Мултипуул?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 13:53

Когато ми го дадеш на български ще го прочета. Да го чета на английски ще е същото като на китайски, марсиански или староегипетски.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 22 Дек 2013, 14:10

nightyj написа:От няколко часа копая в https://www.multipool.us и имам 82% ефективност, промених шеър дификълт на 128 и си се запазиха пак около 80%, може ли да ми кажете на какво се дължи това, сайта в момента копае dogecoin, като копаех в ypool dogecoin имах над 99% процента.


Пращаш прекалено много невалидни резултати на пула. Причините може да са няколко:

- бъгав пул;
- твърде висока интензивност при теб - пробвай да я намалиш. (и други параметри могат да окажат влияние)
- твърде висока стойност на трудността (при бързи монети е проблем), пробвай да я намалиш;
- времезакъснения (при бързи монети е проблем) или задръствания/загуби по мрежата (които водят до същото). Не можеш да направиш много по въпроса.

Променяй тези неща едно по едно. Според мен най-голям успех ще имаш с намаляване на интензивността. Програмата би трябвало да ти дава статистика като я спреш (cgminer го прави) и там може да видиш ефективността си (100 - %откзани).
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот nightyj » 22 Дек 2013, 14:14

Благодаря за отговорите, на други басейни на които съм копал с тези настройки съм винаги над 99% ефектиност, днес ставам и виждам, че от 5 сутринта до 12 е копало в друг пул, пускам рестарт на cgminer и се възобнови пак към мултипул, а бях задал и европейския, и американския адрес, но явно cgminera е предпочел ypool заради срив в другите два и след тяхното възобновяване не се е върнал към тях, засега съм крайно разочарован от пула, но продължавам с ексеприментите в него, дано проблема е в мен :D
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 22 Дек 2013, 14:27

Ами те настройките имат различен ефект при различните пулове, нали затуй са настройки. Параметрите са твърде много и си взаимосвързани. Ако можеше само с едни, щяха да са фиксирани или автоматични :)
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 15:09

ZAX написа:Според мен причината е високия пинк. Пула си е ОК, но явно не за БГ.

jkminkov написа:прочети какво значи efficiency в readme-то на миньора

ZAX написа:Когато ми го дадеш на български ще го прочета. Да го чета на английски ще е същото като на китайски, марсиански или староегипетски.

danbi написа:...
- времезакъснения (при бързи монети е проблем) или задръствания/загуби по мрежата (които водят до същото). Не можеш да направиш много по въпроса.
...

nightyj написа:...на други басейни на които съм копал с тези настройки съм винаги над 99% ефектиност, днес ставам и виждам...

@jkminkov, Пак ли ще ме пратиш да чета ридмито, след като и доста по еродиран човек ти каза че има вероятност това да е проблема?

danbi написа:Ами те настройките имат различен ефект при различните пулове, нали затуй са настройки. Параметрите са твърде много и си взаимосвързани. Ако можеше само с едни, щяха да са фиксирани или автоматични :)


Освен ако разбира се този пул не е по-специален от всички останали, опитът ми показва че високия пинг към него или към който и да е пул, води до посочения проблем.

За мен единствения въпрос е, дали дори след загубите от намалена ефективност на хардуера, в крайна сметка приходите са по-големи или по-малки, поради различната му употреба. И моят скромен опит показва че поне до сега в този мултипул поне до преди месец, когато последно копах с видеокарти и винаги преди това съм имал по-добър профит от където и да било другаде, но все още не съм пробвал на маринчо предложението все още!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот nightyj » 22 Дек 2013, 15:44

Тези пулове ги пробвам за моите приятели които сега навлизат, за нещо по-лесно като начало. Да се копае най-печелившата валута не винаги е най-печелившо, трябва да следят и борси, курсове, трудности и валути които в момента не са в топа могат да се окажат много по-печеливши ако вложим сърцето си в копаенето. С 1450 Kh/S за 20 дни изкарах 50 лайткоина като отделях сравнително доста време 2-3 часа на ден да следя курсове и сменям къде копаят, мултипула няма как да прецени коя валута кога ще скочи и кога да ти ги обмени или коя валута ще се вдигне след време, но за начинаещи са идеални.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 15:52

И мулти пула тези дни копаеше само доге и ти си копал най-вече това, предполагам. Преди да му падне цената имаше дни в които беше над 10-20 пъти по-добре от LTC, но и сега е по-добре...

Можеш да ги продаваш автоматично, което ти гарантира да отговарят реалните на предполагаемите доходи. Можеш да ги продаваш когато ти си искаш, което е съвсем друго нещо и няма отношение към въпросите в тази тема ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот nightyj » 22 Дек 2013, 16:16

Аз говорих за нещо другo, например WDC беше паднало на 0,01444 в този момент и трудността му беше ниска, но пак беше под догето, аз копаех WDC защото си мислех, че ще ситгне пак курс 0.022 , това е една от най-стабилните валути, всичко изкопано успях да го продам на 0.022 и така получих по-голям процент печалба спрямо догкоин на добър курс, друг е въпроса, че WDC се купуваше изкуствено от един с 300 лайткоина и на 0.03 ;) , ако сами си следим борсите и имаме поглед върху криптовалутите може да си докараме още допълнителни проценти .
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 22 Дек 2013, 17:39

WDC е наистина много добър избор. Жалко че не мога да си позволя лукса да стискам от която и да е монетка в момента...

И все пак това каква връзка има с това какво копаеш? Ти си копай това с най-големия профит, пък си го обменяй за каквото искаш и печалбата ще ти е още по-голяма, и това съм го правил.

Пропускам ли нещо? Освен ако това което копаеш е неизгодно да се продава в момента, което обаче отпада по дефиниция. Остава само да се копае твърде бавно, но отново не е този случая.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 22 Дек 2013, 21:28

Пропускаш това, което обяснявах по-рано, с начина на взаимодействие мултипул-борса. На практика, единсвтвения надежден начин е ако тези са синхронизирани (и под едно управление), инак миньорите са *винаги* прецакани, а дилърите печелят.

Явлението за което говоря се нарича хистерезис.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin