Цената на Litecoin

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот liminat » 13 Дек 2017, 21:05

Аз поне не виждам никакви причини други валути да скачат, а лайта да спи. А за това кой разбира, сигурно има и хора да разбират, но е било важно да разбира човек, когато цената на биткоина е била 5-10 евро.
Май изпуснахме и лайта да ни изкачи с асансьора безплатно, или все още не сме? :)
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 20 Фев 2018, 09:03

Малко умряло тука, викам да съживя. Моята прогноза е най късно до март 2018г, цена на Лайткойна над 1000 долара :)
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот 2GOOD » 20 Фев 2018, 12:42

Zheko написа:Малко умряло тука, викам да съживя. Моята прогноза е най късно до март 2018г, цена на Лайткойна над 1000 долара :)


На мен винаги ми е била интересна цената на алтернативките спрямо биткойн, някой може ли да даде прогноза
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот jamiemirror » 20 Фев 2018, 16:43

2GOOD написа:
Zheko написа:Малко умряло тука, викам да съживя. Моята прогноза е най късно до март 2018г, цена на Лайткойна над 1000 долара :)


На мен винаги ми е била интересна цената на алтернативките спрямо биткойн, някой може ли да даде прогноза


Бих опитал - като цяло при ръст на биткойна алтовете изостават леко, после във фазата на консолидация наваксват и изпреварват, докато инвесторите бутат парите там за повече доходност. Спада не съм го изследвал като сентимент още.

ПП: говоря само за утвърдени стинки, шиткойните - на сапун!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот jamesdavidso » 20 Фев 2018, 16:50

Не виждам LTC над 0.03BTC, на практика $1000 е постижимо след като стигнем $33 000 за Биткойн.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 20 Фев 2018, 17:37

jamesdavidso написа:Не виждам LTC над 0.03BTC, на практика $1000 е постижимо след като стигнем $33 000 за Биткойн.


Мойта прогноза е до края на месец февруари, тоест, след броени дни, цената на лайткойна, който в момента на поста ми е 241.88 УСД , да скочи двойно. :D Ако това стане, не виждам причина до края на март да не е 1000$ , и ако запази сегашните си цени за транзакция и ако биткойна не намали цената на транзакцийте си 10-15 пъти,прогнозирам до края на годината лайткойна да струва повече от биткойна. :clap:
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Mateev » 20 Фев 2018, 18:01

Дай малко повече информация защо мислиш така.
Имаш ли някаква тайна фундаментална информация, или просто даваш воля на мечтите си?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот Zheko » 20 Фев 2018, 19:41

На 26-ти февруари стартира лайткойн платежния процесор Lite Pay, който ще даде възможност на търговци и купувачи , да получават и да правят лайткойн плащания, със смешни комисионни за транзакция. В момента, не виждам как можеш да си купиш едно кафе, дреха или обувки с биткойн, защото ще ти одерът кожата с цената на транзакцията. Ако Лите пей реши този проблем, биткойна според мен става излишен. А ако действително търговците харесат лите пей, в което аз лично не се съмнявам, че ще стане, следва лайткойна да скочи до небето. Затова дадох прогноза до края на месеца значителен ръст в цената, а след като влезе в употреба платежния процесор, тогава вече литкойна направо да литне за няколко дена в небесата. Можем и да добавим,дори и като изключим казаното, че като за 5-та по капитализация на пазара крипто валута, за момента цената на лайткойна си е нисичка!.

Обаче според мене на върха има хора, които вдигат и свалят цените на криптовалутите когато си поискат и какво са решили те, не е ясно. Днес например четох едно интервю със създателя на етериум , който заявява , че независимо от днешната си цена, всяка една крипто валута може утре да се срине до 0. Няма никакви гаранций и ако си държим спестяванията в крипто валути, вината си е наша ако ги загубим.Това каза човека.

Броени дни остават до 26-ти, тогава ще видим. При всички положения обаче, ще има много спекулаций на пазара, както от големи, така и от малки риби и аз лично не съветвам никой да търгува през това време. Прогнозирам, че промените ще стават докато спим. Например, очаквам тази вечер и всички вечери до 26-ти, да си лягаме с една цена на Лайткойна , и като се събудим, тя да е коренно повишена, заради игрите на Американците.

Аз далеч не твърдя , че съм прав. Това все пак са прогнози за бъдещето. Много е възможно да греша, понеже не съм баба Ванга :) След няколко дена ще видим :D
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот 2GOOD » 20 Фев 2018, 20:57

Нали осъзнавате, че капацитета на лайткойн е точно само 4 пъти по-голям от този на биткойн.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на Litecoin

Мнениеот cnerd » 20 Фев 2018, 21:59

2GOOD написа:Нали осъзнавате, че капацитета на лайткойн е точно само 4 пъти по-голям от този на биткойн.

Да де, ама те поне по-бързо адресират проблемите - пускат в експлоатация новите решешния (ex: segwit, LN и atomic swap) без шум, форкове, паники... че при това и с много бърз консенсус по мрежата.

Интересно е какво ще стане тоя месец, пазара в момента е странно настроен - никой не иска да продава от Декември насам а LTC е на път да стигне най високата си цена от 2.5 години насам (колко често ви се случва да кажете точно това изречение относно крипто валути?)

Аз лично съм на мнение, че волюма е необикновенно нисък от началото на 2018та до сега и все още не сме видяли дори началото на каквото и да става там в бъдеще.

П.С. Не мога да повярвам, че днес ще затвори над 0,02 :D Купон
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, Spenchoni, UserX1XO, viniamin