ще са толкова бързи и евтини? При тези амбиции рано или късно ЛТЦ ще се сблъска със същите забавяния в транзакциите и големи такси. Още повече ако някой реши да му спами мемпула
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 21 Фев 2018, 13:57

shulio написа:И ти смяташ, че транзакциите при ЛТЦ винаги ще са толкова бързи и евтини? При тези амбиции рано или късно ЛТЦ ще се сблъска със същите забавяния в транзакциите и големи такси. Още повече ако някой реши да му спами мемпула


По горе писах, че прогнозата ми е на базата на откриването на новия лайткойн платежен процесор , но само в случай, че Лайткойн запази ниските си цени за транзакция. Ако цените на транзакцийте се увеличат значително и/или ако цените на транзакцийте на лайткойн и биткойн станат еднакви, прогнозата ми не е ВАЛИДНА!

Аз от къде мога да знам какво мислят тези на върха? Всяка промяна нагоре в цената на транзакцията , пряко вреди на всеки един човек, който притежава паричния актив -Лайткойн. Всеки паричен актив, служи за получаване и правене на плащания. Високата цена на транзакция би убила бизнеса!И тогава какво правим всички, ..губим пари! А нашата цел не е да губим пари, а да ги печелим. И аз както всички се опитвам да спечеля някоя стотинка и за момента залагам на Лайткойн. Не знам дали ще се вдигне, не знам дали ще спечеля, защото днес положението е едно, а утре може да е съвсем друго. За сега смятам да изчакам до 26-ти , да видя каква ще бъде цената на лайткойна тогава, да видя новините и тогава да му мисля :D За момента поне при малка транзакция на лайткойни се плаща мисля 22 000 литоши , което си е екстра. Аз преди малко прехвърлих над 1.7 лайткойни , май 32 000 литоши ми струваше, пак си е нищо работа. За момента тези цени са супер.
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот jamesdavidso » 22 Фев 2018, 07:42

Zheko написа:Ако парите ми бяха в бтц сега и ако си харесам стока или услуга на стойност 20-30 лева, нямаше и през акъла да ми мине да я купя, заради опасението, че ще ми одерът кожата. С Интерес очаквам да ме информираш, колко би струвала такава транзакция!? И времето и него не забравяй, Благодаря ти!


Нали горе го написах - 5 цента, т.е. 8 стотинки за нормална и 10 цента, т.е. 16 стотинки за бърза транзакция. Това е за 1 BTC, и тъй като таксите се формират като сатоши на бит информация, транзакцията ще ти бъде още по-евтина като прехвърляш по-дребни суми.
Иначе LTC е валутата, в която имам най-много вложение след BTC. Харесвам я и я ползвам.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 22 Фев 2018, 08:56

Аз па имам много малко пари, че да ги разделям на няколко валути. Викам да почва да се вдига, че вече взех да се изнервям. Платежния Лайткойн процесор е огромна крачка напред. Защо тогава лайткойна спи, а не лети нагоре?
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот jamiemirror » 22 Фев 2018, 09:39

Zheko написа:Аз па имам много малко пари, че да ги разделям на няколко валути. Викам да почва да се вдига, че вече взех да се изнервям. Платежния Лайткойн процесор е огромна крачка напред. Защо тогава лайткойна спи, а не лети нагоре?


Защото в момента е готов да пада надолу, когато могат да си продадат хорицата лайткойн кеша. Класическа ситуация на дивидентна акция :)
Покачването - след седмица, когато/ако тръгне портфейла.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот val1900 » 28 Фев 2018, 12:53

val1900 написа:Ето моя поглед върху цената в следващите 2 години

Изображение



Втората вълна на покачване е в ход
Mateev да не ме пита за фундаментални причини. Ако не може да разбере кой е най-приложимия койн за момента и кой трупа стойност от популярността си, то има още математически учебници да разлисти ( а забраих - там не го пише :mrgreen: )
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот silence » 28 Фев 2018, 14:33

val1900 написа:
val1900 написа:Ето моя поглед върху цената в следващите 2 години
Изображение

Втората вълна на покачване е в ход
Mateev да не ме пита за фундаментални причини. Ако не може да разбере кой е най-приложимия койн за момента и кой трупа стойност от популярността си, то има още математически учебници да разлисти ( а забраих - там не го пише :mrgreen: )


6000 е добра сума за лайт, а къде ще си харчим парите, то много пара много нещо :D
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sevo, viniamin