Мултипуул?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Мултипуул?

Мнениеот marincho » 17 Дек 2013, 11:01

Никъде не пише. Било тайна, да не се юрва народа да копа това, което копа пула.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 17 Дек 2013, 11:03

ти там ли копаеш ?
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Мултипуул?

Мнениеот marincho » 17 Дек 2013, 12:22

kopacha написа:ти там ли копаеш ?
Доколкото изобщо копая скрипт - да.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 17 Дек 2013, 12:40

добре благодаря, мисля и аз да мина на него да видим колко % отгоре ще се вадят
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Мултипуул?

Мнениеот Странник » 17 Дек 2013, 13:21

Дотук някой ще сподели ли накрая конкретни сметки в сравнителен анализ за изкопано например в LTC за период от време и изкопано в този middlecoin за подобен период от време за да се добие по конкретна представа?
Например скорост,за колко време и печалба.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот jkminkov » 17 Дек 2013, 19:32

дадох ти графика - смятай си, последното пропадане не го вземай впредвид, заради бъг в api-то на cryptsy е;

кои койни се копат е лесно да се открие, гледаш difficulty на мрежата в прозореца на миньора и търсиш на кой точно отговаря, има и началото на едно ID/на последния блок от мрежата, примерно:
Block: e8b9b807abb08adb... Diff:7.3M
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 19 Дек 2013, 18:53

Аз нямам конкретни сметки за доходност, но ако имате време -- спекулативността на повечето "алтернативни" крипто валути е голяма и на борсите можете да правите сериозен "приход".

Обаче, прави ми впечатление един специфичен "дефект" на тия мултипул решения. Рекламираната идея е следната: "вие копаете при нас, а ние копаем най-изгодното с вашите хешове" Да, ама .. най-изгодното се сменя през няколко минути! Освен това ви препоръчват да си пращате изкопаното на борса с автоматична продажба. Та наблюдавах аз едни интересни явления на cryptsy.com -- където едни хитреци цакаха системата като подготвяха нисък курс "купува" за моментите когато мулти-пуловете депозират монетите в борсата. Така тези които си мислят, че копаят примерно LKY с изгодност 60% над LTC, изведнъж установяват, че са ги продали (автоматично) на борсата на загуба (спрямо LTC).

Та моето мнение е, ако държите да ползвате мултипул, непременно забранете автоматичното продаване и си наглеждайте стоката периодично.
А по-смислената идея вероятно е да не се занимавате с такива схеми -- това си е хазарт, а ако не внимаваш, в хазарта винаги печели банката. По-добре си добивайте "алтернативните" монети целенасочено, без подобни "автоматизации".
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот jkminkov » 19 Дек 2013, 19:20

ако имаш желание напиши трейд бот, който продава ХХ единици от буфер, който се пълни с unconfirmed, за целта ти трябва да държиш постоянно определено количество от всички копани валути
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 19 Дек 2013, 19:34

Не разбирам как ще хванат кога мултипула ми праща коините. След като ги праща рандом, а не на всички на куп!

Примерно аз съм казал че искам да ми се праща еди коя си монетка на 1, друга като се съберат 5 броя, трета при 20. Дори само това не могат да хванат, след това аз имам еди каква си изчислителна мощност и ги изкопавам за еди какво си време, което на всичкото отгоре не е константа...

Те какво, вдигат цената, пула се мести там и после какво? Като я свалят пула се мести другаде, а аз отдавна съм си продал 99% от монетките на вискоия курс ;)

Единственото на мултипуловете което ме притеснява, е ако не хващат достатъчно много блокове за единица време при дадена монетка, само тогава имаме проблем. Особено пък ако не се сменят адекватно, т.е. мисля че е достатъчно да се прави проверка при всеки нов блок (но на не по-малко от 5 минути да речем) и да се сменя само веднага след изкопан блок.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 20 Дек 2013, 11:18

ZAX написа:Не разбирам как ще хванат кога мултипула ми праща коините. След като ги праща рандом, а не на всички на куп!

Примерно аз съм казал че искам да ми се праща еди коя си монетка на 1, друга като се съберат 5 броя, трета при 20. Дори само това не могат да хванат, след това аз имам еди каква си изчислителна мощност и ги изкопавам за еди какво си време, което на всичкото отгоре не е константа...

Те какво, вдигат цената, пула се мести там и после какво? Като я свалят пула се мести другаде, а аз отдавна съм си продал 99% от монетките на вискоия курс ;)

Единственото на мултипуловете което ме притеснява, е ако не хващат достатъчно много блокове за единица време при дадена монетка, само тогава имаме проблем. Особено пък ако не се сменят адекватно, т.е. мисля че е достатъчно да се прави проверка при всеки нов блок (но на не по-малко от 5 минути да речем) и да се сменя само веднага след изкопан блок.


Ще се въздържа да ти отговоря с "вервай ми". :)

Но тъй като човек не може да вярва на никого, ще споделя моите наблюдения:

Проблема на повечето пулове е, че всъщност функционират на бюджетен хостинг и имат сериозен недостиг на ресурси. Дори и "големите", мдам. Като следствие, те изпълняват различните "служебни" задачи, като например разплащания и т.н. периодично и на големи периоди, примерно през час. Така, ако аз например знам кога пристигат XYZ монетките от пула ABC в Cryptsy, ще знам точно кога да заложа "капана".

Преди това, разбира се, вдигаме цената. Полезно е да имаш съратници -- ако не, няколко акаунта решават въпроса. Като се вдигне цената, се случват две неща: първо мултипуловете започват да копаят съответната валута, а освен това интереса към нея се повишава и идват брокери. Малко преди да дойдат монетките от миньорите, започваш да сваляш цената, с множество малки заявки за продаване на ниска цена. Тук съратниците помагат. Функцията за автоматична продажба на най-често се ползва на "най-конкурентната цена" което е цената "продава" в момента - малко (тия са ти плячката) или на "най-високата цена" което е цената "купува" в момента - малко (тия ги пързаляш).

Ако примерно цената на валутата в момента е 1000, ти почваш да правиш множество заявки "продава" от 1000 надолу, като може да я свалиш примерно на 10. Предварително си сложил голяма сума "купува" на 10. Като направиш много на брой малки заявки, борсата се затормозва, защото ги обработва последователно, с интервали. Познава се, когато имаш абсурдни разлики между купува/продава в нелогична посока :–).
Като видиш, че се затормозва и като почнат да идват монетките на миньорите, започваш да трупаш заявки "купува" които са доста по-високи от 1000, примерно 2000. Така разкарваш от пазара тия дето са на "най-високата цена".
И така, докато се усетят :twisted:

Като ефект, Мултипула ти е твърдял, че правиш примерно 0.5 BTC на ден, а ти всъщност си направил 0.05. Ако би копал оригиналната валута, щеше да си направил "лошите" 0.3-0.4.

Та, още ли настояваш че Мултипул са добра идея за миньорите?
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, viniamin