Експериментален пул за DMD

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Експериментален пул за DMD

Мнениеот danbi » 19 Дек 2013, 15:30

Играя си да пусна един пул (в момента за DMD) та се зачудих коя би била най-подходящата схема за разплащане (pps, prop, pplns). Пула едва ли ще стане особено голям скоро. В момента е на prop, без такси и с VARDIFF. Има какво още да се настройва, разбира се.

Обаче, за половин ден ръчкане с около 1500 kh/s все още не е изкопал нищо и се чудя дали изобщо работи :(
Дали няма да се намерят няколко желаещи да ударят едно рамо за малко експерименти? Адреса е dmdpool.digsys.bg.

Ако пък нещата потръгнат и има интерес, може да напускам и за други екзотични монетки. :)

Редакция: Извинявам се за правописната грешка в адреса. От друга страна, радвам се че има и по-непогрешими от мен :lol:
Последна промяна danbi на 19 Дек 2013, 17:08, променена общо 1 път
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот angelche1973 » 19 Дек 2013, 15:35

Oops! Google Chrome could not find dmdpol.digsys.bg :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот ggeorgiev » 19 Дек 2013, 16:37

Едно "о" е изпуснато в адреса :) dmdpool.digsys.bg трябва да е :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот angelche1973 » 19 Дек 2013, 16:43

Така вече стана :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот danbi » 19 Дек 2013, 17:33

Все пак се откри бъга: stratum сървъра нямаше пълна поддръжка на PoS, а DMD го ползва. Пула вече изкопа първия си диамант (и е хвърлил в кошчето поне 5-6 преди това).

Явно немарливите хора край нямат, както мъдро сподели колегата ZAX. :-) Туй програмистите са особено немарлив народ (ама това си е друга тема), а кода който ползваме за това забавление си е направо трагичен.

Та по темата, prop или pplns?
Също така, по повод това пула да бъде на български език: за съжаление този софтуер не е написан с идеята да бъде лесно превеждан интерфейса и потребителя да си избере език и т.н. Има разбира се възможност за развитие в тази посока, за което ще трябва да се убедят съответните автори. Т.е. няма да стане веднага.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот ZAX » 19 Дек 2013, 17:40

Бързо напредваш с дебъгването, това ми харесва ;)

Можеш ли да се справиш с направата на мултипул?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот danbi » 19 Дек 2013, 18:19

ZAX написа:Можеш ли да се справиш с направата на мултипул?


Хубав въпрос. Направата е тривиална, общо взето. Обаче тестването не -- защото изисква доста ресурс за хешване.
Ако се откажеш от валутата, преди да си намерил блока, какво се случва?
Разбира се, и това си има решение, може да се ползва p2pool (каквото всъщност правят multipool.in) но тогава или трябва да се чака доста за получаване на баланса или да има голям ресурс от монети за пула.

Във всички случаи, трябва първо да има няколко работещи пула -- това нещо просто ще обедини интерфейса им в един.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот ZAX » 19 Дек 2013, 18:25

Именно, защо просто не започнеш само с монети, като тази, за които не се изисква нищо, т.е. с ниска трудност. Така или иначе за LTC и въобще колкото по-"трудни" монетки, толкова повече избор имат хората. Въпреки че хронологията е обратната, но няма значение, разбираш ми мисълта ;)

На мен лично ми трябва за sha256 обаче, не за скрипт. Където е дори доста по-лесно да се направи. Разбира се отново BTC няма да фигурира, просто няма смисъл според мен, но разбира се винаги я има и опцията с p2pool все пак за всеки случай. Аз не вярвам скоро да си струва да се копаят основните валути, но никога нищо не се знае ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот angelche1973 » 20 Дек 2013, 09:28

danbi написа:
Та по темата, prop или pplns?
Също така, по повод това пула да бъде на български език: за съжаление този софтуер не е написан с идеята да бъде лесно превеждан интерфейса и потребителя да си избере език и т.н. Има разбира се възможност за развитие в тази посока, за което ще трябва да се убедят съответните автори. Т.е. няма да стане веднага.


Според мен за малък басейн е по-подходящ PPLNS. При намирането на 2-3 последователни блока би трябвало миньорите да са компенсирани за времето в къето са търсили блок. Друг е въпроса, че ако блоковете се намират през повече от 5 дни си на загуба в сравнение с голям басейн, който плаща пропорционално и пистоянно има намерени блокове. Възможно е и да греша в това, но това бяха моите наблюдения за около 10 дни в малък басейн плащаш PPLNS. Смятам тези дни пак да пробвам за по-дълъг период :D На мен лично интерфейса на английски не ми пречи :D Ако има възможност да бъде превед н на български ще е супер.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Експериментален пул за DMD

Мнениеот danbi » 20 Дек 2013, 11:35

Интерфейса може да бъде преведен и със сегашния код, обаче той не позволява повече от един език, така че ще стане само на български. Междувременно, както е не съвсем пуснат този пул, снощи беше привлякъл около половината от хешрейта на DMD мрежата а засега стои към 10%. При това за половин ден вече има 100-на потребителя. Повечето от тях изобщо не са българи, и интерфейс само на български би ги отблъснал.
Затова смятам да си поговоря с автора на интерфейса по темата. Не би трябвало да е трудно да се направи многоезичен. Пък тогава ще го и преведем.

Засега ще оставя пула на PROP, тъй като установих, че stratum софтуера, както и портфейла са изключително бъгави. Предполагам все още PoS монетите са новост и по-старите разработчици още не са ги доразбрали.. та има някои абсурдни ситуации. А кода принципно е изключително бъгав и се крашва често. Всичко това води до загуба на монети, което пък би било проблем при PPLNS, тъй като създава дълги периоди на генериране, за които няма (получен) добив.

В случая с DMD, се генерира по един блок на всяка минута в мрежата и ако пула има примерно 10% от добива, то ще генерира блок през 10 минути. Което би работило всякак. Така че, в дългосрочен план специално за тази монета май метода е без значение.

А какви проблеми би имало с PROP?
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, veznata, viniamin