Мултипуул?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 27 Дек 2013, 09:27

Настройката на diff няма отношение към мултипула, нито (принципно) към производителността на картата. Ако пула няма vardiff (което е много полезно!) то трябва да си настроиш подходящ според скороста на изчисление на миньора ти. Идеята е, да бъде достатъчно кратко за да можеш да пратиш резултат преди да е намерен блока, за да ти се зачете нещо и достатъчно голям, за да губиш по-малко време в мрежова комуникация.

stratum протокола не е толкова товарещ, колкото хората си мислят, и по-малък diff ти дава шанс за повече дялове. Най-вече зависи от монетата -- при някои времето за намиране на блок е например 30 секунди, и ако ти си настроиш трудност така, че твоя хардуер да му трябва повече време, доста рядко ще имаш дялове в намерения блок. За монети с дълги периоди, принципно е по-добре да избираш по-големи стойности.

Лошото в случая с мултипул е, че там се добиват различни монети, всяка от които има уникални параметри а пула ти дава избор само за една стойност. Освен това, поне multipool.us сменя доста често монетите, което прави подобна настройка не особено полезна. Търсете пулове с (агресивен) vardiff. Ако няма, настройте си минималната стойност.

Идеята на vardiff е да ви дава такава трудност, че с вашата мощност да пращате дял всеки 10-15 секунди. Търсете ръчно подобна стойност.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот kopacha » 28 Дек 2013, 09:55

Искам да дам за сравнение за 39 часа изкопах 0,017BTC ot миделкойна или това прави точно 0,01BTC за 24 часа при скорост 800kh/s Това даже надмина очакванията ми за сравнение във уи майн лтц със тази мощ копая 1лтц за 4 дни! При курс на бтце лтц/бтц 0,03 (към сегашния момент) това прави 0,0075btc на ден или това прави 33,3% повече БТЦ! Ще продължавам да давам инфо! Закс качи за твоя добив
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Мултипуул?

Мнениеот Flex » 28 Дек 2013, 12:17

Закса май е леко баннат, а наистина ми беше интересно до какво ще доведе теста. 33% отгоре не е лошо, но семпъл сайза е много малък, при тази волатилност на алтернативките трябва поне седмица да се следи за да се тегли чертата.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Мултипуул?

Мнениеот bruter » 28 Дек 2013, 15:11

Ето ви картинка за по-дълъг период на използване на middlecoin. Работят 6х R9 280x. Картите работят с 736 kH/s всяка. Имало е и прекъсвания поради проблеми с връзката (тогава се превключва на бекъп пул) или поради промени които съм правил по копача. Аз съм много доволен от middlecoin, но всеки сам да си решава.

Изображение
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Предишна

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin