Мултипуул?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 15:34

ОК. Но през цялото време аз питам, ами ако не си на аутосел? Ами ако се гледат всички борси и т.н.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 24 Дек 2013, 15:57

Ако не си на autosell, имаш два избора: или да си трупаш малки количества от разни екзотични криптовалути, или като ти писне да ги продаваш на загуба.
При което пак има два варианта: или да ползваш услугите на някой като Cryptsy и да си държиш монетките там, с риск да изчезнат или да те ограбят (хакери, разбира се! :))
или да си инсталираш безброй различни портфейли, които като принцип са бъгави и някои от тях може и да съдържат зловреден код (най вече тези на Windows които някой друг ти е компилирал).

Като се има в предвид, че основната идея на един мултипул е "да не се занимаваш" -- ми се струва, че просто винаги ще си на загуба.
Други борси.. ами те са все още твърде малко. Ако някой иска да прави тези "далвери" на всички борси, не е проблем -- възможно е дори сам човек да го прави, а за групичка е тривиално. Да не говорим, че може и софтуер да се напише, с всичките тия API дето са налични...

Отдавна ми се иска да ти го кажа по този начин:
Добива на криптовалути е много подобен на добива на ценни изкопаеми. Има причина тези неща да са отдавна "добре" регулирани по целия свят. В "реалния свят" добива общо взето е на принцип много подобен на този при мултипуловете -- едни дават труда си, други добиват, други търгуват и т.н...
Ти да познаваш богат миньор?
Позаинтересувай се от историята на добива на злато в "Дивия Запад" или на диаманти в Африка.
Все за същото става въпрос.
Накрая все банкера намазва. Дето не си е мръднал пръста в добива или организирането му.

В никакъв случай не се опитвам да те откажа от ползването на мултипул. Щом те влече...
Кефа няма цена!
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 17:55

Кеф... кеф... Колко да е кеф... Нито мога да си го направя сам, нито мога да си позволя да платя достатъчно, за да ми го направят както трябва... Остава ми да ползвам наличните... При каквито условия има при такива...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот marincho » 24 Дек 2013, 23:39

Време е да минете на ЛС. :)
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 26 Дек 2013, 12:45

marincho със скорост 800кх на колко време горе доло е нормално да получавам accept за акция във middlecoin. Питам такъв тъп въпрос защото го пускам сега да копае за пръв път там и ми се струва доста бавно, също искам да те запитам връзката към сървара как е ? Прекесва ли има ли нужда от онази програмка cg watcher, и не на последно място аз копая със гуй майнер той ако има нужда от cg watcher има ли си вграден? Въпроса със плащането как седи? Коректни ли са със транзакциите на 24 часа в 4 сутринта, всмисал, неможах да разбера следното 0.01бтц ако имаш ти ги превеждат, или ако неможеш на седмия ден ти изпращат каквото има ако е по голямо от 0,001бтц, та въпроса ми е ? Ако правя за 2 дни 0,01бтц ще пристигнат ли на втория ден или трябва да чакам 7 дена! Извинявам се още един път за дебилните въпроси просто заминавам на път и искам да оставя машинките да си копа стабилно докато ме няма!
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 26 Дек 2013, 13:16

Като искаш да е стабилно, не си прави експерименти :)

Изображение

Изображение

gpu load ми седи на 0, но от форума се качва на около 20 :mrgreen:

Ето какво заварих аз преди малко, след като цяла сутрин картата е копала в мултипула...

mp.png
mp.png (945.46 KiB) Прегледано 2848 пъти


Едва ли в на маринчо пула ще е много различно. С guiminer снощи беше същата история... Той реално прави това което прави и cgwatcher.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот jkminkov » 26 Дек 2013, 13:50

kopacha написа:marincho със скорост 800кх на колко време горе доло е нормално да получавам accept за акция във middlecoin. Питам такъв тъп въпрос защото го пускам сега да копае за пръв път там и ми се струва доста бавно, също искам да те запитам връзката към сървара как е ? Прекесва ли има ли нужда от онази програмка cg watcher, и не на последно място аз копая със гуй майнер той ако има нужда от cg watcher има ли си вграден? Въпроса със плащането как седи? Коректни ли са със транзакциите на 24 часа в 4 сутринта, всмисал, неможах да разбера следното 0.01бтц ако имаш ти ги превеждат, или ако неможеш на седмия ден ти изпращат каквото има ако е по голямо от 0,001бтц, та въпроса ми е ? Ако правя за 2 дни 0,01бтц ще пристигнат ли на втория ден или трябва да чакам 7 дена! Извинявам се още един път за дебилните въпроси просто заминавам на път и искам да оставя машинките да си копа стабилно докато ме няма!


в миньора има една статистика U: там пише шер/минута, за 715Kh е 1,2/минута, с 800Kh ще имаш преводи всеки ден, може би още след 2-рия ден;
сложи eu.middlecoin.com за първи и middlecoin.com за backup server и още един-два други за всеки случай
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 26 Дек 2013, 14:25

благодаря само да видим как се слага резервен пул в гуй майнера че със цг майнер под виндовс не копае
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 26 Дек 2013, 22:46

Точно в 0:00 ще изчистя всичко от мултипула и почвам да засичам.

На всеки 24 часа ще давам подробно инфо в този формат:

cgminer version 3.3.1 - Started: [2013-12-26 19:01:46]
--------------------------------------------------------------------------------
(5s):748.7K (avg):742.0Kh/s | A:1159 R:51 HW:0 U:5.3/m WU:701.1/m
ST: 2 SS: 4 NB: 326 LW: 1637 GF: 16 RF: 1
Connected to pool1.us.multipool.us diff 128 with stratum

Не съм много наясно 128 дали е най-добрият избор, но така ми се струва за сега. За съжаление в момента нямам втора карта за да я пусна паралелно. Ще помоля някой с подобна скорост да го направи в middlecoin, за да има смисъл.

Също не ползвам аутосел и не мисля да го правя :)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 27 Дек 2013, 00:37

аз съм със 800 във мидел койн и аз пускам аз съм със 512 diff но дифа пише че не е от особенно значение по принцип на теб ти трябва поне 196 но пак ти казвам не е от значение особенно голямо. И съм със аутосел(то друго няма :)
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, eliteware, filchef, gorgar, ionicle, Kartoff, svetlim, viniamin